Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Depeche Mode 15 mai 2013
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
AndreiO
General
General

Data inscrierii: 30/Noi/2012

MesajTrimis: Vin Noi 30, 2012 7:12 pm    Titlul subiectului: Depeche Mode 15 mai 2013 Raspunde cu citat (quote)

http://www.infomusic.ro/2012/10/concert-depeche-mode-romania-bucuresti/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Sylar
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Vin Mai 17, 2013 10:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Revenit de la Depeche Mode - N-a fost un concert.Au fost 2 ore si 15 minute (aprox) de istorie pura.Dave Gahan a fost de-a dreptul fabulos din toate punctele de vedere (voce minunata si pura, miscari de parca ar fi avut 25-30 de ani nicidecum 50).Piesele noi suna absolutminunat live (de 1000 de ori mai bine ca pe album) iar piesele mai vechi - mindblowing (au cantat in jur de 24 de piese).Insa...momentele culminante au fost cand a intrat Martin Gore ca solist...a induiosat intreg stadionul.Am doar 3 regrete:1.n-au cantat Stripped (am ratat Stripped atat la Rammstein cat si la DM...poate prind melodia la un viitor concert In Streict Confidence. 2.n-au fost inspirati cu trupa de deschidere (Solista F.O.X. incearca mult s-o imite pe Adele) (preferam o trupa gen Ladytron, Goldfrapp sau chiar Combichrist).3.nicio melodie de pe SOTU (speram macar la Peace (c-a fost filmat in Romania) sau megahitul Wrong...eh..poate data viitoare

setlistul concertului:

Intro
Welcome to My World
Angel
Walking in My Shoes
Precious
Black Celebration
Policy of Truth
Should Be Higher
Barrel of a Gun
Higher Love
(sung by Martin)
When the Body Speaks
(sung by Martin)
Heaven
Soothe My Soul
A Pain That I'm Used To
('Jacques Lu Cont's Remix' version)
A Question of Time
Secret to the End
Enjoy the Silence
Personal Jesus
Goodbye
Encore:
Home
(Acoustic)
Halo
('Goldfrapp Remix' version)
Just Can't Get Enough
I Feel You
Never Let Me Down Again

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Vin Mai 17, 2013 12:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stadionul o fost plin ?
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Mai 17, 2013 12:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Au fost mai multi la RHCP..acolo cel putin simteam ca n-am loc..aici am gasit lejer un loc bun la gard si-am vazut perfect scena (din ce-am citit cica au fost 45 de mii (la rhcp cred ca au fost lejer circa 50...chiar 55 de mii de oameni (insa sunetul la Dm a fost mult mai bun si mai clar)

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Vin Mai 17, 2013 1:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Te invidiez Smile
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Vin Mai 17, 2013 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sylar a scris:
.... (insa sunetul la Dm a fost mult mai bun si mai clar)

Insa, dupa parerea mea, a fost mult sub sunetul de la concertul precedent, de pe stadionul 23 August (sau Lia Manoliu)...
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Mai 17, 2013 1:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acolo din pacate n-am fost

Sus
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 21/Mai/2010

MesajTrimis: Dum Mai 19, 2013 3:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Concertul din 2006 a fost o minunatie...... E numarul meu unu. Momentan.
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Mai 21, 2013 7:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu inteleg ce se intampla cu noul stadion. De ce sunetul a fost mai slab decat la concertul din 2006 (care m-a marcat pe veci)? Ca am mai auzit asta si asa n-am mai regretat atat de mult ca n-am reusit sa ajung anul asta la DM... Si la RHCP am auzit ca n-a fost prea bine. Oamenii care l-au renovat nu l-au gandit acustic si pentru concerte? Mi se pare o mega prostie asta! Pai concertele sunt esentiale pe un stadion mare. Faci o caruta de bani din ele.

Sylar, ma bucur mult ca i-ai auzit si vazut bine. Si in 2006 momentele cele mai dulci au fost cu Martin Gore. Zilele astea am forjat la greu DVD-ul Touring the Angel, Live in Milano, 2006. O nebunie de concert...
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Mai 21, 2013 7:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Admit ca mi-a placut dar ma bucur mult ca n-au bagat si Iron Maiden sau Roger Waters pe stadion (cum am vazut ca voiau multi "inteligenti" de pe un site de can-canhead)

Sus
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Mie Mai 22, 2013 6:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu pot sa bage multe concerte pe stadion ca distrug gazonul .
Nu sau prea gandit ei la concerte cand l-au ridicat, mai degraba sa se dea mare primarul si cu Mircea Sandu
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mie Mai 22, 2013 7:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-adevar era mai bine sa fi fost in Piata Constitutiei...
La precedentul turneu Waters, care a fost in iarna, era vorba sa beneficieze si Bucurestiul de un concert. Intrucat echipa lui Waters a constatat ca nu avem o sala corespunzatoare acustic desfasurarii spectacolului, am fost sariti.
Nea Niculae Ciuruitu' a avut mare inspiratie si buni ingineri/arhitecti cand au conceput Piata de la Casa Poporului.
A fost gandita astfel incat EL sa vorbeasca publicului de la balconul de la etajul 1 iar entuziastii sa-l aplaude in conditii de auditie optima, cu fata spre Casa. Deci acustica pietei este calculata cam invers decat se utilizeaza acum.
Inteleg ca s-a optat pentru amplasarea scenelor cu fata spre Casa numai din motive de marketing, pt. ca cei care locuiesc pe boulevard sa nu vada gratis spectacolele.
Sus
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Mie Mai 22, 2013 2:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Clar ca nu vor ca nimeni sa vada nimic gratuit .In Pta. Constitutiei intra mai multi oameni ca pe National Arena oare?
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Joi Mai 23, 2013 8:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ba da, la AC/DC au fost in Piata Constitutiei in jur de 60.000 de oameni. Daca nu ma insel e recordul de audienta la un show live de la noi.

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sylar
General
General

MesajTrimis: Joi Mai 23, 2013 2:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La Maiden in Cluj parca au fost mai multi (si la Bon Jovi parca tot mai multi au fost)

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro