Username-ul

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Shilo e pe valuri acum. Vede delfinii si rechinii. Vine cand vrea el, nu cand il stirgam noi. :P
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Sase,sase! Ca a venit! :roll: doar ca ...nu ne baga in seama! :roll: Saracul de el, munceste, noi ne distram si tot noi nu-l intelegem!...Ne-ar pune el la punct ...
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

PEnTRU wrote:Shilo, tare iarba, nu? :lol:
Iaaaaaaaarba verde de acasa.
Sa ma ratacesc prin lume nu ma …
Ia stai putin! TVA-ul a crescut. 25% din venituri scazute pentru maica-mea si taica-miu. Salarii si Pensii printre cele mai mici din Europa. Preturi printre cele mai mari!
Unde mai pui ca in majoritatea oraselor, de incerci sa atingi iarba de prin parcuri, te amendeaza.
Pana si etnobotanicile interzise!

Bai daca stau sa ma gandesc mai bine ... parca tot mai verde-i iarba de-afara!

@ Ava, imi cer scuze ca nu am aparut cand am fost pomenit. Dar am conexiunea proasta la net si in general nu am timp, din pacate, sa citesc toate topicurile si comentariile. Le iau pe rand. In timp :P
Raman insa surprins cate reactii a generat comentariul meu!
Ceea ce este amuzant este ca, din cate imi aduc aminte, aceleasi reactii au aparut si pe forumul vechi .... cand am spus ca daca as avea un nickname m-ar da in judecata pentru malpraxis, samd. La care reactia Cristinei a fost ceva de genul: Shilo, te simti bine? :lough:
Apropo ... nu mai gasesc vechiul forum. Pe unde este?
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Scuze si la Rapunzel !Si ea te-a chemat!... :wink:
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Forumul vechi este aici, dar vad ca acum nu mai merge..
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

stiu ca nu mai merge. am niste nervi... sa vedem ce putem face sa-l readucem la locul lui. se ocupa PEnTRU.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Pfiu, de 3 zile vorbesc cu cei de la Vodafone pe tema asta. Convorbiri luungi si dese de am ajuns sa leg si ceva prietenii cu operatorii de acolo. Azi, dupa ce am vorbit o ora la telefon (la un singur apel!!!) mi s-a promis ca se rezolva in 5 zile. Operatorul mi-a marturisit ca e fan Rammstein si va sta pe capul celor de la tehnic :D
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

Si ca sa revenim la firul topicului am sa va spun de unde a aparut si nick-ul meu. Pt cei ce cunosc istoria antica este foarte simplu ;) Pasiunea mea pt egiptologie mi-a atras acest nick si Amon era zeul suprem in panteonul egiptean iar intr-o traducere libera ar insemna "cel nevazut". Cred ca 80% din cei care ma cunosc nu-mi stiu numele din buletin si mai mult decat atat am de gand sa-mi bag acest nume pe hartiile oficiale :D

p.s. Rapunzel cred ca stiu eu de unde ti se trage numele. Este numele unei povesti scrisa de fratii Grimm si este despre o fatuca blonda si cuparul f.f.f lung care statea inchisa intr-un turn si isi astepta printul salvator. Esti blonda si ai parul lung? :)
Manche führen, manche folgen
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Amon wrote: Pt cei ce cunosc istoria antica este foarte simplu ;)
Daca mai adaugai un RA se creea fuziunea pe deplin. Iti dai seama cum ar da in buletin? Amon-RA sau ca sa fie si mai fain Ammon-RA :lol:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Amon wrote: p.s. Rapunzel cred ca stiu eu de unde ti se trage numele. Este numele unei povesti scrisa de fratii Grimm si este despre o fatuca blonda si cuparul f.f.f lung care statea inchisa intr-un turn si isi astepta printul salvator. Esti blonda si ai parul lung? :)
:D :D Cred ca se vede din poza ca nu sunt blonda :lol: Si nici nu am fost... Par lung am, si evident ca de la personajul respectiv imi vine nick-ul. Numai ca nu imi aduc aminte de ce l-am ales... Puteam la fel de bine sa imi spun Alba ca Zapada, Degetica, Baba Cloanta, Patrocle etc. Nu imi aduc aminte de ce exact pe asta :lol: :lol: Dar lasa ca o sa am un flashback intr-una din zilele astea si ma luminez eu pe mine :P
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Uitati aici explicatia alegerii numelui Rapunzel:

http://www.youtube.com/watch?v=5_fX4t0m9L4
Image
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

[quote="draqdla4"]Uitati aici explicatia alegerii numelui Rapunzel:

:))) foarte fain
Manche führen, manche folgen
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

draqdla4 wrote:Uitati aici explicatia alegerii numelui Rapunzel:

http://www.youtube.com/watch?v=5_fX4t0m9L4
Aoleeeeeoo! Numai sa nu vada Shilo clipul asta ca iar o luam de la capat :twisted: :twisted: :lol:
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

Daaa si sigur o sa ne explice efectul razelor de luna asupra papucilor de guma :))
Manche führen, manche folgen
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

He he, mie chiar imi plac explicatiile lui Shilo :lol: Are multa imaginatie si e plin de neprevazut domnul S :twisted:
Post Reply