Ce spun altii despre noi?(forum,TV,presa,comentarii)

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

AVA, cat imi place avatarul tau, e foarte foarte misto.......
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

rocky_stein wrote:AVA, cat imi place avatarul tau, e foarte foarte misto.......
multam, si mie imi place desi nu e prea frumoasa tipa asta 3d ... are o privire ciudata dar interesanta. si mai colorez forumul cu putin albastru... :oops:
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Cred ca e o elfita sexy... :wink:

Ca sa fiu la subiect, chiar esti inconjurata de oameni care te fac sa te simti naspa din cauza a ceea ce esti? Cred ca sunt multi altii care s-ar bucura pentru tine si tricoul tau si pentru ca esti naturala!

Ce spun altii despre noi? Ce conteaza? :lol:
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Nu! Din acest punct de vedere chiar nu ma face nimeni sa ma simt prost...De ce, pentru gusturile muzicale? Nici nu-mi pun problema asta, pt mine. Ascult si port ce vreau , m-as simti prost daca m-ar obliga cineva sa ascult ceva ce nu-mi place. Doar ca, probabil exista multi altii care se jeneaza din cauza "carcotasilor" din jurul lor si e pacat.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

AVA, nu am spus ca trebuie sters topicul. Am spus doar ca, neinteresandu-ma niciodata ce spun altii despre ce ascult eu sau altii ca mine, nu citesc astfel de treburi. In definitiv, unul din marile miraje ale vietii este sa te inconjori de oameni dragi si asemenea sufletului si trairilor tale. Asta e tot ce conteaza, nu ce spun ceilalti care sunt departe de tine din multe puncte de vedere. Daca toata lumea ar aprecia ce ascultam sau cum ne purtam, ar fi o problema zic eu...
Nu ma intelege gresit: tu n-ai nici o vina ca pe mine ma enerveaza subiectul. :) Ca n-aveai de unde sa stii asta.
Eu ma bucur mult ca prin intermediul acestui forum am descoperit cativa oameni minunati si asta e tot ce conteaza. Restul, ce spun altii, nu mai are nici o importanta.
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Deci....citesc si imi creste inima. Raspunsurile forumistilor de aici sunt total in antiteza cu ignoranta si ingustimea mintii lor. Inca odata m-am convins ca aceasta mica comunitate e de tip "open minded" si merita tot respectul. Da, asa este....avem de-a face cu prejudecati, generalizari, etichetari:( Eu ca student la psihologie m-am lovit de asemenea chestii si inca ma lovesc....e trist ca se eticheteaza majoritatea dupa cativa teribilisti (care vorba lui dracula4 "tot distrusi ar fi indiferent de genul pe care-l asculta). Mi-a placut linkul dat de Assasimon :wink: Am si eu unul...
Image
Si dac tot s-a vorbit de parerea altor fani, cititi cu atentie paginile de pe urmatorul link, in special dracula4 (care a mentionat numele unei formatii, Scooter), o sa fiti surprinsi intr-un mod placut;)

http://www.scootertechno.com/forum/inde ... 9&pageNo=1
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

offtopic
nickul sau nu e dracula4 ci draqdla4..
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

stiam ca nu e exact "dracula4" nu il retin exact niciodata, insa se stie cui ma adresam :P
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Si dac tot s-a vorbit de parerea altor fani, cititi cu atentie paginile de pe urmatorul link, in special dracula4 (care a mentionat numele unei formatii, Scooter), o sa fiti surprinsi intr-un mod placut;)

http://www.scootertechno.com/forum/inde ... 9&pageNo=1[/quote]

Da! asta este ideea. sa aflam ca se vorbeste si frumos;
Si pt Cristina: nu te-am inteles gresit ci pur si simplu mi-am dat seama ca ai dreptate si ca desi ma gandisem de la inceput sa schimbam intre noi si linkuri pozitive am inceput acest topic cu ce era mai rau. Eu m-am simtit prost ca m-am comportat ca si cum "mi-as fi dat singura foc la valiza". Si inca ceva. Nu sunt adepta schimbului de barfe prin forumuri, mess,chat...chiar ma plictiseau. Dar spre surprinderea mea aici intr-adevar ,si acum va dau din nou dreptate atat tie Cristina cat si la The Chaser, incepi sa te atasezi de prietenii virtuali , prieteni care se vede ca au suficient de mult bun simt si prieteni de la care poti invata ceva...Tocmai de aceea am simtit ca fara intentie ,prin acest topic parca am ucis putin din armonia existenta. Asta regret... :cry:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

AVA wrote:imagineaza-ti ce reactii sunt in jurul unei persoane de sex feminin-fan rock ... si un amarat de tricou pe care este tiparita "lava"-rammstein starneste reactii... :?
chiar nu inteleg ce reactii ciudate pot fi in jurul unei rockeritze. de ce ciudate? e plina lumea de asa ceva. daca este imbracata mult prea dubios, poate atunci sa mai existe niste reactii. sau daca e beata crita sau injura ingrozitor. deci lucruri care n-au nici o legatura cu rockul. apoi tricouri cu trupe poarta milioane de oameni in lumea larga. iar nu inteleg ce problema poate fi. eu n-am vazut nici o reactie urata in jurul meu niciodata, ba dimpotriva.

cat priveste armonia forumului, fii linistita. armonia va exista atat timp cat noi insine vom fi in armonie. personal ma bucur ca ai intors subiectul catre reactiile pozitive. astea sunt cele care conteaza. reactiile si judecatile ridicole cum sunt cele din primul tau post, judecati care dovedesc ca sunt emise de niste trogloditi intoleranti nu au nici o valoare pentru nimeni si nimic.
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

si revenind la intrebarea mea, ce s-ar fi intamplat daca exista chitara electrica pe vreme lui vivaldi ?! pai va spun eu: "ei" (manelari sau inculti, rapperi sau DM-ari sau mai stiu eu ce....) n-ar fi fost, n-am fi fost nici noi, adica am fi fost toti, da' impreuna, o adunatura, poate ca n-am fi auzit nici de Rammstein sau mai stiu eu de cine......deci am fi fost da' n-m fi fost, si ca s-o iau pe scurtatura, fiecare cu treaba lui, ca azi, caci prezentul e cel mai sigur, de trecut n-are rost sa mai vorbesti, de viitor nici nu-ti permiti, ca daca-l calci pe nervi iti da doua perechi de palme si-ti spune ca face ce vrea el........sa fim noi cuminti si sanatosi (mai ales la tartacuta), caci nu-i asa ? "nu conteaza cat de lung am parul ci......." (continuare o stiti voi) , cine suntem noi ?, sa ne permitem sa cultivam "minte" in tarana fina de nor vulcanic.........?
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Chitara electrica pe vremea lui Vivaldi... Now that's something I can think about all day.
(momentan ma intreb daca exista pe YouTube vre'un cover la "Antotimpurile" lu Vivaldi la chiarata elecrica :lol: ar fi ceva...)
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Assasimon wrote:(momentan ma intreb daca exista pe YouTube vre'un cover la "Antotimpurile" lu Vivaldi la chiarata elecrica :lol: ar fi ceva...)
Bineinteles ca exista:
http://www.youtube.com/watch?v=l2fKxcqEzls
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

da! si exista si un romanas care canta la tambal hituri Metallica

http://www.youtube.com/watch?v=CBDi4vx1QpM

si ca sa fiu sincera mie mi se pare talentat tipul
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

@draqdla4: Foarte tare :shock:
This be my fav: http://www.youtube.com/watch?v=6iMCGO-Zvs0, dar originalu' tot e mai bun.
Si ca sa fie on topic, pariez ca majoritatea criticilor nostri n'au nicio tangenta cu muzica clasica. :P
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
Post Reply