Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

CINE ESTI?
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 27/Ian/2010

MesajTrimis: Vin Iul 16, 2010 6:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dragilor, in dezbaterile voastre profunde si tumultoase cred ca ati uitat de umilul "perfectul simplu". dar oare de ce ma mir, atunci cand simplitatea devine aproape damnata de obsesia cautarii a celui ce se numeste mai multa ca perfect? Si atunci, spasiti pasim in lumina unui viitor simplu caci "Future proche" nu avem

Ultima modificare efectuata de catre Amon la Dum Iul 18, 2010 5:54 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Shilo
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Vin Iul 16, 2010 7:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu s-a uitat de Perfectul Simplu. N-ai fost tu atent. S-a mentionat Smile
"Avem di tãti" aci pi forum Smile

Cristina a scris:
Laughing nice to meet you, Herr Heinrich! Shilo, ai cuvantul! Very Happy

Eu abia acum vad ca intre Heinrich si Shilo se afla un "!". Eu cand am citit prima data am crezut ca l-ai facutu pe Herr Heinrich - Shilo Very Happy. De-asta si commentariul meu dupa aceea.
Imi cer scuze pentru neatentie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Sam Iul 17, 2010 10:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

comentariul a fost binevenit. le-ai potrivit. pentru ca ai devenit legenda pe forum Razz
icecherry_ale
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 21/Iul/2010

MesajTrimis: Mie Iul 21, 2010 10:57 pm    Titlul subiectului: :) Raspunde cu citat (quote)

well...sunt noua pe aici si ca toti incepatorii mai dau cu "bata-n balta" Laughing
oricum timp este suficient pt. a ne cunoaste mai bine...sincer la ora asta nu prea am "inspiratie" pt. un "describe myself".... Crying or Very sad
totusi, consider ca decizia de a ma alatura voua spune mult mai mult decat as putea probabil exprima acum....cam asta e Wink

merci Smile
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Iul 21, 2010 11:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc si eu. Esti binevenita! Smile
filledesable
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 26/Oct/2010

MesajTrimis: Mar Oct 26, 2010 9:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna seara, dragilor.
Am vrut sa ma apuc de germana din cauza lor, pana am descoperit traducerile. La concert am stat in al treilea rand si nu am putut sa ma agit absoult deloc. M-a fascinat.
S-a spus despre mine ca fac cele mai bune clatite si ca pierd timpul aiurea. Eu stiu ca pe Rammstein am deraiat cu masina intr-un bolovan. Masina nu era a mea.

Va spionez de cateva luni si acum m-am hotarat ca decat sa stau cu nasu'n carti mai bine va trimit o salutare.
Salutare!
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Oct 26, 2010 9:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ne bucuram foarte mult sa te avem printre noi, "fiica a nisipului"! Razz
Te salutam si noi si speram sa ne mai scrii si sa te si cunoastem.
Daca faci clatite bune, o putem pune de un restaurant al fanilor Rammstein. Mai avem talentati intr-ale bucatelor. Razz
Iar daca pierzi timpul aiurea, e de bine! Cu totii o mai facem si suntem mereu in cautarea timpului pierdut. Razz
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Mie Oct 27, 2010 9:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@filledesable
Bine ai venit!

Votez si eu pentru restaurantul cu specific Rammstein! Clatite, ciocolata neagra de casa, minunatiile lui Sabeen Very Happy Si multa, dar muuuulta bere!
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Oct 27, 2010 9:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si neaparat sa luam si reteta de gogosi a doamnei Hermann, doamna cu pensiunea "Hermann" la care au stat Rammstein in Magura cand au filmat "Rosenrot". Cand m-am dus la ei la masa i-am gasit cu un platou mare cu gogosi facute acolo, pe care le devorau pofticiosi. Very Happy
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Mie Oct 27, 2010 9:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:
Si neaparat sa luam si reteta de gogosi a doamnei Hermann, doamna cu pensiunea "Hermann" la care au stat Rammstein in Magura cand au filmat "Rosenrot". Cand m-am dus la ei la masa i-am gasit cu un platou mare cu gogosi facute acolo, pe care le devorau pofticiosi. Very Happy

Cristina, nu te-am admirat niciodata ca pana in momentul asta, cat se poate de sincer! Sa ai o masa plina de Rammsteini pofticiosi, si tu ai observat pana si gogosile! Eu cred ca faceam scurtcircuit din pragul usii Laughing Laughing
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mie Oct 27, 2010 9:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu credeam ca-s placinte (din pozele de pe site) Laughing Laughing Laughing

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
filledesable
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 26/Oct/2010

MesajTrimis: Mie Oct 27, 2010 9:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

specialitatea casei Rammstein: platou cu clatite si ...6 gogosi, una mai delicioasa ca alta. Very Happy

@Rapunzel: Moltomesc!
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Oct 27, 2010 9:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Razz Rapunzel, pai... am observat gogosile, pentru ca drumul meu catre ei a fost de aproximativ 15 metri din momentul in care am intrat in pensiune... si deci cateva secunde, timp in care ei (toti sase pe o canapea!) ma priveau indreptandu-ma spre ei (chiar nu pot descrie ce simteam in acele secunde pana am ajuns la ei...), mancau gogosi dintr-un platou mare si le mestecau tot mai dezinteresat pe masura ce ma apropiam cu hanoracul meu cu Rammstein in creierii muntilor, unde nu vedeai decat case, capite de fan, localnici, oi si vaci... Cu alte cuvinte am reusit sa le trezesc curiozitatea si sa mai lase gogosile alea deoparte. Laughing Nu se prea asteptau sa vada un personaj hotarat indreptandu-se spre ei, cu un hanorac cu si despre ei, intr-un asa loc uitat de lume.
Dar gogosile pareau bune, din moment ce se infipsesera toti in ele. Razz

Deci specialitatea casei: platou cu clatite cu ciocolata de casa si gogosi "Rosenrot" Laughing

PS - Rapunzel, luasem ceva inainte cu vreo ora, ca sa pot suporta momentul... Pana sa iau, am simtit ca in orice moment pot claca... De fapt de-asta am si luat, ca nu ma mai simteam bine deloc din pricina emotiei. E a naibii de insuportabila emotia si tensiunea cand e vorba de asa ceva. Eu nu le-am putut depasi singura, am avut nevoie de un ajutor.
AndreiO
General
General

Data inscrierii: 30/Noi/2012

MesajTrimis: Vin Mai 03, 2013 8:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cam tarziu am vazut topicul acesta , dar mai bine mai tarziu decat niciodata

Sunt Satanist de aproximativ 5 ani ( nu este asa rau pe cat suna )
Sunt vesel
Stiu sa fac lumea care e trista sa zambeasca .
Narcisist , ma cred destept si bun la toate , dezordonat acasa ordonat la lucru
Putin rasist .
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Vin Mai 03, 2013 8:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Satanist vesel?Smile) Bun asa....

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatoare
Pagina 7 din 8

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro