Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Buna dimineata......

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
darygaby
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 16/Iun/2014

MesajTrimis: Mar Iun 17, 2014 10:59 am    Titlul subiectului: Buna dimineata...... Raspunde cu citat (quote)

Pentru ca nu am gasit ceva de genul ''SA NE CUNOASTEM'' am intrat aici pentru a va povesti prima mea legatura cu ROCK-ul.
Asta se intampla undeva prin ani '80,am prins din zbor,dupa primul meu salariu un PICK-UP,de aici a inceput totul,cumparam lunar placi de vinilin cu muzica....
Question Question ,ROCK,primele mele percepti au inceput cu formatii romanesti,ca de exemplu PHOENIX(o frumoasa piesa veche a lor este Negru Voda),FFN,METROCK,IRIS,HOLOGRAF,CARGO,CELELALTE CUVINTE,PROGRESIV TM,METROPOL,CONEXIUNI,SEMNAL M,COMPACT,SFINX,ROSU SI NEGRU,DOMINO..
si lista ar continua.
Un alt noroc a fost un vecin,lucra pe un vapor,cu mari rugaminti si sume de bani imi aducea o data la trei luni discuri pentru pick-up,nu va spun bucuria mea si supararea vecinilor Laughing Laughing .
Nu stiu de ce,dar de mic imi place sa ascult TARE ROCK-UL,si acum am aceasta manie.Dar sa revin la vecinu,dupa cum spuneam o data la trei luni imi aducea discuri unul si unul,de exemplu:ACDC,DEEP PURPLE,PINK FLOYD,YES,IRON MAIDEN,JIMI HENDRIX,URIAH HEEP,DIO....ETC
In aceasta conjuctura am crescut,placut,si ma pot numi un cunoscator al ritmurilor frumoase ale ROCK-ULUI.
Dar asa cum stim toti RAMMSTEIN a stiut sa ajunga la inima noastra,chiar placerea limbi germane pusa de TILL LINDEMANN pe ritmuri ROCK are o valoare deosebita.
Am ascultat cu toti METALICA,parca nu suna asa frumos,am incercat sai definesc cu LINKIN PARK,nu....NU si NU.
Ei sunt deosebiti,ei au o structura deosebita,un ritm alert deosebit....

VA MULTUMIM RAMMSTEIN CA EXISTATI,O CAT MAI LUNGA EXISTENTA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
PEnTRU
admin
admin

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Iun 17, 2014 11:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut! Bine ai venit pe aici!
Ne recunoastem multi in descrierea facuta de tine... Wink

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Iun 18, 2014 10:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine ai venit pe la noi, darygaby! Smile
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro