Ce posturi de radio rock ascultati?

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
Post Reply
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Ce posturi de radio rock ascultati?

Post by Rapunzel »

Tot caut de ceva timp un post de radio cu muzica rock (amestecata, nu neaparat pe subgenuri), dar nu am gasit niciunul care sa imi placa. Si nu sunt pretentioasa :lol: M-am uitat si pe forum si nu am vazut sa fi discutat acest subiect, asa ca va intreb acum: Ce posturi de radio (preferabil online) rock imi recomandati? :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

dar cand mai ai timp sa asculti si radio? :) exista niste posturi, dar nu le stiu. o sa incerc sa le aflu pentru tine. poti asculta muzica on-line la munca?
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Nu, la birou nu se pune problema, ca nu avem voie din motive de trafic... Si tocmai aia e problema, ca nu prea am timp sa ascult muzica in general. Asa ca ma gandeam sa impac si capra si varza si sa ascult muzica seara tarziu, cand vorbesc cu voi pe forum :lol: Si ma gandeam la un post radio, ca sa fie mai diversificata (eu am tendita sa ma fixez pe cate un album pe care il ascult obsesiv, si din cauza asta cam am lacune la capitolul cultura genrala - muzica rock).
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

La un moment dat era guerilla, dar n'am mai ascultat de mult... mai nou e city fm... O perioada am folosit si pluginul launchcast de la Y!Msngr si am selectat posturi de muzica rock; a fost chiar fain :) am nimerit muzica destul de buna. De la launchcast le recomand si pe cele de jazz.
http://www.radioguerrilla.ro/
http://www.cityfm.ro/content/streaming-0
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Da, City e destul de ok, dar au playlistul destul de monoton si repetitiv. Daca asculti 3 zile la rand iti ajunge...

E fain de ascultat in masina cand ajungi in Bucuresti, mai ales cand esti in traficul infernal din intervalul orar 17.00 - 19.00, moment cand eu de obicei ajung in capitala pt diferite concerte. Fac cam o ora si ceva din Baneasa pana in locatiile de eveniment :evil:
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

parc-am mai scris eu da' na, http://www.heavymetalradio.com/ . chestii heavy mai mereu, o singura data am auzit Rammstein cu Mein Herz Brennt sau Pussy, nu mai stiu :lol:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Din pacate deocamdata radiourile online transmit la o calitate proasta, cel mult 128kb... Nu suport sa aud chitarile ca suna pitigaiat, iar toblele infundate... :twisted:

Mult mai sfant e discul bagat in unitatea de citire. Numai asa auzi cu adevarat ce a vrut sa spuna artistul :wink:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

PEnTRU wrote:Din pacate deocamdata radiourile online transmit la o calitate proasta, cel mult 128kb... Nu suport sa aud chitarile ca suna pitigaiat, iar toblele infundate... :twisted:
Ei vezi, eu aici ma bucur ca inca nu am auzul asa de format :lol: Disting doar daca bazaie ceva sau daca sunetul este infundat, dar nu imi pot da seama de diferentele astea de care zici tu... Norocul prostului, cum se zice :twisted:
User avatar
engel
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 111
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:17 pm

Post by engel »

eu ascult http://www.landeswelle.de/lwt/home/index.html iti trebuie Windows media player pt asta
tre' sa dai click undeva in dreapta , pe albastru. e un buton "Jetzt live reinhören" e muzica buna :) din anii '70 , '80 , '90 actuala, rock si uneori si pop ;)
Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Mersi mult, engel, de asta chiar nu stiam :D
Post Reply