AC/DC in Romania

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

[quote="PEnTRU"]Eu in Cosbuc. Dines parca ii zice...

Curios..chiar vb cu var'mea dupa concert de shaormerii si spunea ca cea de la Cosbuc e cea mai buna din Bucuresti..
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

La gust a fost f buna, efectul insa a fost naucitor! Mentionez ca nu am mancat/baut altceva, si simptomele au fost la fel la amandoi, nu a fost o coincidenta. Poate bucatarul de acolo nu agreeaza pletosii si ne-a pus otrava de soareci in ea... Daca ma gadensc bine mi s-a parut de atunci dubios, ca tipul din spatele nostru de la coada a primit-o pe a lui inaintea noastra, apoi noi dupa vreo 2-3 minute.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Gluma, negluma, dar acum chiar ca ar fi interesant sa va faceti amandoi niste analize de sange mai detaliate, sa aflati exact ce v-a facut sa va simtiti rau.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Cristina wrote:- watch out the shaorma! poate dauna grav sanatatii! optati mai bine pentru sticksuri sau eugenii. sunt mai ieftine si mai sigure... :roll:
are dreptate Cristina, eugeniile nu au omorat pe nimeni!
si haideti, mai , mai povestiti ceva de AC/DC...!ei aveau cea mai buna prestatie live ,la un moment dat;cu efecte etc. Rammstein ,ca prestatie scenica, scenariu ...i-au ajuns din urma sau australienii inca sunt lideri?
PEnTRU,insanatosire grabnica!
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Pai bine mai oameni buni, va permiteti sa va dati prin Carul cu Bere dar apoi va zgarciti la mancare si haliti shaorme dubioase de prin Bucuresti ca sa va iasa bube? Of, of :D :D De-acu incolo, doar mancare ambalata.
Image
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

AVA wrote:are dreptate Cristina, eugeniile nu au omorat pe nimeni!!
:lol: :lol: :lol: :lol: Nu INCA!
Sau: Hotul neprins, negustor cinstit.
Image
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

In cazul concertelor organizate special pt o anumita trupa (vezi exemplul AC/DC dar si Rammstein in Belgrade, unde de obicei celelalta/celelalte trupe sunt de umplutura) se procedeaza cum a spus mai sus PEnTRU, "The Band" primeste ce-i mai bun iar restul canta cum pot, in niciun caz pe linia sau cu sculele "Trupei", ca doar lumea nu s-a strans acolo pt ei si nici banii pt sonorizare nu ei ii aduc. O spun din experienta.
Cum a sunat Iris?
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Sa raspund punctual:

1. M-am dat la shaorma fiindca eram in criza de timp si nu aveam alternativa.
Dupa concert tot la Carul cu bere m-am intors :D

2. Acum sint sanatos tun. Efectul a fost intens dar de scurta durata.

3. Mie mi s-a parut ca Iris s-a auzit mai bine comparativ cu Down.

4. Impactul unui live Rammstein este mult mai mare fata de AC/DC. Dar poate sint subiectiv...
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Shilo wrote: Sau: Hotul neprins, negustor cinstit.
Shilo!Image
PEnTRU-ma bucur sa aud asta;Inseamna ca si nemtii nostrii vor avea rezervata o pagina in cartea legendelor;Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

PEnTRU wrote:Sa raspund punctual:
4. Impactul unui live Rammstein este mult mai mare fata de AC/DC. Dar poate sint subiectiv...
Pentru mine asta a fost adevarat. Dar eu sunt subiectiva, asta e clar!
Desi trebuie sa recunosc ca si la AC/DC au fost momente cand am trait la maxim show-ul. Preferata mea fost TNT :twisted:

Mi s-a parut mie, sau Iris chiar au parasit cam abrupt scena?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

E destul de greu de comparat un show AC/DC afara, cu un show Rammstein in sala. Daca e sa le comparam, Rammstein este mai mult. (normal ca sunt si eu subiectiva) Ai tot ce iti trebuie acolo, dar mai ales scenariul si sunetul despre care am mai spus ca iti da senzatia unei fiinte vii care te impresoara din toate partile. Este foarte greu comparabil un show Rammstein cu orice alt show. Sa vedem cum va suna afara Rammstein. De asta am mici emotii, ca nu va fi in sala, unde sunetul s-a dovedit a fi mai mult ca perfect.
Cand am comparat cele doua show-uri, am incercat sa exclud trairea si emotia pe care o simt in fata celor doua, ca atunci n-are rost sa le mai compar. Deci nu vorbim de cum le simtim, ci de, hai sa le zicem detaliile generale care fac diferenta. Pentru ca asa si eu, la "The Jack", "Shoot to Thrill" sau "For those about to rock..." am scapat o lacrima de nostalgie si serotonina :)

draqdla4, eu am avut mai mult noroc decat PEnTRU: am avut timp sa mananc pe o banca in Piata Unirii, cu fratele meu, o pizza buna de la "Pizza Rock'n'Roll" a prietenului nostru ErgoSum, o pizza excelenta! Mi-a livrat-o chiar el in persoana si m-am simtit cu muuuult mai bine decat la orice terasa cu fite, mancand-o in mijlocul naturii :)
Multumesc, ErgoSum, foarte foarte buna pizza! :)
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eu am convingerea personala ferma ca Rammstein vor canta cu o sonorizare impecabila si in aer liber, la cat de perfectionisti sunt. Oricum, am un feeling foarte pozitiv legat de concertul de luna viitoare, simt eu ca toata povestea asta va fi impecabila :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai am vazut ca Metallica pot canta tot "mai mult ca perfect" in aer liber. Asa ca nici Rammstein, un asa nume, nu va fi mai prejos :)
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Oameni buni, uitati de Live Aus Berlin '98? :D Era in aer liber. E drept, pe stadion, dar tot aer liber.
Image
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

PEnTRU wrote:Sa raspund punctual: ...3. Mie mi s-a parut ca Iris s-a auzit mai bine comparativ cu Down...
In acest caz Down mai mult ca sigur au folosit sculele oferite de organizatori.
AC/DC au venit cu jucariile lor, cum e normal intr-un turneu si au sunat perfect.
Am intrebat de Iris pt ca ei fiind "pe loc" au toate cele necesare si m-as mira sa nu sunte bine.
Cred ca o sa-mi dau palme in cativa ani, amintindu-mi cat de aproape eram de acest concert. Va felicit ca ati reusit!
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
Post Reply