Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Urmatorul videoclip:
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Urmatorul videoclip va fi pentru melodia:
Rammlied
13%
 13%  [ 5 ]
Waidmanns Heil
29%
 29%  [ 11 ]
B********
5%
 5%  [ 2 ]
Frühling in Paris
24%
 24%  [ 9 ]
Wiener Blut
18%
 18%  [ 7 ]
Liebe ist für alle da
5%
 5%  [ 2 ]
Mehr
2%
 2%  [ 1 ]
Roter Sand
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 37

Autor Mesaj
Sylar
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2012 7:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@The chaser: uita-te la depeche mode care au lansat videocli;p la remixul melodiei Enjoy The Silence de pe compilatia lor de remixuri.Acel clip a fost facut pt a promova acea compilatie (asa cum e si cazul melodiei Mein Herz Brennt - singura de pe best off fara clip).

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 22/Feb/2010

MesajTrimis: Dum Feb 12, 2012 2:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Feb 12, 2012 7:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, da, printre altele...
Akasha
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 20/Dec/2009

MesajTrimis: Dum Feb 12, 2012 8:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sven Helbig, a German composer and producer who worked for Rammstein on Liebe ist für alle da as arranger of choir and orchestra, and on several remixes for the band, said this morning on Facebook:
„On the next RAMMSTEIN single, I will play piano and Till Lindemann sings. I am not allowed to tell the name of the song yet Smile. “
Mein Herz brennt, whose clip has been filmed in Berlin last December, is the second single extracted from the best of Made In Germany 1995-2011. The clip and the single are expected in the coming weeks, and both seem to be full of surprises!

sunt foarte curioasa de surprizele pe care le pregateste formatia!!!
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Dum Feb 12, 2012 8:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca stiu despre ce cantec e vorba (Sirene)

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Feb 13, 2012 10:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu cred ca stiu..dar cel mai mult sper decat stiu Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Feb 28, 2012 4:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un prim zvon aparut pe Rammstein World Community:

Pe 03.03.2012 ni se pregateste ceva (cel mai probabil premiera videoclipului Mein Herz Brennt)

Sus
filledesable
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 26/Oct/2010

MesajTrimis: Sam Mar 17, 2012 10:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce se mai aude de Mein Hertz Brennt?
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Sam Mar 17, 2012 3:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cica sa asteptam in continuare ca apare.Pe 3.03 a aparut o stire conform careia cele 2 concerte de la Paris au fostinregistrate si ele pt dvd.Deci...acum trebuie sa asteptam 2 dvd-uri (LIFAD si MiG tour).Sper doar sa o lase naibii mai moale cu autocriticile si sa le scoata pe amandoua.

Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Mar 27, 2012 10:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se coace la foc mic de catre maestrul Eugenio Recuenco: http://www.crew-united.com/index.asp?show=projectdata&ID=154109
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 04/Mar/2010

MesajTrimis: Mie Mar 28, 2012 1:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ceva despre un release date nu se mai aude? Smile
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mie Mar 28, 2012 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stii cum se spune: Cu rabdarea se trece marea (desi prefer un vapor) Laughing Laughing

Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Mar 28, 2012 8:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nimic despre data de lansare, desi filmarile au avut loc acum vreo trei luni. Probabil ca baietii planuiesc o noua strategie de marketing pentru lansare. Si ma astept la ceva neobisnuit, ca si pana acum. Mai mult de atat, sunt extrem de curioasa ce a facut maestrul Eugenio Recuenco in calitate de regizor al clipului, ca ce a facut ca fotograf pentru LIFAD si Rosenrot am vazut. Este un fotograf uimitor de suprarealist. Sunt deci foarte curioasa ce a iesit, mai ales ca "Mein Herz brennt" e una din piesele cele mai dragi R+ si merita cu varf si indesat un videoclip.
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 04/Mar/2010

MesajTrimis: Mie Mar 28, 2012 10:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mein herz brennt e my fav dintre toate piesele lor, de unde si nerabdarea pt. un videoclip Very Happy
L'am google-it pe domnul Eugenio Recuenco si Shocked stilul tipului e genial Very Happy iar pozele pt. LIFAD... speachless; my expectancies are huge pt. R+ video,
http://www.eugeniorecuenco.com/fichas/805.html
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Mar 28, 2012 10:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, si eu sunt tare curioasa. Smile
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatoare
Pagina 9 din 10

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro