Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

WORK
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Lun Iul 25, 2011 3:52 pm    Titlul subiectului: WORK Raspunde cu citat (quote)

In lipsa de chef la munca Embarassed , deschid acest topic - WORK.

Sunt o persoana foarte curioasa si de obicei cam vreau sa stiu cam totul despre o persoana. Weird - stiu Razz

Stiu ce muzica va place, ce carti cititi si ce filme mai vizionati dar nu stiu unde lucrati si ce faceti ca sa va castigati existenta.

Deci, cine are curajul sa inceapa? Arrow
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Mihaela
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 22/Sep/2009

MesajTrimis: Lun Iul 25, 2011 6:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Profesie - asistent principal pediatrie(am cea mai frumoasă specialitate medicală !)
Loc de muncă - până la 1aprilie am avut 2 job-uri:la spital in secție de pediatrie și part-time la cabinet de medicină de familie.Cum spitalul s-a închis,am rămas doar la cabinet,dar am mari speranțe că se va relua activitatea și mă voi întoarce acolo unde a rămas o parte din sufletul meu.
draqdla4
General
General

MesajTrimis: Lun Iul 25, 2011 7:20 pm    Titlul subiectului: Re: WORK Raspunde cu citat (quote)

Sorin a scris:

Pai nu era frumos sa incepi chiar dumneata? Very Happy
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Iul 25, 2011 7:36 pm    Titlul subiectului: Re: WORK Raspunde cu citat (quote)

draqdla4 a scris:
Sorin a scris:

Pai nu era frumos sa incepi chiar dumneata? Very Happy

Eu nu sunt asa de curajos ca Mihaela Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Iul 25, 2011 8:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing esti foarte simpatic, Sorin Razz
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mar Iul 26, 2011 4:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna..Ma numesc Sorin si sunt putin timid Razz .

Sa repetam.

Buna, Ma numesc Sorin si vand vouchere la emag cu -15 % reducere Cool .

Ce fac eu in afara de multe alte lucruri - mai putin munca - de aproape 4 ani de zile fac reclame pe Google. De putin timp incerc si putin marketing affiliat. Totul cu telul de a renunta in cateva luni de zile la job si sa ma dedic doar freelancingului. Si calatoritului. Razz
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Iul 27, 2011 10:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vad ca la tine "dreams come true". Bravo! Smile
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mar Aug 02, 2011 6:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, e pe etape si pe iau rand pe rand Very Happy

Sa inteleg ca nu mai munceste nimeni in afara de mine si Mihaela? Adica noi 2 va intretinem si va platim voua asistenta? Mad
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Aug 03, 2011 1:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DA Very Happy Cu exceptia asistentei fiscale la mine. Cu asta ma ocup eu. Asistenta fiscala pentru persoane fizice si juridice. Smile
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mie Aug 03, 2011 7:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:
DA Very Happy Cu exceptia asistentei fiscale la mine. Cu asta ma ocup eu. Asistenta fiscala pentru persoane fizice si juridice. Smile

In viata mea nu m-as fi gandit si imaginat ca tu ai munci intr-un domeniu ca asta..Te vedeam pe ceva mai uman, soft..
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Aug 04, 2011 1:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Smile asa m-as fi vazut si eu Razz
Shilo
General
General

MesajTrimis: Mar Aug 09, 2011 6:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sorin a scris:
Sa inteleg ca nu mai munceste nimeni in afara de mine si Mihaela? Mad

Nu, nu! Prezent! Sunt și eu aici. Și muncesc de-mi sar capacele (de la Merțan). Și asta pentru că sunt (și întotdeauna voi fi) psihopatu' de serviciu, fără cazier, fără facultăți aferente și fără serviciu.
Trebuie să recunosc totuși în timpul liber muncesc la negru (asta ca să nu fiu suspectat de rasism). Negru de furie și petrol mai ceva ca Patriciu, sau ca un irakian piroman jucându-se cu fetița cu chibrituri la puțurile kuweitiene.
Negru de furie pe Statu' (degeaba) român care m-a făcut campion la cursa de 10.000 km (cu sau fără obstacole) în fuga de impozite și taxe (ce ajung invariabil, ca prin minune, în buzunarele băieților deștepți și a fetițelor blonde cu sau fără succesuri, în timp ce nou-născuții ard de vii prin spitale fiindcă nu avem bani pentru un banal senzor de fum iar asistentele medicale deja sunt prea multe și trebuie disponibilizate. De fapt știți ce? Chiar și spitalele sunt prea multe. Hai să mai închidem din ele).
M-am trezit la realitate și mi-am spus că trebuie să fiu un fel de nebun (asta-i clar!), atunci când după ani de zile de sculat diminața la 5 (să mă duc la muncă) și întors frânt de oboseală seara la 8 - într-o bună dimineață, sătul să-i văd pe alții cum se întorc din discoteci și cluburi când eu mă duc la muncă cu ochii cârpiți, mi-am zis (ca Baiazid în barbă): "Băi Gata! Destul! Destul v-am plătit intrarea la Bamboo. De-acum descurcați-vă singuri!"

PS: Sorine, cred că îți dai seama că atunci când ai pus întrebarea nu ai luat în calcul gradul fiecăruia de paranoia. Laughing Îți dai seama că după ce m-am chinuit atâția ani să-mi creez o imagine de "om respectabil" și bine integrat în societate, nu am cum să spun în gura mare acum că de fapt îmi câștig existența ca asasin psihopat (dar plătit pentru asta) și că în particular mai dau și meditații contracost (și nedeclarate la fisc) în "Crime imperfecte dar în serie și terorism în masă" / secția avansați (by the way. Să-i spună cineva lu' Anders Breivik ca a uitat să-și plătească ultima meditație).
Pentru cei interesati, există și opțiunea " Crime perfecte și în parelel ". Dar asta este doar "pour le connaisseurs". (Mai multe detalii pe PM)
In rest, numai de bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Aug 09, 2011 10:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Shilo, ma bucur ca munca la negru iti mentine spiritul viu si roz Laughing Subscriu la gradul mare de paranoia. Laughing Laughing
Shilo
General
General

MesajTrimis: Mar Aug 09, 2011 2:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Munca la negru doar în timpu' liber. Ca hobby. Razz
Fiindcă în rest, de fapt plătesc taxe și impozite la doua state (exceptand Romania) Very Happy
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Aug 09, 2011 4:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aham... si aia care merg in continuare in Bamboo cum s-or fi descurcand saracutzii? Very Happy
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro