Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Iron Maiden ! 24 iulie Piata constitutiei
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
PEnTRU
admin
admin

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 9:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In plus am aflat, pe surse, ca berea a fost 7 lei! Daca asa va fi si la festival... eu zic sa ne potolim setea inainte sa intram Very Happy Very Happy

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 9:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ioi, 7 lei berea... Exact ca la bar in centrul Brasovului. Iar cu organizarile astea defectuoase pe la festivaluri, cand e atat de cald si e nevoie de multe lichide, mi se pare bataie de joc. Iti pot lesina sau muri oameni acolo, de deshidratare.
Imi amintesc cu groaza de Rolling Stones, cand pentru o bere am stat 1,5 ore la coada si mi s-a facut rau tare de vreo 3 ori, de simteam ca nu mai ajung intreaga acasa. E anormal si mare nesimtire!
AndreiO
General
General

Data inscrierii: 30/Noi/2012

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 11:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

7 LEI... la banii astia sper sa fie buna !
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 11:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A fost Ursus si Grolsch.
1 jeton roz - 7 lei - orice: hotdog, bere la cutie calda, bere fara alcool, bere la pahar, suc, apa.
Vad ca s-a cam generalizat pretul de 7 lei/jetonul anul asta.
La magazine sub 7 lei dau pe Paulaner la sticla, nu pe Ursus, ce naiba! Mi se pare imens pretul pt. o asemenea bere!
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 11:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si mie, mi se pare profit la maxim! Tocmai pentru ca nu ai de ales si ca sa nu mori de sete iti cumperi ceva, deci se strabge banutul bine de tot. Si 7 lei apa mi se pare furaciune. Daca ti le-ar aduce la masa la umbra, in timp ce iti face vant o domnisoara/un domnisor bine, ai intelege sa dai atat pe o apa, dar mai stai si la coada o gramada...
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 11:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cine vroia apa sau sucuri, daca cereau voie, puteau intra in fata. Problema era la alimentarea cu bere! Dozatoarele abia curgeau, schimbatul butoiului dura vreo 5 minute!
Sper ca duminica sa nu fie la fel ...
Imi aduc aminte ca in 2010, la precedentul concert R+, exista un "Hall of Fame" unde gaseai beri bune, serioase, la 1,5 - 3 jetoane, dar jetonul era atunci 4-5 lei!
O tempora ...
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 12:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am uitat sa va zic ceva: in timpul concertului a aparut un banner cu textul:
"Bucharest, not Budapest!".
E vorba de o binevenita campanie pt. evitarea acestei greseli:

AndreiO
General
General

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 12:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Oare si ungurii au aceasi problema ?
Sylar
General
General

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 1:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In silver s-a vazut super...dar s-a auzit..sa zicem..mai prost decat s-a auzit la Depeche Mode).Daca nu stiam playlistu n-as fi recunoscut melodii ca Wasted Years sau Phantom of the opera (acolo mi s-au parut cele mai mari probleme).Cat despre prestatie - efectele pirotehnice au fost magnifice iar membrii trupei par sa aiba sub 30 de ani la cat de energici au putut fi.Ah..un alt minus la capitolul sunet..cand tipa Bruce Scream for me Bucharest..imi tiuiau urechile la cat de distorsionat se auzea (in Silver Circle).

Despre preturi nu comentez fiindca, in ciuda caldurii, n-am simtit nevoia de a bea apa (alcool n-am voie fiindca-s pe antibiotice (raceala destul de puternica) - deci ma iertati daca am sa beau bere fara alcool la intalnire).

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 1:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Puteai sa bei bere fara alcool ieri (Ursus)! Era singura rece !
Sylar
General
General

MesajTrimis: Joi Iul 25, 2013 1:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Puteam..insa dupa aia simteam nevoia de a ma...dehidrata (sa fiu elegant) si dupa ce ca am prins cu greu un loc strategic mai lipsea sa-l si pierd din cauza organismului meu.FF rar consum lichide in cadrul concertelor (o exceptie a fost anul trecut cand a fost canicula la Rock The City (ziua cu Machine Head).Atunci chiar nu puteam sa rezist..si din ce vad..se anunta si la rock the city vreme caniculara (sambata in special)

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Vin Iul 26, 2013 12:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nici nu ma gandesc la Rammstein sa beau bere ,daca prind loc in fata !
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro