Guns N'Roses la Bucuresti

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Axl, go Slash yourself.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Mi-am comandat biletele pentru concert, dar am o intrebare, daca ma puteti ajuta: Si-a mai comandat careva bilete pe net de pe eventim? Ca eu le-am comandat luni, si inca nu mi le-au trimis, nici macar nu le-au expediat... Iar cand i-am contactat, mi-au cerut sa le trimit o copie dupa buletin si dupa card :shock: :shock: :shock: Ati mai patit asa ceva? Eu nu inteleg logica, doar le dadusem toate datele astea cand am facut comanda si cand am platit biletele...
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Mai, eu tot la Eventim am comandat pentru Billy Idol dar Eventim Serbia. E adevarat ca nu mi-a luat comanda imediat.Mi-au mai trimis un mail in care imi cereau sa confirm din nou datele( :?: ) . Abia dupa inca o saptamana le-am primit. Eventual , da-le un telefon. :roll:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Am vorbit cu ei, de azi dimineata tot cu asta ma distrez. Cica copiile sunt necesare pentru propria mea protectie, ca sa fie siguri ca biletele ajung la mine si nu la altcineva. Mie mi se pare ciudat ca niciunde pe site nu zic de faza asta, ca le trebuie copii... Si mi se pare aiurea sa le dau copii dupa card, cine stie pe unde ajung, nu e cam mult faza cu cardul? Eu imi pun tot felul de probleme, nu as vrea sa vad ca mi se goleste contul de la o zi la alta, cum au patit-o si altii :x

Later edit: Cand mi-am luat biletele la Rammstein-Belgrad, am facut comanda pe net luni si joi de dimineata biletele erau la mine pe birou :shock: Si a fost suficient ce am completat pe net la finalizarea comenzii, nu m-au mai intrebat de nimic 8)
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Eu nu am mai auzit de astfel de cereri (ex. copie dupa card) si vorba aceea folosesc de vreo doi ani acelasi card pentru cumparaturi online, inclusiv pentru cele din exterior. Si mie mi se pare ciudat...romani ciudati :evil:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Tot nu mi-am primit biletele :evil: In the meantime, uite ce am citit pe net:

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbe ... mID=144577

:shock: :shock:
Daca chiar anuleaza concertele si nu e o gluma proasta, ii tai de pe lista :evil:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Pana la urma a fost o gluma proasta (sau publicity stunt, cum zic altii :evil: ), asa ca, daca nu se imbata Axl ca porcu de sa nu mai poata urca pe scena, tot o sa ii vad anul asta la Bucuresti :D

http://www.realitatea.net/anularea-conc ... 31066.html

Oricum, cica la ultimul lor concert au urcat pe scena cu o intarziere de 2 ore :shock: That should be fun!

Image

PS: Ce imi place ca ma conversez singura pe topicul asta :lol: :lol:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Si mie imi e teama de acest concert...sunt grozavi dar ciudati :roll: . Ai primit biletele?
Rapunzel"
Ce imi place ca ma conversez singura pe topicul asta
...am tot zis eu, daca noi nu vorbim pe aici...bate vantul...sau vorbim prea mult? Image...totusi nu cred asta :lol: .Si oricum, si eu sunt pe aproape.Prietene si la bine si la rau Image. Mie imi pare rau ca nu l-am vazut pe Slash si in Serbia pentru ca in turneul din SUA el este invitatul special al lui Billy IdolImage. Cred ca ar fi fost foarte interesant.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Am primnit biletele, in sfarsit, dupa multe peripetii :D Acum sper doar sa se urce pe scena toata gasca :D Si mie imi pare rau ca nu il prind si pe Slash, pentru mine el era sarea si piperul trupei, Axl era mai mult pe post de diva acolo :lol: Doamne, ce rea sunt :oops:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

A...nu, ca barbati, nu-mi plac cei din Guns :roll: ...Axl, e prea roscovan iar Slash e prea negricios in plus nu i-am vazut ochii niciodata :roll: ...dar melodiile lor, ca November Rain sau Sweet Child O' Mine sunt de neegalat! :wink:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Pai frumosi nu sunt de felul lor, doar interesanti. Si fiecare are ceva misterios in felul lui, Axl e mai afurisit si mai cu fente, si Slash e mai miserupist, dar ca personalitate sunt foarte interesanti amandoi :D Ca aspect, Axl era frumusel cand era tanar, acum mi se pare destul de uzat :?
User avatar
st.spell
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 172
Joined: Sat Jun 12, 2010 5:12 pm
Location: Brasov

Post by st.spell »

Aaah ,eu o sa ii vad pe 5 aici in Milano :D
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Image

Concertul Guns N’Roses care va avea loc pe 21 septembrie la Romexpo, va fi deschis de trupa canadiana Danko Jones.
http://www.rockxpress.ro/prezentari/gnr.html

Stiu si eu o mana de trupe din zilele noastre si culmea ca chiar una dintre ele va deschide concertul GNR :shock: Chiar saptamanile trecute discutam cu o prietena de ei, si ziceam ca mi-ar place sa ii vad live vreodata :D :D :D Lucky me! :D
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Fain! Acum astia au interzis si accesul cu orice fel de aparat de inregistrat audio-video si foto (inclusiv cele ne-profesionale) :evil: Masurile astea atat de stricte ma fac sa cred ca se protejeaza de fapt de publicitatea negativa care ar putea veni dupa o eventuala performanta nereusita sau cu deja tipicele probleme (gen intratul tarziu pe scena, cantatul 25 de minute etc.). Sper sincer sa ma insel...
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Bun. Axl e usor zdruncinat in ceea ce priveste imaginea lui. La un concert GnR de acu ceva ani, a facut chiar urat de tot, s-a intrerupt concertul ...
Dar majoritatea telefoanelor au si camera video.
Ce-or sa faca ?
Post Reply