Viitorul lor !?

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 114
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:28 pm

Post by Freezerator »

Credeti va trupa va mai avea vreun viitor dupa turneul de promovare pentru Zeit?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Viitorul lor sună perfect: Paul a declarat că toți se simt mai bine ca oricând şi că nu au de gând să se retragă. 🥰🥰
Asta e o veste maginifică, având În vedere că după lansarea lui Zeit exista zvonul că ar fi ultimul album....

And by the way, faptul că se simt excelent acum se vede pe scenă şi în interacțiunea cu fanii perfect. 😍
Totul a devenit interactiv, fanii participă direct la concerte, la promovarea turneului 2023, li se cere părerea pe pagina de FB a trupei etc.
https://youtu.be/aJtXt174aok
Rammstein e o trupă vie şi reinventată mai mult ca oricând. Asta se reflectă mult în succesul exponențial din ultimii 3 ani 🙂❤️💚
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Ma bucur ca nu doar eu am observat o schimbare in comunicarea cu publicul si o mai mare deschidere catre ei in concerte. Daca inainte respectau o coregrafie foarte bine realizata si nu se abateau deloc de la ea acum mai fac unele glume, mai interactioneaza cu fanii etc.
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Freezerator wrote:Credeti va trupa va mai avea vreun viitor dupa turneul de promovare pentru Zeit?
da, a spus-o clar Paul în acea discuție cu un fan întâlnit la Meet & Greet-ul din Berlin, Severin Tremel. Pe larg, aici: https://www.rammsteinworld.com/en/news- ... f-the-band

Pe de altă parte, chestia cu sfârșiul Rammstein devine obositoare. Desigur, va veni și acel sfârșit, dar nu în forma și nu la data prezisă de toți sperieții. După fiecare album se găsește cineva să spună: "ei bine, acesta este ultimul album, gata, Rammstein is over." Apoi mai apare un album. Și tot așa. Unii au crezut că nu mai au viitor încă din epoca Rosenrot - 4 ani mai târziu LIFAD le-a închis gura. A urmat un intermezzo de un deceniu care a întărit din nou speculațiile. 2019 a venit cu un album nou și părea că părerologii trebuie să se reorienteze. Cea mai recentă nebunie a fost dată de numele ultimei piese de pe Zeit, dar aici Paul a procedat corect: a dat răspunsuri concise, fără eschive sau ambiguități. Case closed.

Acum, dacă ar fi să fim corecți până la capă, trebuie să recunoaștem că nebunia asta cu finalul formației a fost alimentată și din interior, în special de către Richard, care uneori vorbește vrute și nevrute. În 2019, imediat după lansarea albumului neintitulat, a afirmat că S-AR PUTEA să fie ultimul album. Cum era de așteptat, ceea ce în gura lui era "s-ar putea", a devenit certitudine în mintea unora. Și uite așa s-a reîncălzit ciorba discuției inutile.
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu vine niciun final, se prestează intens anul ăsta, imediat Începe turneul :)
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Cristina wrote:Nu vine niciun final, se prestează intens anul ăsta, imediat Începe turneul :)
Din pacate ultimile stiri ma fac sa cred ca ar cam putea duce la un final neasteptat. Cancel culture este inca aici, nu tre sa cautam prea mult exemple, Marilyn Manson a ramas fara label, management si contracte cu toate ca nu a fost nimic demonstrat, au trecut 3 ani si inca nu se stie daca vom mai vedea vreodata albume sau concerte MM.
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
Post Reply