Cum ati descoperit Rammstein?

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Cristina wrote:Dupa ce-i vezi pe Rammstein live, te linistesti. Nu vor mai exista RHCP. :D
:) sper sa ai dreptate ca inca am flash back-uri cu imaginea stadionului aproape full :) cand ies in orash si baga Dani california :) asa tare ma rup sau californication se face pielea de gaina :) sper sa fie macar la fel si la rammstein !
User avatar
Kida
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 12
Joined: Mon Mar 05, 2012 5:30 pm

Post by Kida »

Fiindca tot am reusit (in sfarsit) sa-mi fac timp sa si postez pe'aici, nu doar sa citesc noutatile, uite si "povestea" mea:

Acum 11 ani (eram in clasa a 7-a) un coleg mi-a dat albumele "Herzleid" si "Sehnsucht" fiindca el nu intelegea nici un cuvant de germana iar eu eram cea mai buna la germana din clasa pe vremea aia :)) nu cred ca mai e nevoie sa precizez ca mi-au placut la nebunie si ii ascult cu aceeasi placere si in ziua de azi.
"Immer wenn ihr traurig seid, spielen wir für euch..."
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

bv tie :) eu astept cu nerabdare sa i vad.. ca sa pot compara cu red hot.. orcum is diferiti total ... si red hot or fost primul meu concert major deci mor marcat .. astept si rammstein sa imi lase cicatrici in 28 :) iulie
Live long , live happy and be free !
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Kida wrote: nu cred ca mai e nevoie sa precizez ca mi-au placut la nebunie

Nu e nevoie să precizezi, însă nu ne supărăm dac-o faci! :P
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
PS: Chiar de două ori! :D
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Niciodată nu e prea târziu să descoperi Rammstein :)

http://www.asiiromani.com/exclusiv/2028 ... stein.html

Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Tanti asta a fost la after-party Sonisphere, cu nepoata sau fiica ei. Era pe lista de invitati ai trupei, alaturi de mine :) Si spune ca a fost invitata in 2010 la concertul lor in Bucuresti.
Avea si ea loc la VIP la concert, era aproape de mine :)
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

1997. Vazut videoclipul piesei "Engel" pe MCM sau Atomic. Cumparat casetele originale pentru "Herzeleid" si "Sehnsucht" de la buticul specializat aflat (pe atuncea) la exteriorul si parterul magazinului Unirea. "Good old times". Nostalgia, bat-o vina!
P.S. Inca mai am casetele. Sunt puse la loc de cinste. Alaturi de alte "bunataturi". :)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Interesant. Nici nu-mi amintesc daca in Brasov la acea vreme se gaseau pe undeva casete originale. :roll:
Post Reply