ARTmania 2010

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eu, in afara de faptul ca mi s-a parut ca e foarte frumoasa, nu am retinut nimic din prestatia ei. Ceea ce cred ca inseamna ca era comuna :? Macar vocea tipei din Kamelot stiu ca mi-a creat o reactia, chiar daca negativa, la ea insa nu am simtit nimic...
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Cristina wrote:multumesc, Lucia :)
pai trebuie sa recunosc ca imaginea omului m-a furat. am spus-o in contextul in care nu mi-au atras atentia cu nimic deosebit. cu siguranta ca are o voce buna, dar poate ca s-ar remarca la adevarata valoare in alta trupa. pe mine nu ma incanta Kamelot.
cat despre "Temple of Love", ai dreptate ca versiunea cu Ofra Haza e cea care ne-a ramas cel mai bine intiparita in minte. superba voce a avut femeia asta. dar cum era evident ca nu aveau cum sa cante cu ea, m-am bucurat de versiunea originala, care este deosebit de faina oricum.
uite prima parte dintr-o serie de piese ale lor, despre a ungariei erzsebet :P
http://www.youtube.com/watch?v=hIsN4k4Afck
asta, abandoned si anthem cred ca ii pun in valoare cel mai mult vocea.
am auzit si guri mai 'critice' care ii compara stilul cu cel al lui guta si alti locali de-ai nostri.
sunt multi porci si printre roacheri.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

ca sa ajungi sa faci astfel de afirmatii trebuie sa fii ultra-cinic. si cred ca nici nu au legatura cu rockul acei indivizi.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

aveau destula legatura incat sa dau de ei si la artmania anul trecut, si la sonisphere anul asta.. nu i cunosc personal dar ii tineam minte :P
Post Reply