Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Stirbey Festival
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Iun 07, 2011 3:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ultima confirmare..si numele cel mai greu - INTERPOL!!!! De abia astept festivalul acesta..

Voi nu? Razz Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Iun 09, 2011 9:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Parerile "buftenilor" Shocked despre festival:
http://www.expresuldebuftea.ro/noutati/noutati-din-buftea/1992-stirbey-festiva-la-buftea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sylar
General
General

MesajTrimis: Joi Iun 09, 2011 2:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eh...aproape la fel ca la cocina de porci de pe metalhead.ro

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2011 9:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing ce verze... mie-mi place asta: "adica festivalul asta inlocuieste Zilele Orasului?" Laughing adica... nu mai vine Voltaj si Marcel Pavel sa cante la zilele orasului si vine Interpol? Cine e ratatii aia? Laughing
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Aug 11, 2011 7:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Beau cu careva vreun Becks in weekend? Ori sunteti atat de darnici incat imi dati si portia voastra? Arrow
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Aug 12, 2011 3:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu iti dau portia mea de laptic, Sorin Razz Din pacate nu ajung, din motive financiare. Nu stiu pipes daca merge.
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Vin Aug 12, 2011 3:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:
Eu iti dau portia mea de laptic, Sorin Razz Din pacate nu ajung, din motive financiare. Nu stiu pipes daca merge.

OK..atunci clar voi purta tricoul meu cu : Drink milk, save beer Razz
Sus
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 21/Mai/2010

MesajTrimis: Dum Aug 14, 2011 3:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu fusei la Deftones. As fi mers pentru Plan B.... Dar nu a iesit nimic. Cred ca am devenit foarte comod. Insa ma bate un gand strasnic sa revin la Peninsula, desi nu ii prea agreez pe organizatori. Smile
P.S. N-am rezistat tentatiei si la My own summer (Shove it) m-am bagat la vartej. Imi era dor de nitcai adrenalina..... Divin! Keep in touch!
Sus
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Aug 15, 2011 10:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PLAN B au fost pe departe cei mai faini de la festival. Revin cu mici detalii dupa ce imi beau cafeluta Razz ..cu laptic of course!
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Aug 15, 2011 11:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asa. Vrem detalii calde, domnilor. Very Happy Interpol au cantat, Sorin?
Eu poate o sa aterizez scurt la Peninsula pentru Iggy. Inca nu-i batuta in cuie. Mai vedem pana atunci.
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Aug 15, 2011 1:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pe scurt, la cald.

Locatia - de nota 10. Intr-o padurice de langa domeniul Stirbey. Chiar daca au fost 35 de grade in weekend nici nu s-a simtit. Umbra copacilor, lacul artificial de langa, berea rece si statul e pajiste ascultand muzica buna.

Trupele : Noisette - data viitoare ma duc in fata de tot sa o vad..demential arata. Si nici nu conteaza cum canta Razz . Exclenta prestatia.
Plan B - Sincer trupa festivalului. In deschidere si in timpul catorva melodii a fost un tip care a cantat demential - http://www.youtube.com/watch?v=md0w38Q2zOE - Faith SFX pe numele lui.

Ziua 2:

The Wombats - trupa pentru care am decis sa merg la festival. Si nu am regretat nici un minut din concertul lor. 2 pletosi din Liverpool ce au facut show. Si dupa am coborat in mijlocul publicului si am sarit la Interpol. Erau putin beti, putin spus. Razz

http://www.youtube.com/watch?v=zLxnV__eEiQ - asa s-a auzit si simtit. Filmare personala.

INTERPOL - deceptie dar nu mare. Si cred ca din cauza sunetului. Cu aceeasi camera - si la the wombats s-a auzit mult mai bine.

http://www.youtube.com/watch?v=34mRdir8Q2Y

Si oricum au fost putin cam dark pentru mine. Nu mi-au transmis nimic si la un moment dat mai aveam putin si adormeam. Jocul de lumini a fost f fain - vocea la fel la inaltime dar parca a lipsit ceva. Gen Editors.
Sus
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Apr 12, 2012 12:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si Summer Well 2012 revine!! De data aceasta intre 11-12 august. Acceasi locatie si aceleasi preturi ( stiam eu ca nu are cum sa creasca pretul la lapte de la an la an Razz ).

Primele trupe confirmate:

Citizens! - http://youtu.be/EySm81Q6qIU - placuti si destul de interesanti

Zulu Winter - http://www.youtube.com/watch?v=9dhFSB9Ob1A - nu prea pe gustul meu.

The Vaccines http://muzica.metropotam.ro/stiri-evenimente-muzicale/The-Vaccines-vin-la-Summer-Well-2012-art6875952115/ - OMG! OMG! Super tari baietii si imi plac la nebunie! si melodia mea preferata - http://youtu.be/dU9hrd35Dsg

Wolf Gang http://muzica.metropotam.ro/videoclipuri-muzicale/Wolf-Gang-The-King-and-All-of-His-Men-vid7107132914/

6 to go!!
Sus
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Apr 12, 2012 12:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu sper sa vina Mumford and Sons!!
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Apr 13, 2012 10:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca vin M83 imi iau bilet Very Happy (nu cer prea mult) Laughing Laughing

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Apr 20, 2012 1:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vin The Stone Roses Cool Cool ...e sfarsitul lumii sau ce?

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro