ROCK THE CITY 2012

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

ROCK THE CITY 2012

Post by PEnTRU »

Maaaaai, ce de nume tari si la Rock the City. Se repeta vara lui 2010.
Ia priviti, la o prima strigare: Faith No More, Guns 'n Roses, Machine Head, Black Label Society, The Cult, Ugly Kid Joe, Godsmack, Within Temptation, Saxon, Pentagram, Sweet Savage, Lost Prophets. :shock: :shock:

http://rockxpress.ro/prezentari/rtc2012.html
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

FAITH NO MORE si BLACK LABEL SOCIETY cu MR. ZAKK WYLDE!!!! ATAT!!!!!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Soulfly si Evanescence :D :D (dar tot bestfestu ruleaza).Desi..parca mi-as dori sa-i vad si pe "kings of metal" live :D :D
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, e tot mai bine cu Bestfestul. :)
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

a aparut si Lacuna Coil.Din cate am inteles de la Laurentiu, Lacuna Coil au rupt la Artmania anul trecut.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da. A fost foarte entuziasmat de prestatia lor.
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

da, lacuna coil au salvat festivalul.. la rock the city as merge la ziua in care within temptation, evanescence, guns si mai ales ugly kid joe (care parca au revenit de undeva, din negura vremurilor - ii ascultam in anii '90) sigur ne vor incanta.. anul asta vad ca festivalurile si-au revenit (mai ales cele bucurestene) aducand o multime de nume faine.. din pacate, fiind si la distanta, costurile pentru noi sunt destul de ridicate.. in fine.. sper sa pot ajunge macar la seara celor de mai sus..
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Salutare!
Cine se incumeta la un Green Fest anul asta? Am comandat deja 2 abonamente. Daca dati pe la Bucale, mi-ar placea sa va revad.
Cheers!
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Chiar nimeni?!?!?!!?!? :)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Cred ca e greu cu Bucale anul asta. Scumpete mare prin Romanica, festuri si concerte multe, deci e bine de selectat la sange. :(
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Eu ajung, dar numai la ziua a doua.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

^Idem (dar nu stau si a 3-a zi fiindca e mai importanta finala Euro 2012 decat Guns n' Roses) :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Am fost numai la ziua a doua, asa cum ziceam, foarte din scurt.
Dezamagit de atmosfera: cred ca a fost cel mai putin public din toate festurile de pana acum de la noi. Dezolant. Cele doua categorii, golden si normal circle, mai mult goale...
In rest, trupele au fost profi, recitaluri super (cu un mare plus pentru Soulfly), sonorizare f buna, preturi la bere mari (dar deja asta e o obisnuinta), la mancare ok, caldura sufocanta de capitala (in jur de 32 grade)...

Poze:

Lacuna Coil

Image

http://rockxpress.ro/galerii/rtc2012/lacunacoil.html


Soulfly

Image

http://rockxpress.ro/galerii/rtc2012/soulfly.html


Black Label Society

Image

http://rockxpress.ro/galerii/rtc2012/bl ... ciety.html


Machine Head

Image

http://rockxpress.ro/galerii/rtc2012/machinehead.html
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Soulfly si Machine Head mi-au placut cel mai mult.Caldura am suportat-o fara probleme..insa m-am ales cu indigestie de la mancarea de-acolo (am avut o calatorie zbuciumata de-a dreptul cu trenul ieri) :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Salutare!
Soulfly, desi nu credeam ca o sa zic asta, m-au uns pe suflet. Plus Lacuna Coil si Within Temptation (a cam busit-o doamna cu steagurile, dar..........). Surpriza festivalului pentru mine: The Cult (recunosc ca nu prea aveam habar de repertoriul lor).
Evanescence........ nicio parere. Cu sau fara ei/ea.......
In schimb m-au plictisit de moarte cei de la Black Label Society. Nu oi fi eu rockeru' model, dar a sunat toata prestatia domnilor ca un santier autohton..... Si solo-ul ala de x minute la chitara!?!?!?!? Daca gresesc cu ceva, rockeri de pretutindeni. lamuriti-ma, va rog, unde, cum si de ce o fac! :)
La GNR am absentat premeditat, voit si fara regrete. Pentru o finala cu "quatro formaggi".
Intr-adevar prezenta slabuta in primele 2 zile. S-a mai dres busuiocul intr-a treia. Daca berea a fost scumpa. apa a fost si mai si. Si nu a fost canicula la care ma asteptam...... Mai aparea un nor, mai adia vantul..... Se mai putea negocia cu INMH-ul, dar a fost bine si asa.
Imi pare rau ca nu am reusit sa fac jonctiunea cu nimeni de pe aciulea. Poate la urmatorul Rammstein.
Bafta!
Post Reply