Festivaluri

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Festivaluri

Post by Sorin »

Baietii au inceput deja sa confirme participarile la ceva festivaluri pentru 2010. Primele confirmari Rock am Ring &Rock im Park!

Rock am Ring deja era de mult pe lista mea asa ca la anu nu va fi ratat.

Topicul e valabil pentru toate festivalurile de orice gen.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, am vazut si eu paginile oficiale de la Rock am Ring si Rock im Park. Rammstein sunt cap de afis. Nu e de mirare.
Eu zic ca topicul sa ramana doar pentru festivalurile la care participa Rammstein. Celelalte festivaluri sa le mutam pe "Concerte" la "Nimic despre Rammstein". Ce zici, Sorin, e ok?
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Am de ales? :P :P Da, e mai bine asa doar pentru ei.

Si legat de Rock am Ring- 25 de ani- o sa fie cu siguranta multe nume mari si faine.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai nu prea ai de ales :lol: ca suntem la sectiunea dedicata exclusiv Rammstein.
Sunt si eu curioasa cine va mai canta acolo.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Ce ne asteapta in 2011: http://www.eventim.ro/ro/alarma_bilete/#ticket_alarm334

Muse, RADIOHEAD si Green Day..deja salivez..si deja incep sa strang banuti.. :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

RADIOHEAD? RADIOHEAD? RADIOHEAD??????? IN SFARSIIIIIIIIIIT! Multumesc mult, Sorine! :P
User avatar
m1a1carabine
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 261
Joined: Mon Jan 11, 2010 12:04 am
Location: Bucuresti

Post by m1a1carabine »

Abia astept concertul Radiohead!! I must go!!
Yeaaah \m/
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

da Doamne ca Muse sa fie vara :D :D

ah...nu o uita pe Lady GaGa..care vine si in Londra insa nu am posibilitatea financiara pt a merge si acolo (imi ajunge 30 Seconds to Mars)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Eu as prefera oricand un Green Day. Dar or sa fie oare la noi sau pe alte meleaguri? Ca la ora asta nu mi-e prea clar. Eu trageam speranta ca vin PENDULUM (live, nu porcaria de DJ-set), dar nimic. Asa au zis in cort. Poate prin 2018 spre 2019. Asa m-am ratat si cu The Crystal Method care, dupa parerea mea, au bagat un DJ-set de toata jena. Scuze daca am derivat de la subiect, dar simteam nevoia sa "refulez". :)
Ca paranteza - ieri am fost la Teatrul de comedie la piesa ELLING cu VIzante si ghiciti ce muzica au bagat la un moment dat. Rammstein, desigur! Sa fie intr-un ceas bun! :P M-au surprins extrem de placut. Personajului Elling nu ii suna deloc a buna... :)
Va pup si noapte buna!
User avatar
m1a1carabine
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 261
Joined: Mon Jan 11, 2010 12:04 am
Location: Bucuresti

Post by m1a1carabine »

http://www.apropo.ro/muzica/eveniment/c ... 11-7391374

ia uitati aici!! deci daca U2 vin si ei in Romania inseamna ca am vazut tot ce vroiam sa vad live (in afara de Ozzy care l-am ratat) . Va dati seama scena 360 pe stadionul nou, U2 concertand in Romania!!Da doamne sa fie asa
Yeaaah \m/
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pipes, pupa-ne, dar te mai asteptam pe la noi. Avem chef de discutii cu tine. :P

Bai fratilor, ce vad eu pe evetim.ro???? Pentru 2011, Bjork, Bon Jovi, Prince, Lady Gaga in Romanica? Si unde e U2? Si unde e RHCP? Cat ii mai asteptam?
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eu astept cu mare entuziasm un evetual concert RHCP la noi :D :D Si clar pe cel Green Day! De fapt cred ca se anunta un an 2011 la fel de interesant ca 2010, din punctul de vedere al concertelor :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pentru mine nu e la fel de interesant. Nu vom avea atatia monstri precum Rammstein, Ozzy, Anathema, Metallica, Slayer, Volbeat, Sisters of Mercy, Korn, Tricky, AC/DC... Deocamdata sunt putine nume mari.
Mi-e putin teama de cata lume va strange in Romania Radiohead. O trupa uriasa, care in Europa canta pentru zeci de mii de oameni. La noi vor fi mai multi de 10.000? Sau poate mai putini? :roll:
Pe Muse i-am mai vazut exact acum 3 ani (octombrie 2007), dar ii voi revedea cu mare drag. Sunt foarte buni live.
Bjork nu ma prea atrage sa o vad live.
Bon Jovi, pentru ce au insemnat pentru copilaria mea merita efortul :)
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

eh, nu e tarziu, poate o sa mai apara :)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

si eu sper sa mai apara. desi nu stiu cum va fi 2011 din punct de vedere financiar pentru romani, ca aceste concerte sa fie si niste succese. sau "succesuri".
Post Reply