Fanii Rammstein sunt creativi...

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

Credeam ca se discuta lucruri legate de o pasiune comuna R+ materializata prin diferite modalitati de exprimare, nu de un concert in Romania pt ca daca nu ma insel asta s-a dezbatut deja in alta parte ...

Eram interesat de lucrui inedite care au fost facutre de voi, de ex ce a zis Sylar pt ca nici eu nu am facut germana la scoala dar cu toate astea ascult R+ de foarte multi ani, imi tin telefoanele cu meniul in germana, iar dimineata ma trezeste o voce suava de femeie care imi vorbeste tot in germana ... ciudat nu? :twisted:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai credeai bine, ca suntem off-topic cu subiectul cu concertul. Ala a fost discutat si se discuta in continuare pe alt topic, dar eu ti-am raspuns la intrebarea ta de mai sus, referitoare la inexistenta unui concert Rammstein in Romania pana acum.

Aici se discuta despre creatiile fanilor si sa ramanem doar la acest subiect aici. Multumesc.
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

Cu placere Cristina!

Am cautat special sa gasesc o sectiunea 'diverse' sa imi exprim parerea despre masina cu rammstein pe ea, ca de un an o am in cap, nu sa ma comenteze cineva despre ce este sau nu extrem in legatura cu o pasiune anume. Pana la urma daca nu mi se parea ceva deosebit nu mai postam nimic.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

defapt aici postati versuri, poezii, proza si alte chestii pe care le-ati scris dar care nu au legatura cu Rammstein :P de-aia e la DIVERSE, in off-topic
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

dragos_gp wrote:...nu sa ma comenteze cineva despre ce este sau nu extrem in legatura cu o pasiune anume. Pana la urma daca nu mi se parea ceva deosebit nu mai postam nimic.
Te-a deranjat atat de mult ca "te-a comentat cineva"? Intotdeauna exista "riscul" ca cineva sa comenteze, pentru ca aici schimbam idei si replici. Nu facem monoloage. Daca nu vrei sa se comentez ece scrii, mentioneaza asta. "Nu comentati!" :)
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

Mda .. Cristina tu macar realizezi subiectul in sine?

Acum cateva zile am intrebat daca cineva stie de o Octavia neagra cu R+ lipit pe ea si am zis ca mi se pare o pasiune dusa la extrem ... iar dupa ai inceput sa ma comentezi ca nu este ceva extrem si mi-ai dat ex de cerceii tai ... felicitari pt ei!
Nu ma deranjeaza sa ma comenteze cineva, dar ce sa comenteze pana la urma ca mi s-a parut ceva extrem sau nu?

Nu este un subiect anume nu se dezbate nimic, eu pur si simplu am pus o intrebare la care dmLucia, PEnTRU si Sylar m-au ajutat cu un sfat ... tu esti singura (daca nu ai observat) care a avut o problema cu ce am scris eu, o problema ca mi s-a parut mie ceva extrem.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ok. Scuze ca nu am fost de acord cu ideea ta, ca am avut alta idee despre acest gest "extrem". N-o sa se mai intample, voi avea aceleasi pareri cu tine. :)
Acum esti multumit? Hai sa inchidem discutia aici sa lasam topicul sa-si urmeze subiectul!
User avatar
Simona
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 12
Joined: Sun Oct 11, 2009 8:46 pm
Location: Bucuresti

Post by Simona »

Dragos, spuneai ca iti place limba germana - daca iti place si filmul vezi ca la cinema Studio incepe un festival de film german intre 2 si 5 noiembrie http://www.cinemagia.ro/stiri/zilele-fi ... dio-13757/
este putin off topic dar ma gandeam ca va poate interesa :)
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

Pare interesant ... poate o sa se lege si ceva de mine si ma mobilizez si incep odata meditatiile.
User avatar
Simona
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 12
Joined: Sun Oct 11, 2009 8:46 pm
Location: Bucuresti

Post by Simona »

da, cred ca cel mai eficient este cu meditator, eu mi-am luat un manual ok, in ciuda titlului :) "Germana in 30 de zile" dar merge destul de greu - alternativa era Institutul Goethe dar dintr-un motiv nestiut nu mai este deschis. Oricum, ai macar un oarece bagaj de cunostinte de limba germana, asa ca succes si spor la invatat daca te apuci!:)
PS. Am identificat si eu in urma cu ceva timp, in trafic, un ascultator la maxim de R+, dar nu era cel cu Octavia neagra. ..Acum - ca ati tot povestit atat - sunt cu ochii in 4 :P
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

mai...eu ascult Rammstein de prin 2002(desi odata cu Reise Reise am devenit fan pe bune)..si am invatat sa citesc la perfectie in germana...problema e sa compun(vorbesc) in germana..aici recunosc sunt cam varza...insa si in romana am probleme de comunicare(de exemplu nu gasesc cuvantul in romana dar ii stiu echivalentul in engleza sau franceza)
----------------
Now playing: The Who - Baba O'Riley
via FoxyTunes
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Simona
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 12
Joined: Sun Oct 11, 2009 8:46 pm
Location: Bucuresti

Post by Simona »

stai linistit cu "problemele de comunicare" in romana - cred ca toata lumea pateste asa ceva - anumite cuvinte iti vin mai usor in engleza, franceza etc.
si vrei sa spui ca ai invatat atat de bine germana ascultand muzica si citind versurile? (o spun cu mirare si cu speranta ca as putea sa invat si eu in modul asta ... nu ca as pune la indoiala ce spui :))
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

Sincer eu chiar nu am auzit pe nimeni ascultand R+ in masina ca mai mult ca sigur opream in fata lui sa socializam :D .

Eu ascult Rammstein in masina FOARTE TARE. Stiu ca nu e frumos si poate sunt considerat tzaran obosit dar chiar nu ma intereseaza parerea altora! Merg zilnic pana la firma 30 km dus-intors si plus alte drumuri care mai apar. Cel putin de cand am primit albumul nu pot sa ascult asa cum ascult la firma la casti.

Si Simona ... ce masina era? Mai tii minte sau in ce zona ai vazut-o? :D
User avatar
Simona
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 12
Joined: Sun Oct 11, 2009 8:46 pm
Location: Bucuresti

Post by Simona »

cred ca s-a intamplat toamna trecuta sau primavara asta - nu imi amintesc exact, intersectia Calea Floreasca cu sos. Pipera, tipul facea dreapta spre Oracle si a stat la semafor..timp in care am auzit ce asculta desi avea toate geamurile inchise ...i-am zambit si banuiesc ca nu a stiut de ce :P - asculta Amerika FOARTE TARE.
si eu ascult tare si cu geamurile deschise si mai si cant desi nu am voce deloc..dar pana acum nu m-a apostrofat nimeni pentru asta (bine, nici nu sunt la volan asa ca vina este orecum diminuata - asta din perspectiva celorlalti soferi..), ....cred ca am ascultat Stein um stein in ultimul timp la nesfarsit....
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

:( ... Nu eram eu, foarte rar trec prin zona.

Dar oricum e de bine ca suntem mai multi cu aceeasi pasiune.
Post Reply