Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Mein Herz Brennt
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Shilo
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Feb 14, 2013 4:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aici m-am născut eu.

sub apă.
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Feb 17, 2013 3:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://affenknecht.com/forum/showthread.php/1145-Eugenio-Recuenco%E2%80%99s-interview-for-Rammstein-Mexico
Interviul cu Recuenco integral tradus.

Andrei, locul este fost spital militar al Armatei Germane Imperiale din timpul primului razboi mondial si fost spital militar sovietic intre 1945 si 1995, practic un sanatoriu, dar fiind dezafectat este foarte creepy. Shilo ne poate povesti mai multe despre el Laughing
AndreiO
General
General

Data inscrierii: 30/Noi/2012

MesajTrimis: Mie Feb 27, 2013 12:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Yes Shilo do tell us about it ! Very Happy
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Mar 22, 2013 7:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si-a aparut AL 3-LEA clip Mein Herz Brennt (versiunea lui Recuenco)

http://eugeniorecuenco.com/films/films_rammstein.html

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
draqdla4
General
General

MesajTrimis: Vin Mar 22, 2013 8:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Foarte bun! Mai ales ca piesa e intreaga.
General
General

MesajTrimis: Vin Mar 22, 2013 9:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hmmmm Smile
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Mar 22, 2013 9:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am vizionat de doua ori versiunea lui Recuenco si trebuie sa spun ca imi place mai mult. Imi pare mai echilibrata si mai aerisita si parca povestea se leaga mai mult, nu-mi pare atat de abstracta. Maine voi viziona ambele versiuni in paralel.
Si da, pastreaza versiunea MHB originala! Smile
Raul Marian
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 14/Mar/2013

MesajTrimis: Vin Mar 22, 2013 10:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acuma am văzut-o și eu. E super versiunea. Îmi place foarte mult. Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
alexramm
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 20/Oct/2009

MesajTrimis: Sam Mar 23, 2013 2:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si mai frumos e ca se pastreaza acea parte de solo (banuiesc ca v.ati dat seama la care ma refer) ceea ce e imi place enorm;-)
Sus
Shilo
General
General

MesajTrimis: Sam Mar 23, 2013 3:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar cum de s-au îndurat să-i dea voie să-și arate videoclipul?
Ciudat .... foarte ciudat.
Și în al doilea rând - ce vedeți aici atât de ... "nu știu cum" încât să-i fi interzis în primă fază, difuzarea? Din nou - foarte ciudat.

Referitor la videoclip în sine ... la o primă vedere îmi pare mai interesant decât varianta oficială ... și în mod evident mult mai artistic.
Deși, chiar și aici, eu personal aș fi (pre)lucrat un pic altfel materialul (dar nu intru în amănunte, căci nu despre asta e vorba)

Per ansamblu, deși povestea în sine rămâne, în opinia mea, fără "poveste" (operând mai degrabă cu simboluri decât cu fapte/evenimente/ cursivitate narativă, etc) , totuși videoclipul este mult mai structurat, coerent și centrat pe Universul melodiei în sine. Ceea ce-i conferă o plus valoare comparativ cu cealaltă versiune.
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Lun Mar 25, 2013 1:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Azi am reusit sa il vad si eu (am fost plecat pe coclauri o saptamana)... Da, aprob pozitiv varianta asta. Mai buna, mai narativa:) In plus, cred ca ati remarcat ca toti cei 6 membri sint mult mai prezenti in versiunea Recuenco.

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ileana
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 02/Sep/2012

MesajTrimis: Lun Mar 25, 2013 9:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Văzut și eu. Da, clar curge mai bine, deși tot încâlcită este povestea (sau sensul). Nu mi se pare așa de genial montajul, cum i se pare lui Recuenco Smile , cred că e periat cam mult de fani. Dar nici nu înțeleg ce le-a displăcut așa de tare băieților. Poate faptul că sunt personaje complet negative? Că alt motiv nu văd.

A, și finalul mi se pare mai slab ca al lui Zoran. Una peste alta, Zoran a jucat mai bine. Părerea mea Smile
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Mar Mar 26, 2013 4:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu stiu de ce dar cand am vizionat video-ul acesta mam gandit la filmul marchizul de sade.
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 23/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Mar 27, 2013 5:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mare dezamagire varianta lui Recuenco.
Considerand toata critica R+ am facut un mic experiment si l-am privit prima data fara sunet, dupa am dat volum si nu s-a schimbat nimic, imaginile nu lucreaza deloc cu muzica. Sa nu mai zic de firul narativ care lipseste sau pur si simplu este ascuns prea bine incat eu nu pot sa-i dau de capat, dupa parerea mea clipul pur si simplu nu are un punct culminant si nici un deznodamant, o finalitate care sa explice macar ceva. Per total clipul seamana cu o prezentare/schita a unui posibil film (nici macar trailer nu pot sa-i zic, din lipsa unei logici narative sau a suspansului) cu o melodie in fundal.
Unicul punct forte a acestei versiuni este prezenta ceva mai activa a R+ si evident acel solo care nu stiu de ce a fost taiat in primul clip Neutral
La finalul clipului raman cu aceleasi intrebari ca la inceput: cine sunt oamenii aia? ce fac ei acolo? de ce?
Poate stit voi sa imi explicati mai multe Sad
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Mie Mar 27, 2013 7:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Copiii aceia de ceau alea pe cap ?
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatoare
Pagina 11 din 12

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro