Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Making of Rosenrot

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 10:20 pm    Titlul subiectului: Making of Rosenrot Raspunde cu citat (quote)

nu stiu daca stiati filmuletele, eu nu, spre rusinea mea. oricum, avand in vedere ca este filmat la noi, ar trebui sa aiba si el parte de topicul lui, mai special Smile

http://www.youtube.com/watch?v=kobnd0H3lgU part1
http://www.youtube.com/watch?v=fBDnUquFMb4&feature=related part2
http://www.youtube.com/watch?v=2BZKIFkhjWE&NR=1 part3
Rührt euch nicht!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 11:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai dreptate, "Rosenrot" e direct legata de noi.
Nici eu nu sunt un fan al making-of-urilor, ca si Flake. Demistifica adevarul filmului.
Nu am vazut toate trei partile nici eu, doar una din ele. Ce sa spun? Ca fata din Botosani de 14 ani este formidabila. De o frumusete si o combinatie de copil cu femeie ucigatoare. Daca observati, nemtilor le-a fost foarte usor sa lucreze cu ea: o copilasa in realitate, in film are o privire si o mimica de necrezut. Fara nici un efort.
Zona este de vis si este normal sa-si aminteasca filmarile, care la -15 grade cred ca sunt destul de dure.
Cam tulburator making-of-ul. Daca ar fi inclus in film si pauza filmarilor, am fi fost si noi pe acolo Very Happy
Romanii figuranti nu intelegeau mai nimic. Nici chiar mama si tatal fetei din clip, care sunt actori de profesie. Ne-au spus doar ca sunt "o formatie germana, probabil satanisti, ca or s-o omoare pe mama cu un cutit, o arunca" etc., nu stiau exact cum va decurge scena Smile
Cat despre gazda, stapanul casei care acum nu mai exista (dealul si-a schimbat de tot infatisarea, rasar niste constructii cu fundatie solida Rolling Eyes ) a fost intervievat de Shilo, intr-un pelerinaj de-al lui la locul Rosenrot. O sa va povesteasca el episodul Smile
Shilo
General
General

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2010 12:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cum? A murit? Neutral
Si eu care-i promisesem niste poze ...
Sunt un nemernic! Confused
General
General

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2010 12:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Shilo, cred ca "nu mai exista" se referea la casa, si nu la stapanul ei.
admin
admin

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2010 8:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asa e, casa nu mai exista, in schimb e interesant ca cele doua capite de fan care apar in clip sint mereu acolo Laughing

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2010 9:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi cer scuze pentru confuzie. O confuzie pe care am sesizat-o din prima, dar de oboseala nu am mai stat sa lamuresc problema: "casa care acum nu mai exista".
Sper ca saracul om nu a murit, ci ca a emigrat in Berlin Very Happy
Ce fotografii i-ai promis, Shilo? Cu siguranta ca pe forumul nr. 1 am mai povestit lucruri legate de Rosenrot, atat tu cat si ceilalti care am fost pe acolo. Le mai povestim, ca sa ne tot amintim de ele.
Shilo
General
General

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2010 4:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

I-am facut niste fotografii... Nu am acum sa-ti arat ca mi-e lene sa le caut. Sunt niste fotografii cu casa, cu el, cu catel, cu purcel. Era foarte vesel omul (desi cam boscorodea ca astia la filmare i-au scos clanta de la usa si nu i-au mai pus-o la loc... Era nemultumit si ca l-au platit cam putin in opinia lui).
M-a invitat sa beau din tuica lui (din care deja "gustam" pasiv din cat duhnea a bautura) ... sa-i vad vaca din grajd, gainile, porcu, sa-i vad nou renovata bucatarie "ca la oras" ...
Cand mi-a propus sa intru in baie, sa-i vad nu stiu ce "renovare" (trebuia sa intru in casa) ... am refuzat politicos. Deja incepuse sa mi se para suspect omu'.
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 8:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing excelent! Probabil ca avea sa se inspire din clipul "Rosenrot", cand Till intra in casa parintilor si-i casapeste Laughing L-o fi impresionat filmarea pe nenea. Very Happy

Spuneai ca avea poze cu familia lui alaturi de Rammstein, nu? Si familia imbracata fiind cu costume populare Very Happy
Shilo
General
General

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 10:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da da Smile Am facut niste poze la pozele facute in timpul filmarilor ... dar trebuie sa le caut.
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 11:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cauta-le, please Smile
AVA
General
General

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Joi Apr 22, 2010 11:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Shilo a scris:
Da da Smile Am facut niste poze la pozele facute in timpul filmarilor ... dar trebuie sa le caut.

ti-am multumi frumos daca ne-ai arata si noua...chiar as vrea sa le vad si eu...multam anticipat
Sus
iohan211
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 23/Ian/2011

MesajTrimis: Dum Iun 19, 2011 8:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e adevarat ca rammstein au filmat defapt 4 videouri in romania,eu asa am auzit si nu stiu ce sa cred??
Sylar
General
General

MesajTrimis: Dum Iun 19, 2011 8:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

FALS Very Happy..desi era misto sa filmeze pe viu Benzin in Bucuresti

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
iohan211
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 23/Ian/2011

MesajTrimis: Dum Iun 19, 2011 8:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sylar a scris:
FALS Very Happy..desi era misto sa filmeze pe viu Benzin in Bucuresti

era mai frumos bucurestiu dupa ce vedeu ei cu ditamai masina de pompieri pe drumuri. Laughing Laughing
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Sam Noi 15, 2014 12:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

REMEMBER: 13-14 noiembrie 2005. 9 ani de la filmarea "Rosenrot" la Magura, in judetul Brasov Smile
Sa revedem:
http://www.youtube.com/watch?v=cz66xYVtST0
http://www.youtube.com/watch?v=hH1JuL3I46Y
http://www.youtube.com/watch?v=Y6KsQNtsVgg

Si ce scriam atunci despre asta:
http://rammstein.ro/zarnesti.htm
http://rammstein.ro/interviu_cr.htm
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro