Ich Tu Dir Weh

ce apare la tv sau pe net in materie de clipuri...

Moderator: Cristina

Post Reply
User avatar
Cri5tihp93
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:05 pm
Location: Bucuresti

Post by Cri5tihp93 »

Sa speram macar ca o sa incepem la tv sa mai auzim si ceva de Rammstein deoarece se pare ca posturile populare de muzica din Romania au uitat de ei, ba chiar e un clip pe Music Channel format dintr-o alcatuire de taieturi din alte clipuri si e si o micuta faza din Amerika dar sloganul e "For your dreams". Iar in capu meu numai urari de "bine" pentru postul respectiv pentru ca nu am vazut in viata mea Rammstein la ei poate niciodata la tv
Du riechst so gut
du riechst so gut
ich geh dir hinterher
du riechst so gut
ich finde dich
- so gut
ich steig dir nach
du riechst so gut
gleich hab ich dich

Jetzt hab ich dich
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

La TV nu am vazut nici eu, dar i-am mai auzit la stirile ProTV ca "muzica de background" :lol:
Iar sanse sa-i vedem la televizor sunt cam mici.. Daca e sa-i vedem poate, poate la MTV, dar la Kiss TV sau Music Channel nici vorba.. Adevarul e ca muzica rock nu prea se da la TV, dar Ohne dich ar merge.
Cat despre radio, eu n-am auzit decat Pussy, desi de mai multe ori :D , dar in rest nimic altceva..
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
User avatar
Cri5tihp93
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:05 pm
Location: Bucuresti

Post by Cri5tihp93 »

Am vazut ceva rock la televizor dar formatii gen "linkin park" adica .... mai blande ca sa nu zic mai copilaresti :roll: .. nu ca Rammstein :evil:
Du riechst so gut
du riechst so gut
ich geh dir hinterher
du riechst so gut
ich finde dich
- so gut
ich steig dir nach
du riechst so gut
gleich hab ich dich

Jetzt hab ich dich
nessie
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Sat Nov 28, 2009 5:11 pm
Location: Transylvania ^^

Post by nessie »

ba pe MTV i-o dat odata la best of sau top 50 rock of all time :D ceva de genu`..da stiu ca i-o dat \:d/
ar fi bine sa fie un post unde sa dea numa muzica rock <3 poate asa ma mai uit si eu la tv :]]
Ohne dich kann ich nich seit..
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

au fost si pe primul loc in top 30 sau 50 la mtv..cu Keine Lust..iar cu Ohne Dich au ajuns pe locu 7-8

mai mult,Keine Lust a fost nominalizat la premiile VMA dar au pierdutr in fata nu stiu cui

acum..scuze..dar desi imi plce mult Ich Tu Dir Weh..nu cred ca poate fi comparata cu Leine Lust (chiar Till parca,sau ma rog unul din memrii trupei spuneau ca nu cred ca vor reusi sa mai faca un clip la fel de bun precum Keine Lust)
Last edited by Sylar on Wed Dec 23, 2009 5:39 pm, edited 1 time in total.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Keine Lust versiunea scurta sau lunga? :lol: :lol:
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

lunga..insa la Ohne Dich desteptii taiau cand se termina prima parte...nu-i mai aratau pe membri escaladand muintele
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
HeRR_LinTheMann
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 37
Joined: Thu Sep 17, 2009 5:23 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HeRR_LinTheMann »

Mihnea22 wrote:La TV nu am vazut nici eu, dar i-am mai auzit la stirile ProTV ca "muzica de background" :lol:
Intr-adevar, pe PRO TV a dat de cateva ori in fundal "Sonne", la ceva reclame. Si la sport tot pe PRO TV a aratat cateva secvente din Ich Will, se vorbea despre trupele preferate ale fotbalistilor romani [Rammstein fiind trupa de suflet a lui Edi Stancioiu (CFR Cluj)].

