METALLICA

ce mai ascultam, discografie diversa, ce ne place, ce nu...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Stiu cum il cheama Trujillo: Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz. :D I know it by heart. :P
Si uite asa a ajuns Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz in Metallica:
http://www.youtube.com/watch?v=MmY8-6qOIu8
User avatar
st.spell
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 172
Joined: Sat Jun 12, 2010 5:12 pm
Location: Brasov

Post by st.spell »

am vazut si eu...some kind of monster documentary si partea cu alegerea bassistului :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

da, e foarte fain documentarul.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Metallica se apuca de un nou album:
"We’ve got lots of material. We don’t dare start going through it, because that just starts the unraveling of it all — it’s like, ‘OK, which is the best riff? We start with that one,’ and blah blah blah." (Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz) :D
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote:Metallica se apuca de un nou album:
"We’ve got lots of material. We don’t dare start going through it, because that just starts the unraveling of it all — it’s like, ‘OK, which is the best riff? We start with that one,’ and blah blah blah." (Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz) :D
Wow! Una dintre cele mai bune vesti din ultimul timp :D :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

si eu zic... intre toate taierile salariale, cresteri de impozite si taxe, greve si nervi striviti, lipsa de speranta si perspective, o veste chiar buna... :)
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote:si eu zic... intre toate taierile salariale, cresteri de impozite si taxe, greve si nervi striviti, lipsa de speranta si perspective, o veste chiar buna... :)
Da, viitorul album Rammstein (sa dea Domnul!), asta de care ne-ai spus tu mai sus si albumul RHCP de la finalul anului asta sunt albumele pe care le astept cel mai mult :D :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

+bocanci cu sireturi rosii :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Sylar wrote:+bocanci cu sireturi rosii :lol: :lol:
Unde, unde??? :shock: :shock:
:lol: :lol: of, nu imi vine sa cred ca pana in ziua de azi nu mi-am gasit perechea ideala de bocanci...
Last edited by Rapunzel on Wed Sep 29, 2010 8:56 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

da... e bine sa avem rabdare. vorba tricoului rammstein.ro: "Wer wartet mit Besonnenheit/Der wird belohnt zur rechten Zeit". :P
eu voi astepta toata viata albumele unora... :) si cand ei nu vor mai fi.
Last edited by Cristina on Tue Nov 09, 2010 10:47 pm, edited 1 time in total.
sgiea
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 26
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:12 pm
Location: Buzau

Post by sgiea »

habar nu aveam ca are numelel atat de lung :Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz.Multumesc de informatie...avand in vedere ca sunt fan al stilului sau.Mi se pare mai bun decat cliff si janson(fostii bassisti.In materie de rock(pe bass) el si cu Flea(RHCP) in momentul de fata sunt cei mai buni(parerea mea).
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Oficial s-a incheiat Death Magnetic Tour
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

^ retrag ce-am spus..mai au concerte in Australia si Noua Zeelanda

eniuei..ceva istorie

http://www.youtube.com/watch?v=UoYls_Afkqk

doamne..cata lume (Moscova 1991)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

DA! E incredibil acel festival, L-am vazut mai demult. De fapt il si am. Acolo e Istorie in fiecare secunda. Ma bucur ca ai pus link, bravo!
1 milion de rusi, dintre care probabil 10-20% militie rusa, care da la gioale elementelor anarhiste. 1 milion de tineri rusi fata in fata cu o trupa-model americana. cred ca in asa o multime se putea muri usor. oricum, banuiesc ca au existat destule victime atunci.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

nu stiu daca s-a mai intamplat ca o trupa sa anunte cu aproape un an inainte ca va participa la un festival

Intr-un nou mesaj postat pe site-ul sau oficial, Metallica a anuntat ca va concerta la editia din 2011 a festivalului Rock in Rio, din postura de headliner.

"Stim ca este un pic ciudat sa anunti un concert cu aproape un an inainte. Cu siguranta nu am mai facut asa ceva pana acum! Cand am fost invitati sa fim cap de afis al originalului Rock in Rio, cel care are loc chiar in Rio de Janeiro (!!), pur si simplu nu am putut sa refuzam.", se arata in comunicat.

"Dupa ce am cantat de-a lungul anilor in cadrul festivalurilor Rock in Rio din Lisabona si Madrid, am simtit ca un astfel de eveniment ar fi o evadare binevenita din orice fel de activitate in care ne-am putea gasi la anul."

sursa metalhead.ro
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply