Made in Germany - 1995-2011

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

User avatar
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 87
Joined: Mon Sep 21, 2009 12:07 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by justme »

nu, red9, as zice ca e invers:
pipes il are pe Paul si eu pe Richard! :wink:
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Red9 wrote:Eu nu mai inteleg nimic! Unde este cenzurat, ca nu este cenzurat nimic... Se vede clar... TOT! :D :D :D
Negativ. E varianta cenzurata sigur. Daca ai vazut prima varianta, cea lansata initial pe visit-x.net/rammstein, nu ai mai fi sustinut ca se vede clar tot :D :D
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

PEnTRU wrote:
Red9 wrote:Eu nu mai inteleg nimic! Unde este cenzurat, ca nu este cenzurat nimic... Se vede clar... TOT! :D :D :D
Negativ. E varianta cenzurata sigur. Daca ai vazut prima varianta, cea lansata initial pe visit-x.net/rammstein, nu ai mai fi sustinut ca se vede clar tot :D :D
Mda, ai dreptate, my fault! :D

justme, ai dreptate, v-am inversat...

P.S: Hai cu albumul nou!! (visez frumos, stiu!)
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

P.S: Hai cu albumul nou!! (visez frumos, stiu!)
Ce album nou? Eu inca imi astept DVD-ul :( ..si cum azi plec la Chisinau si sunt sanse mari sa ma insor pe acolo, bye bye dvd :D
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cred ca mi-a venit astazi dar eu nu eram acasa..soarta e clar impotriva mea :P :P
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Si mie mi-a venit azi ceva si, din fericire, nici eu nu am fost acasa: o somatie de la fisc :D :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:lol: :lol: :lol:

Sorin, vreau detalii despre fericita aleasa :lol:
User avatar
Ana_TM
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:37 am
Location: Timisoara

Post by Ana_TM »

Primit premiul moi aussi! Paul pe coperta. :). Cu felicitarea la loc de cinste, pastrata cu drag. :D
LA MULTI ANI si toate cele bune! :D
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote::lol: :lol: :lol:

Sorin, vreau detalii despre fericita aleasa :lol:
Am revenit cu detalii - e 3 ianuarie si nici dvd si nevasta de la chisinau nu am so..un inceput de an fantastic :D
User avatar
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 87
Joined: Mon Sep 21, 2009 12:07 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by justme »

Bine ai venit, Sorin!
...pai... cu nevasta de la Chisinau nu-i bai, ca mai poti astepta :wink:, mai rau e cu DVD-ul :cry: !
Acum, lasand gluma deoparte - tu ai fost la posta sa ii "iei de mot" si sa ii zgaltai bine? Poate are totusi efect (la mine a avut...). Unde zici ca este incurcatura, la comanda, plata, posta? Mergi pe fir, hai ca se rezolva, nu se poate sa nu-l primesti pana la urma.
Tin pumnii!
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

justme wrote:Bine ai venit, Sorin!
...pai... cu nevasta de la Chisinau nu-i bai, ca mai poti astepta :wink:, mai rau e cu DVD-ul :cry: !
Acum, lasand gluma deoparte - tu ai fost la posta sa ii "iei de mot" si sa ii zgaltai bine? Poate are totusi efect (la mine a avut...). Unde zici ca este incurcatura, la comanda, plata, posta? Mergi pe fir, hai ca se rezolva, nu se poate sa nu-l primesti pana la urma.
Tin pumnii!
Danke de pumni :P ..nu cred ca e nicio incurcatura..CD a venit azi insa fara a doua comanda de Deluxe..maine le dau mail sa vad daca a venit si cadoul meu de craciun!
User avatar
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 87
Joined: Mon Sep 21, 2009 12:07 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by justme »

Pai atunci mai este o sansa! Parca spuneai ca le-ai comandat in zile diferite ?!
...Dar cred ca nu ar fi rau sa le dai si un mail, sa le ceri o explicatie, un numar de trimitere, ceva...bun pentru darea in urmarire generala a DVD-ului.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Aseara am primit de la posta un retur de concurs de la userul doshuman. Avand in vedere ca taxele de expeditie au fost suportate de noi, il anunt pe aceasta cale ca nu il mai trimitem inca o data. Discul il am acasa, cand are drum prin Brasov, sa ma caute si va intra in poseia lui.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

M-a sunat Universal..ca sa imi anuleze comanda :( :( ..nu se stie cand mai vine..Si cautand pe net vazui ca nu prea ma e disponibil decat pe amazon dar de pe la 770 lei..Acu sa fie din cauza problemei sunet/imagine de nu mai e in stoc sau au facut prea putine?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sorin, o sa mai sunam si noi la Universal. Rugamintea mea e sa ma suni zilele astea, ca ma iau cu treaba si uit. Suna-ma ca sa sun la ei, sa vedemcand pot aduce mai repede.
Post Reply