Noi aparitii discografice

ce mai ascultam, discografie diversa, ce ne place, ce nu...
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

si eu am urmarit cu sufletul la gura aparitia lui "forever is the world" (T.O.T.)... dupa prima auditie, sunt un pic dezamagit.. piesele par un pic cam lente, plictisitoare, diluate... "storm" m-a cucerit din prima... "forever" nu prea.. dar, las loc de ziceri mai bune.. deocamdata ma aflu sub prima impresie...
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Alice in Chians suna foarte bine si cu acest DuVall. Seamana la voce ceva de groaza cu regretatul... Voce de grunge clasic, dar foarte placuta.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

toamna continua super... Editors - In This Light and On This Evening...desi sunt un fan foarte nou al acestei formatii,albumul asta este exceptional...The Boxer,In This Light and On This Evening,Life Exit dar in special You don't know love...magnific album - 10
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Aha! Trebuie sa-l ascult si eu. Imi plac mult Editors si sunt foarte faini si live.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Epica - Design Your Universe -10...sau inca o formatie care-i face pe Nightwish sa para amatori
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

... poate pe actualii Nightwish :roll:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

pai la actualii ma refeream..stai calma...nu o compar eu pe Simone cu Tarja...insa Epica s-au dezvoltat foarte mult in ultimii ani

----------------
Now playing: Rammstein - Frühling in Paris
via FoxyTunes
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

http://arianrod.wordpress.com/2009/10/2 ... n-nou-dvd/
Desi mi-as fi dorit unul din cele 5 concerte de la Copenhaga(unde au cantat si Suicide & Redemption)..insa si concertul de la Nimes a fost magnific(stiu asta fiindca am toate concertele lor din turneul World Magnetic din Europa) :P

----------------
Now playing: Rammstein - Rammlied
via FoxyTunes
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

io nu mai vreau material inregistrat cu metallica vreau sa ii vad eu, cu ochii mei, din nou...
SOMEDAY! again!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

well...din cate am citit ..dupa vacanta de la sfarsitul turneului world magnetic..vor incepe sa faca un album nou..estimat sa apara in 2011
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

ptiu... eu cred ca va dura inca 5 ani crearea unui nou album, deci probabil ca mai pupam noi turneu nou dupa albumu urmator priin 2013/2014 :P
User avatar
Link512
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 13
Joined: Mon Oct 26, 2009 9:26 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Link512 »

Vader - Necropolis foarte reusit albumul, chiar daca a mai ramas doar Piotr din membrii "vechi"...
The Project Hate MCMXCIX - The Lustrate Process...uite aici o trupa de care nu pot zice nimic de rau...si nici n-o sa incep acum...excelent album
Nile - Those Whom The Gods Detest ...sunetul clasic si tipic Nile, cu care m-am obisbuit..album ok...
si bine inteles Liebe is fur alle da, dar nu discut despre el aici :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Necropolis suna ca si cum Metallica ar canta death..fff bine

----------------
Now playing: Therion - Draconian Trilogy
via FoxyTunes
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Within Temptation - An Acoustic Night At The Theatre...daca mai sustin asemenea concerte acustice...ar avea o mica sansa sa-i ajunga pe maestrii in concerte acustice de la Anathema..bun albumul - 7

si...

Combichrist - Today We Are All Demons RUPERE totala...10..foarte buna alegerea celor de la Rammstein..mai mult..ar merita sa cante cu ei 1 sau 2 melodii(ma gandesc la Pussy si Du Hast)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

30 Seconds To Mars - This Is War (la egalitate cu Battle for the sun..dar mai putin comercial decat acesta)

Dark Funeral - Angelus Exuro Pro Eternus (se vede semnatura lui Peter Tagtgren (el l-a masterizat sau cum s-o spune)...probabil cel mai bun album al lor
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply