sporturi

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
Post Reply
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

sporturi

Post by PEnTRU »

iar eu redeschid topicul de sport. deh...la un moment dat eram multi microbisti (practic, stelisti) prin zona... si cum steaua joaca plictisitor in seara asta, m-am apucat sa scriu pe forum...
in rest, in seara asta:
dinamo - bine, timisoara - binisor, clujul - ratangii (deocamdata, acum e pauza).
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Hehe..chiar ma gandeam sa redeschid topicul mai ales dupa noua "isprava" a la cioban. Scuze dar nu pot sa ii scriu numele si nici macar porecla cu majuscule.
Eu propun sa nu ii scriem deloc numele pe acest forum.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

cui? :D :D
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

cum cui ? :lol: numele lui Pac- Pac :lol:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Serbia - Romania: 5-0 :mrgreen:
Pe mine m-a apucat rasul cand am intrat aseara pe net si am vazut rezultatul. Serios, la un astfel de scor nu poti sa fii suparat, nu ai practic pe cine. Cand te gandesti ca daca nu intrau deloc pe teren pierdeau doar cu 3-0... :lol:
Image
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

nu am mai luat bataie asa de rau de prin 1967... ce e mai trist e ca nu a fost un accident. cam asta putem sa facem acum. urmeaza miercuri marle derby cu insulele feroe. poate reusim un X onorabil.
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Da, dupa ce o iei cu 5-0 de la sarbi, incepi sa ai emotii si cu Feroe. Eh, astia-i avem, cu astia defilam.
Image
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

dupa meciul de aseara ii dau dreptate lui Becali referitor la ce a zis dupa meciul cu Franta ("Pantilimon scotea mingile cu ochii inchisi")....Cum naiba bagi o curca de portar precum Coman(care pentru mine e un portar la fel de prost precum Carlos),care ia gol in liga 1 de la echipa cu cel mai slab atac(Otelul),si ai pretentii la un egal sau victorie cu Serbia...daca era Pantilimon in meciul cu Franta ar fi iesit la corner(sau lovitura libera) si Henry n-ar mai fi inscris...in meciul cu Austria la fel...iar aici cel putin 3 goluri le scotea Pantilimon..
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Am vazut acum la tv golurile... sa ma ierte cine-o vrea, dar asa suturi si asa goluri nu prea am vazut din partea Romaniei mai niciodata (cel putin nu recent. Tin minte unele faze faine cu Adrian Ilie si Dorinel Munteanu, dar alea erau in alta viata). Noi suntem obisnuiti sa ne taram pana langa poarta si apoi sa speram ca portarul advers nu e atent. Daca nu, dam mingea inapoi la portar. Nu cred ca trebuie cautate explicatii sau scuze. Pur si simplu sarbii au jucat fotbal, iar romanii calcau iarba degeaba.
Image
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

vorbiti de acel sport cu mingea rotunda pe care nu ai voie sa o atingi cu mana nu? mi se pare o aberatie ce se intampla acum, dintr-un microbist inrait si un fan steaua 'pana la moarte' acum nu mai rezist nici 5 min, iar despre ce a facut romania cred ca scorul spune cel mai bine cam in ce situatie suntem. oricum este si o parte amuzanta a meciului, am auzit ca am terminat meciul cu 2 varfuri de 1.60 si ceva, mi se par ideali pentru jockey sau si acolo ar fi cam mici.
dar exista o parte buna a lucrurilor am dat 'sportul rege' pe rugby si credeti-ma ca dupa un meci de rugby altfel o sa vedeti fotbalul.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

banuiesc ca te referi la rugby-ul de pe dincolo, adica serios si de calitate, fiindca de cate ori vad stiri din rugby de la noi e vorba numai de batai generale intre echipe.
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

Normal, nu imi aduc aminte Romania sa stie ceva despre acest sport, ma rog varianta noastra este un mix intre mai multe sporturi full contact care nu au legatura cu rugby-ul.
Trist sincer, ne cam batem joc de orice inclusiv de lucrurile de weekend care ar fi trebuit sa ne inveseleasca sau sa ne faca sa ne deconectam dupa o saptamana de munca. Asa ca eu am renuntat de mult la echipa lui ''Pac-pac" sau a cainilor si tot ce are legatura cu ei.
Tot respectul pt echipele din provincie care au schimbat ceva si sper sa ramana lucrurile asa. Cat timp nu se schimba conducerea si mentalitatea microbistului, care vine la meci sa injure timp de 90min + prelungiri si dupa meci sa isi arate calitatile de luptator de K1, nu cred ca o sa avem parte de altceva.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

eu imi aduc aminte bine de romania in rugby prin anii 80 si ceva, cand juca de la egal la egal cu franta si scotia si era la un pas de a fi primita in turneul celor 5 natiuni... din pacate a durat prea putin, ca si in fotbal de altfel... dupa hagi et comp s-a ales praful :(
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

Corect! atat la fotbal cat si la alte sporturi am reprezentat ceva, nu vreau sa amintesc de gimnastica ca stie toata lumea de acel 10 pardon 0.00. Acum nu mai sunt decat amintiri si un punct de referinta din istoria sporturilor romanesti. In prezent sunt industrii care invart ffff multi bani intre ei si pentru ei.
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Si eu prefer Rugby-ul fotbalului.
Desigur... rugby-ul adevarat. Nu ce se intampla la noi.
E foarte interesant dpdv sociologic cum performanta sportiva in blocul de est a scazut brusc dupa caderea comunismului.
Este ciudat totusi cat de puternica poate fi influenta psiho-sociala a unei schimbari de natura sistemica - asupra unor sfere de activitate (cum ar fi sportul) care aparent n-au absolut nici o legatura cu nici o doctrina politica sau forma de organizare sociala (atata timp cat ele insele reprezinta un sistem in sine). Puterea mentalului colectiv pare a fi mai influenta decat credeam.
Post Reply