Stirbey Festival

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Stirbey Festival

Post by Sorin »

Asadar o sa mai avem inca un festival in Bucuresti. Si a venit si prima confirmare: Interpol!! Ouaa..suna cam la fel ca Editors deci it's a must!!

http://www.iconcert.ro/interpol-va-conc ... more-87137

Deja m-a facut sa imi doresc sa ma duc mai mult decat Bestfest - care pana in acest moment e destul de slabut - .

Sa vina vara!!!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Azi am aflat si eu de el. Si ma atrage ideea de Interpol in Romania. Problema insa este ca e in acelasi timp cu Artmania!!!! Ce Dumnezeu se intampla anul asta cu organizarea de concerte? Sunt sinucigasi promoterii? :roll:
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Sincer, cred ca avem de a face cu incepatori..ori de persoane care nu se informeaza inainte..Oricum e mai pe Indie asa..prevad si un nume mare...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Eu as vrea-o pe Amy MacDonald :D (s-ar potrivi cred)..sau Florence and The Machine
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Dar ce-i pufosenia aia de pe tine, Sylar? :P
Prevezi un nume mare? Sa nu-mi spui ca e vorba de Radiohead... Ar trebui sa fie Radiohead, Interpol, Editors, Muse, Arctic Monkeys, Placebo si Arcade Fire. Si promit sa stau in primul rand :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

^ :lol: :lol: :lol: :lol: sunt fan RoBotzi...si va spun de acum Hristos o inviat

si Cristina..gandeste-te si la buzunarul oamenilor :lol: :lol: :lol: (eu o vreau pe Amy fiindca stiu ca nu costa mult sa o aduca cineva in Romania (prin comparatie cu trupele enumerate de tine) (plus ca e o minunata)

totusi..ridic si eu miza:vreau Disturbed, 30 Seconds to Mars sau A Perfect Circle
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Din ce vrei tu eu as vrea doar A Perfect Circle. Dar din cate stiu nu mai canta :(
Eu nu ma gandesc deloc la buzunarele oamenilor :D Ar fi festivalul anului. Si asa in rest e un an foarte slab concertistic.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

de fapt..chiar au concerte anul asta in America (intra pe siteul lor si ai sa vezi)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

uau! pai nu mai cantau. se pare ca "criza" a avut si partile ei bune. :)
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

@Cristina : Arcade Fire chiar sunt on Fire anul acesta :P si cred ca e posibil sa vina si pe la noi anul acesta. Deja sunt confirmati la EXIT si de obicei pe la festivaluri sunt cam aceleasi trupe..
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ce fain ar fi asa un festival cu trupe serioase de alternativ... Sper ca Arcade Fire sa fie si ei pe acolo, pe langa Interpol. Si cat mai multe trupe din cate am enumerat mai sus :D
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Si eu inceput sa vina confirmarile : http://www.summerwell.ro/ prima trupa : Chew Lips . Nu am auzit de ei dar canta ok si genul lor - indie-rock-pop - probabil asa vor fi si restul trupelor.

Sponsor vad ca e Orange , deci ma astept la nume mai mari in continuare..

Nu stiu de ce cred ca e singurul festival la care ajung anul acesta - si Lake of Tears..
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Si berea oficiala e Beck's..e de bine..sper sa aduca sponsor si Dorna Laptic :P :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

O alta confirmare The Wombats - si gata, m-au convins sa merg la festivalul acesta.

- http://www.youtube.com/watch?v=hpadYhXHgwA

Inca 2 nume mai trebuie sa fie confirmate..sper sa fie macar un nume mai marisor..
Post Reply