Iron Maiden ! 24 iulie Piata constitutiei

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

In plus am aflat, pe surse, ca berea a fost 7 lei! Daca asa va fi si la festival... eu zic sa ne potolim setea inainte sa intram :D :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ioi, 7 lei berea... Exact ca la bar in centrul Brasovului. Iar cu organizarile astea defectuoase pe la festivaluri, cand e atat de cald si e nevoie de multe lichide, mi se pare bataie de joc. Iti pot lesina sau muri oameni acolo, de deshidratare.
Imi amintesc cu groaza de Rolling Stones, cand pentru o bere am stat 1,5 ore la coada si mi s-a facut rau tare de vreo 3 ori, de simteam ca nu mai ajung intreaga acasa. E anormal si mare nesimtire!
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

7 LEI... la banii astia sper sa fie buna !
Live long , live happy and be free !
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

A fost Ursus si Grolsch.
1 jeton roz - 7 lei - orice: hotdog, bere la cutie calda, bere fara alcool, bere la pahar, suc, apa.
Vad ca s-a cam generalizat pretul de 7 lei/jetonul anul asta.
La magazine sub 7 lei dau pe Paulaner la sticla, nu pe Ursus, ce naiba! Mi se pare imens pretul pt. o asemenea bere!
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Si mie, mi se pare profit la maxim! Tocmai pentru ca nu ai de ales si ca sa nu mori de sete iti cumperi ceva, deci se strabge banutul bine de tot. Si 7 lei apa mi se pare furaciune. Daca ti le-ar aduce la masa la umbra, in timp ce iti face vant o domnisoara/un domnisor bine, ai intelege sa dai atat pe o apa, dar mai stai si la coada o gramada...
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Cine vroia apa sau sucuri, daca cereau voie, puteau intra in fata. Problema era la alimentarea cu bere! Dozatoarele abia curgeau, schimbatul butoiului dura vreo 5 minute!
Sper ca duminica sa nu fie la fel ...
Imi aduc aminte ca in 2010, la precedentul concert R+, exista un "Hall of Fame" unde gaseai beri bune, serioase, la 1,5 - 3 jetoane, dar jetonul era atunci 4-5 lei!
O tempora ...
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Am uitat sa va zic ceva: in timpul concertului a aparut un banner cu textul:
"Bucharest, not Budapest!".
E vorba de o binevenita campanie pt. evitarea acestei greseli:

Image
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

:D Oare si ungurii au aceasi problema ?
Live long , live happy and be free !
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

In silver s-a vazut super...dar s-a auzit..sa zicem..mai prost decat s-a auzit la Depeche Mode).Daca nu stiam playlistu n-as fi recunoscut melodii ca Wasted Years sau Phantom of the opera (acolo mi s-au parut cele mai mari probleme).Cat despre prestatie - efectele pirotehnice au fost magnifice iar membrii trupei par sa aiba sub 30 de ani la cat de energici au putut fi.Ah..un alt minus la capitolul sunet..cand tipa Bruce Scream for me Bucharest..imi tiuiau urechile la cat de distorsionat se auzea (in Silver Circle).

Despre preturi nu comentez fiindca, in ciuda caldurii, n-am simtit nevoia de a bea apa (alcool n-am voie fiindca-s pe antibiotice (raceala destul de puternica) - deci ma iertati daca am sa beau bere fara alcool la intalnire).
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Puteai sa bei bere fara alcool ieri (Ursus)! Era singura rece !
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Puteam..insa dupa aia simteam nevoia de a ma...dehidrata (sa fiu elegant) si dupa ce ca am prins cu greu un loc strategic mai lipsea sa-l si pierd din cauza organismului meu.FF rar consum lichide in cadrul concertelor (o exceptie a fost anul trecut cand a fost canicula la Rock The City (ziua cu Machine Head).Atunci chiar nu puteam sa rezist..si din ce vad..se anunta si la rock the city vreme caniculara (sambata in special)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Eu nici nu ma gandesc la Rammstein sa beau bere ,daca prind loc in fata !
Live long , live happy and be free !
Post Reply