Intr-un episod din CSI Miami se auzea Links 2 3 4 ca melodie de fundal intr-un sex shop :D necreditat insa.
Mihnea22 wrote:Cat despre radio, eu n-am auzit decat Pussy, desi de mai multe ori :D , dar in rest nimic altceva..
Pe post romanesc ai auzit Pussy? Eu am auzit o data, pe Guerilla, Te quiero puta. Si pe Kiss FM a dat-o integral vara asta, ca si "dedicatie" lui adi minune . :lol:
Wohin gehst du,
hier ist nichts mehr frei

Das ist mein Land!
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Pussy am auzit tot pe Guerilla, de mai multe ori dar numai acolo.
Iar la ProTV am mai auzit Du hast, Feuer frei si Mein Herz brennt; de, sunt informati :lol:
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
User avatar
Akasha
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 18
Joined: Sun Dec 20, 2009 12:10 am
Location: Reghin

Post by Akasha »

la mtv romania am vazut la emisiunea mtv live concertul volkerball de 2 ori ...
User avatar
HeRR_LinTheMann
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 37
Joined: Thu Sep 17, 2009 5:23 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HeRR_LinTheMann »

Aha, Mihnea22, deci tot pe Guerilla :D eu de prin septembrie am ramas pe kiss fm (pt kiss cash) si am auzit la nesfarsit aceleasi melodii repetitive... Guerilla sunt tari, oricum, nu multi dau muzica pe care o dau ei.

Akasha, ai vazut concertul integral? Eu i-am vazut pe Rammstein, tot la MTV, la ceva premiere de acum cativa ani (cand eram prin a 6-a sau a 7-a) si de atunci sunt fan :D Pot spune ca de cand l-am vazut pe Till la acea premiere (pe atunci avea creasta) am devenit fan si le-am ascultat, progresiv, albumele si melodiile.
Wohin gehst du,
hier ist nichts mehr frei

Das ist mein Land!
User avatar
Akasha
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 18
Joined: Sun Dec 20, 2009 12:10 am
Location: Reghin

Post by Akasha »

nu stiu sigur daca a fost integral dar stiu ca a tinut cam o ora si ceva aproape 2 ... nu sunt sigura si nu vreau sa vb prosti...
la mtv iam mai vazut d mai multe ori cu piese diferite ...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

pai cam atat tine concertul lor de la Nimes 1 ora 45 cam asa
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 114
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:28 pm

Post by Freezerator »

Dupa parerea mea, Rammstein e o trupa destul de comerciala. Am ajuns la revelatia asta de acum 2 ani, cand m-am apucat sa ascult foarte multa muzica din scena underground de heavy metal . Si uneori ma doare cand gasesc in calculator la altii numai Du hast si Ich will, si rareori un Stirb nicht vor mir. Dar cel mai tare ma doare cand aud ca Till urla, rage la microfon, si nu canta...si ca exemplu mi se arunca Du hast in fata. Eu zic ca Rammstein se dadea la pe posturile de muzica dsetul de excesiv, pe vremea cand nu faceau videoclipuri bazate foarte mult pe tenta sexuala. Sonne si Links 2, 3, 4 sa dadeau pe VIVA 2 aproape in fiecare zi. Ohne Dich si Amerika se dadeau pe VIVA, la fel, in fiecare zi. Mein Teil-u nu-l dadeau ca era "prea dur", si daca-l dadeau il dadeau in varianta in care Till nu este felat de negresa aia, sau ce era, cu aripi albe si-n orice caz aparea dupa ora 11 noaptea. Mann gegen Mann, la fel, chiar daca ar fi fost o bucurie pt "gay people"-ii din lume, iar Pussy stim cu totii cum e. Parerea mea este ca videoclipurile si versurile au facut din Rammstein o formatie care sa se distanteze de scena pop al momentului, pt.ca, sa recunoastem, din punct de vedere strict muzical instrumental, Rammstein nu sunt Dream Theater, la fel cum nici Coehlio nu e Goethe.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Scuze..dar pentru mine Rammstein sunt cu muuuulllttt peste Dream Theater strict din pct de vedere muzical instrumental..O singura formatie ii depaseste pe Rammstein daca e sa o luam dpdv al instrumentalului..si aceea e Metallica
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply