Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Haifisch
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 23/Sep/2009

MesajTrimis: Sam Dec 26, 2009 7:52 pm    Titlul subiectului: Haifisch Raspunde cu citat (quote)

"The other video will be for 'Haifisch,' and it's going to be a classic Rammstein video with a story behind it, but I'd rather not give any more details and let you be surprised by it."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Sam Dec 26, 2009 8:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din intamplare, am gasit pe net informatia conform careia videoclipul pentru Haifisch a fost regizat de Jörn Heitmann (Sonne, Ohne dich, etc, stiti voi restul...). Deci sa ne asteptam la ceva memorabil, daca tot ne era dor de un videoclip Rammstein veritabil Razz
http://www.extras-berlin.de/referenzen.cfm
Sus
Sylar
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Sam Dec 26, 2009 8:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

OLEEE...imi place la nebunie melodia...Haifisch forever

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
nessie
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 28/Noi/2009

MesajTrimis: Sam Dec 26, 2009 11:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu cand aud Haifisch nu ma pot gandi decat la rechinii aia sexy din desene care danseaza =)))))))) adica mi se pare ca si instrumental o melodie destul de pervy.

Sper sa iasa ceva frumos 8->
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Dum Dec 27, 2009 1:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

probabil ca instrumental iti aminteste de piesele lui marilyn manson, dar daca citesti versurile vezi ca e o tema foarte serioasa. parca eu am scris versurile, e in stilul meu Cool ma plagiaza domnul Lindemann. mishto.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Dec 27, 2009 5:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma bucur foarte mult ca au filmat un clip pentru "Haifisch", o piesa foarte foarte buna, desi poate multa lume si-ar fi dorit sa vada un clip pentru "Wiener Blut" cum se tot zvonea, avand in vedere ca este o piesa dura, cum se asteapta de la Rammstein. Sau pentru "Weidmanns Heil" cum asteptam eu.
Iar daca e sa cuplam "Haifisch" cu acel castel medieval si cu acel scenariu sinistru, mi se pare cel putin surprinzator. Dar se stie de mult timp ca Rammstein spun povesti in imagini care nu prea au legatura cu textele pieselor respective. Sau nu o legatura evidenta.
Spuneam mai demult ca pentru mine, "Roter Sand" este cea mai slaba piesa de pe album. Si asa a si ramas. Si ca "Liese" suna cu mult mai bine. Vad acum, din ce povesteste Paul ca de fapt "Liese" a fost mai intai si ca "Roter Sand" este fratele mai mic (si mai prapadit as spune Very Happy ) Nu stiu care dintre cei trei au decis sa puna "Roter Sand" in album si "Liese" pe bonus track, dar eu as fi fost in tabara adversa.
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 7:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Slava Domnului ca nu e Wiener Blut!Smile Ok, deci Rammstein s-au hotarat sa faca videoclip la Haifish, ceea ce e, pt. mine, o veste de-a dreptul neasteptata, intrucat piesa asta nu iese in evidenta la fel de mult ca Weidmanns Heil sau Liebe ist fur alle da. Cu toate astea, e o piesa extrem de simpla, cu niste versuri usor de tinut minte. Daca videoclipul e in stilul videclipurilor clasice Rammstein, atunci, ba, baieti, sa nu va prind cu instrumentele in mana!!Very Happy Cu intrumentele muzicale, ma refer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 9:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa tina in mana niste maturi sau lopeti. Sau vanzand leberwursti la colt de bulevard. Very Happy
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 10:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sau sa se arunce in mare si sa se bata cu rechini Smile)))))
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Sylar
General
General

MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 10:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu as fi vrut un clip animat...de fapt,cred ca melodia asta ar fi fost super pt coloana sonora la Finding Nemo

Sau...o alta varianta..as vrea ceva asemanator cu Du Riechst So Gut 98..ceva horror oricum

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 23/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 2:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu asteptam Wiener Blut sau poate Waidmanns Heil, Fuhling in Paris sau Roter Sand la urma urmei... Dar in niciun caz Haifisch.
Nu mi se pare o alegere tocmai potrivita, piesa este destul de neRammstein pentru a fi omisa din lista de potentiale singleuri (aceiasi parere o am si despre Pussy). Dar in sfarsit am inteles atat motivul interpretarii ei in concerte cat si aparitia pe net a versiunii "Orchestra".
Ce sa zic, este alegerea lor, sper sa fie una buna.
Sus
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Dum Ian 10, 2010 8:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar ma bucur ca au ales Haifisch. In sfarsit au ales sa faca videoclip la o melodie preferata de-a mea. Asta dupa Los si alte melodii au fost sarite in trecut.. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Shilo
General
General

MesajTrimis: Dum Ian 10, 2010 8:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Și eu mă bucur că au ales Haifisch. Nu este o ”capodoperă” muzicală însă e piesa care mi-a rămas cel mai bine întipărită minte după ce-am ascultat LIFAD.

Am mari așteptări de la videoclip.
General
General

MesajTrimis: Dum Ian 10, 2010 8:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu am mari asteptari, am doar mari sperante. Parca vad un clip in care fiecare canta (din nou) la instrumentul propriu, iar Till are aripioara de rechin pe spate Rolling Eyes
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Dum Ian 10, 2010 8:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu tot speram sa fie Wiener Blut, mai ales ca filmau intr-un castel, puteau sa se duca intr-o pivnita sau celula Laughing
Mie unul nu prea imi place Haifisch, dar astept cu nerabdare povestea. Cred ca au ales Haifisch fiindca este despre ei, si poate si povestea va fi la fel.
Poate, odata, Rammstein se vor intoarce si se vor mai gandi la melodiile care chiar merita un videoclip, ca Los, Sehnsucht, Bestrafe mich, Mein Herz brennt, Dalai Lama si, ca tot am eu o obsesie, Exclamation Wo bist du si Nebel Exclamation, ca niciodata nu e prea tarziu Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatoare
Pagina 1 din 13

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro