Till

cine sunt, ce vor, ce fac...

Moderator: Cristina

AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Cristina, apropo de copii lui Till...mi-am permis sa mut discutia la topicul lui. Uite ce raspunde revistei Playboy:

"Playboy: Is your daughter your only child?

Lindemann: I have a lot of children.

Playboy: With how many women?

Lindemann: With a lot.

Playboy: Why did those relationships never work?

Lindemann: Because the feeling was missing, I never dared to be bound. Therefore I always was the one who was left and I always was totally shocked. But every time I realized: she’s right! The only good thing about this was that every time I was left the pain was a big push for my creativity.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Neoficial o fi avand ca si Tiriac vreo 30 de copii. Cine stie ...Oricum durerea de care pomeneste in multe interviuri sta la baza versurilor lui. Mai zicea odata ca "arta se naste din durere".
User avatar
Cri5tihp93
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:05 pm
Location: Bucuresti

Post by Cri5tihp93 »

Cri5tihp93 wrote:Eu vreau sa beau o bere cu Till ca am senzatia ca sunt copia lui din copilarie...Adica asa mi-a zis un prieten ca seman mult cu el....
Nu stiu de ce vroia sa ma linguseasca atunci...acel prieten :lol:...Consider ca seman cu Till doar la caracter si pasiuni....si banuiesc Iq
Du riechst so gut
du riechst so gut
ich geh dir hinterher
du riechst so gut
ich finde dich
- so gut
ich steig dir nach
du riechst so gut
gleich hab ich dich

Jetzt hab ich dich
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Cristina wrote:Iar pe Bizzare Festival '97 l-am vazut de zeci de ori cap-coada. E la fel de irezistibil Herr Till: http://www.youtube.com/watch?v=AU_OoF5Zg-0
Deh... au trecut 13 ani... :)
Acum m'am uitat si eu la asta. :oops: La faza de la 5:52 muream de ras :lol: :lol: :lol: Foarte tare :D

Ai idee unde/daca gasesc un torrent cu concertul?
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cred ca ma repet, dar vazand clipurile astea mai vechi, asa de rau imi pare ca nu pot da timpul inapoi sa ii vad live la vremea respectiva... Mi-ar placea in special sa ii fi vazut live la primele lor concerte din cluburile alea mai mici. :P
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

^^^
Am si eu problema asta, insa concertul la care mi-ar fi placut sa asist e Live Aus Berlin '98.
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Assasimon wrote:
Cristina wrote:Iar pe Bizzare Festival '97 l-am vazut de zeci de ori cap-coada. E la fel de irezistibil Herr Till: http://www.youtube.com/watch?v=AU_OoF5Zg-0
Deh... au trecut 13 ani... :)
Acum m'am uitat si eu la asta. :oops: La faza de la 5:52 muream de ras :lol: :lol: :lol: Foarte tare :D

Ai idee unde/daca gasesc un torrent cu concertul?
Incearca pe "torrent scan"-poate ai noroc. acolo vei da de mai multe torente
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

draqdla4 wrote:^^^
Am si eu problema asta, insa concertul la care mi-ar fi placut sa asist e Live Aus Berlin '98.
ala da concert...superb
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

AVA, imi amintesc ca am citit si eu acel interviu cu Till tare de mult. Acum ca o avea mai mult de patru copii, ar fi putut-o spune si de "show". Si la fel de bine poate fi si adevarat. El stie cel mai bine.
Daca n-am scris aici ca Till are ochi foarte frumosi nu inseamna ca nu am observat asta. Am observat de mult tare... Si mai ales privirea.

Revazand zilele trecute "Live aus Berlin" ma gandeam ca show-ul de atunci ar fi innebunit o lume intreaga si acum. E o nebunie. Iar Till era irezistibil. IrezisTillbil. :D
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Mai ales intrarea lui Till pe Spiel mit mir nu o sa o uit niciodata! Io daca as fi fost de fata la concertul ala in primele randuri, as fi lesinat dupa maxim 20 de secunde din melodie :oops:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

mie imi place aparitia fiecaruia la nebunie. si acum m-a dat pe spate.

de-asta am tot spus mereu ca tare rau imi pare ca n-au scos DVD cu turneul "Mutter". cum a fost turneul ala tot si cum isi faceau aparitia si acolo... genial!
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Eu recunosc ca la Till in acel concert mi-au placut la nebunie "izmenele" (exceptand jocul scenic,expresivitatea ). Erau ele croite special pentru "Buch Dich" insa erau sexy rau...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:lol: :lol: "izmenele"... :lol:
mie haina aia smechera din care-i lipsea o maneca. ii venea tare bine.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

ce sa mai...izmene sexy, abdomen perfect, maneca lipsa, freza sic,atitudine scenica de nota 10...ne facem doar sange rece.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eh, costumatia mea preferata ramane cea din perioada cand avea mohawk-ul, cea gri cu vesta aia antiglont (sau asa mi se pare mie ca seamana) :P Desi nici ”izmenele” alea nu ii stateau rau de loc, numai ca cred ca era ca la sauna cu ele :lol:
Post Reply