Buna dimineata......

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
Post Reply
darygaby
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 1
Joined: Mon Jun 16, 2014 7:41 pm

Buna dimineata......

Post by darygaby »

Pentru ca nu am gasit ceva de genul ''SA NE CUNOASTEM'' am intrat aici pentru a va povesti prima mea legatura cu ROCK-ul.
Asta se intampla undeva prin ani '80,am prins din zbor,dupa primul meu salariu un PICK-UP,de aici a inceput totul,cumparam lunar placi de vinilin cu muzica....
:?: :?: ,ROCK,primele mele percepti au inceput cu formatii romanesti,ca de exemplu PHOENIX(o frumoasa piesa veche a lor este Negru Voda),FFN,METROCK,IRIS,HOLOGRAF,CARGO,CELELALTE CUVINTE,PROGRESIV TM,METROPOL,CONEXIUNI,SEMNAL M,COMPACT,SFINX,ROSU SI NEGRU,DOMINO..
si lista ar continua.
Un alt noroc a fost un vecin,lucra pe un vapor,cu mari rugaminti si sume de bani imi aducea o data la trei luni discuri pentru pick-up,nu va spun bucuria mea si supararea vecinilor :lol: :lol: .
Nu stiu de ce,dar de mic imi place sa ascult TARE ROCK-UL,si acum am aceasta manie.Dar sa revin la vecinu,dupa cum spuneam o data la trei luni imi aducea discuri unul si unul,de exemplu:ACDC,DEEP PURPLE,PINK FLOYD,YES,IRON MAIDEN,JIMI HENDRIX,URIAH HEEP,DIO....ETC
In aceasta conjuctura am crescut,placut,si ma pot numi un cunoscator al ritmurilor frumoase ale ROCK-ULUI.
Dar asa cum stim toti RAMMSTEIN a stiut sa ajunga la inima noastra,chiar placerea limbi germane pusa de TILL LINDEMANN pe ritmuri ROCK are o valoare deosebita.
Am ascultat cu toti METALICA,parca nu suna asa frumos,am incercat sai definesc cu LINKIN PARK,nu....NU si NU.
Ei sunt deosebiti,ei au o structura deosebita,un ritm alert deosebit....

VA MULTUMIM RAMMSTEIN CA EXISTATI,O CAT MAI LUNGA EXISTENTA
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Salut! Bine ai venit pe aici!
Ne recunoastem multi in descrierea facuta de tine... :wink:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Bine ai venit pe la noi, darygaby! :)
Post Reply