Made in Germany - 1995-2011

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

care sunt cele 8 materiale nelansate pana in prezent???
LE: draguta pagina de "shop", pe cand si siteul? :)
Am obs ca butoanele de la celelalte produse nu prea mai duc undeva...
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Sambit wrote:Am obs ca butoanele de la celelalte produse nu prea mai duc undeva...
Sint unele produse care nu sunt in stoc. Am facut intre timp mentiunea si pe pagina. Mai e o mica problema cu LIFAD-ul international, dar se lucreaza la ea chiar acum. In rest, cred ca totul este in regula.
Daca mai apar chestii dubioase, chiar va rog sa ma anuntati.
Multumesc!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Sambit wrote:care sunt cele 8 materiale nelansate pana in prezent???
Cred ca e vorba de niste making of-uri....
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, de niste making of-uri.
Sincera sa fiu, sunt trista pentru multe piese care n-au avut loc acolo... In schimb e "Amerika" si "Mein Land"... :roll: Din start nu avem trei piese pe care le canta live in turneul de best of si care au tot fost cantate live: "Asche zu Asche", "Sehnsucht" si "Feuer frei". Si ar fi meritat destul de multe sa intre. Best-of-ul meu ar fi avut exact 30 de piese. Asta dupa ce am eliminat vreo 10 :D
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Ce nu facem pentru a avea colectia intreaga..comandam..527..platim ce sa facem :P :P ,,mey..dar discount pt fani nu dati? :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Noi am da, Sorin, daca le-am vinde chiar noi. Insa nu le vindem noi, ci Universal Music. Prin noi doar comanzi.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:Noi am da, Sorin, daca le-am vinde chiar noi. Insa nu le vindem noi, ci Universal Music. Prin noi doar comanzi.
Stiu, stiu..insa casele de vanzari castiga destul de mult de pe urma artistilor..ar putea lasa din pret 8)
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Pentru membrii forumului va fi un concurs avand premii cateva CD-uri editii pt Romania, asa cum s-a intamplat si cand a fost lansat LIFAD-ul. Cred ca saptamana viitoare vom lansa si concursul.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Sorin wrote:Stiu, stiu..insa casele de vanzari castiga destul de mult de pe urma artistilor..ar putea lasa din pret 8)
Nu mai e chiar asa. In ultimul timp vanzarea de discuri nu mai e o afacere prea profitabila. Asta e motivul pentru care trupele acum stau mai mult prin turnee decat acasa sau in studiouri. Practic lansarea unui CD a devenit un motiv pentru plecarea intr-un nou turneu, de unde ies cu adevarat bani frumosi.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Deja a inceput sa circule pe torente un asa zis "Made in Germany". Sint insa sigur ca e un fake, adica cineva s-a apucat sa stranga piesele din tracklist-ul anuntat si sa lanseze lucratura drept albumul propriu-zis. Albumul oficial va avea toate piesele REMASTERIZATE. Astfel vor suna mult mai bine si usor diferit fata de cele inititale. Asteptati pana pe 5 decembrie, e mult mai sanatos auditiv :)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu nu stiu cine are timp de asemenea prostii... Sa stranga piesele vechi si sa le puna pe torent, ca fiind albumul nou... Evident ca daca sunt remasterizate trebuie sa sune mai bine, nu la fel ca cele originale.
Frumoasa grafica albumului best of. Cate piese minunate lipsesc de acolo...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Inca-s suparat ca lipsesc Wilder Wein sau Spieluhr (in cazul ultimei..nu ca lipseste din best-off..ci din stelistul pt turneu)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

am ascultat made in germany si ma declar profund dezamagit de playlist... un album cu cele mai bune piese Rammstein nu avea voie sa nu cuprinda capodopere ca Sehnsucht, Asche zu Asche ori Feuer Frei.. in schimb, vedem Pussy, Amerika si Rosenrot.. oamenii astia au fost foarte, foarte prost sfatuiti.. in semn de protest, mi-am facut propriul made in germany pe care-l ascult cu cea mai mare placere... regret insa ca nu am ocazia sa aud Asche zu Asche si Sehnsucht cu orchestratia actuala.. asta e, n-avem ce face...
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Daca ai sa ii vezi live in turneul asta o sa ai ocazia sa asculti Sehnsucht si Asche zu Asche cu orchestratia actuala :wink:
User avatar
Ana_TM
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:37 am
Location: Timisoara

Post by Ana_TM »

laurentiu wrote:am ascultat made in germany si ma declar profund dezamagit de playlist... un album cu cele mai bune piese Rammstein nu avea voie sa nu cuprinda capodopere ca Sehnsucht, Asche zu Asche ori Feuer Frei.. in schimb, vedem Pussy, Amerika si Rosenrot.. oamenii astia au fost foarte, foarte prost sfatuiti.. in semn de protest, mi-am facut propriul made in germany pe care-l ascult cu cea mai mare placere... regret insa ca nu am ocazia sa aud Asche zu Asche si Sehnsucht cu orchestratia actuala.. asta e, n-avem ce face...
atunci ar fi trebuit sa mai includa si inca alte vreo 40 de capodopere... Unde sa incapa toate? :) Rosenrot e o piesa exceptionala iar Pussy si Amerika nu inteleg de ce te intriga.
Post Reply