Cum ati descoperit Rammstein?

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

Post Reply
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Cred ca a fost o gluma, Shilo a vrut sa te bucure prin faptul ca iti zice copil :)
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

:shock: Off Doamne ...Sambit are dreptate. A fost doar o gluma ... Si am crezut ca o sa ti se para amuzant si tie. Fiindca ai spus: " m-as bucura daca cineva m-ar face "copil" Asta am si facut.
Mie mi s-a parut amuzant in special dpdv logic. Pentru ca este un sofism ce pare un paradox.
1: Esti copil daca crezi ca lor (copiilor) le place sa li se spuna copii. Deoarece:
2: Copiilor nu le place sa li se spuna copiii.
3: Dar tie totusi iti place. Deci nu esti copil.
4: Dar numai un copil ar crede ca ... (si ne intoarcem la punctul 1)

Mie mi s-a parut amuzant. Imi cer scuze daca am jignit cu ceva ...
Last edited by Shilo on Wed Apr 28, 2010 12:39 am, edited 1 time in total.
User avatar
blueYurble
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 16
Joined: Mon Jun 28, 2010 2:44 pm

Post by blueYurble »

Eu i-am descoperit pe Rammstein cand au scos albumul Rosenrot in 2005. Pe vremea aceea eram clasa a7ea, si mare fana a revistei Bravo. Tin minte si acum ca am vazut un mini-articol despre ei, cu o poza din Mann Gegen Mann, si mi s-au parut mult prea scarbosi si hardcore si etc etc pentru ca cineva sa-i asculte. Au fost de asemenea prima trupa rock pe care am ascultat-o.
ich lieb dich denn du liebst mich nicht..
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

Eu i-am descoperit printr-un filmulet in care era melodia zwitter. Mi se parea atat de tare instrumentalul si vocea lui Till incat am mai scotocit prin alte filmulete si am dat de zerstoeren alta melodie foarte tare. Asta a fost in anul 2005.

Ii gaseam mai repede daca aveam internet mai devreme :lol:
Other bands play. RAMMSTEIN BURNS !
Madalina
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 34
Joined: Wed Jun 30, 2010 3:08 pm
Location: Resita

Post by Madalina »

Ufff, si acum imi amintesc perfect ziua in care cautand indormatii despre Edy Stancioiu (il ador) am gasit si preferintele lui muzicale...RAMMSTEIN (la momentul acela nu-mi inspira nimic), apoi m-am gandit ia hai sa dau si eu un search pe youtube sa vad despre ce e vorba (chiar si mama ma batea la cap pe tema asta, era ceva de genul : "Hai sa vedem ce muzica asculta narodul asta")...Si deci cum va spuneam eram cu mama la comp, si prima melodie pe care am ascultat-o a fost Sonne (bineinteles ca m-a luat prea tare si ma ingrozise)... urmatoarea a fost America, apoi Ich Will si mama m-a convins sa descarc niste melodii de-ale lor (ciudat...ptr ca mamei nu-i plac decat Engel si Ich Will). Si am facut cum a zis ea, parca nu ma atragea nici o melodie de a lor (nu eram obisnuita cu genul asta de muzica), pana am descoperit Benzin (in momentul acela s-a schimbat totul, melodia aceea m-a marcat ptr. totdeauna, chiar si acum ramane printre preferatele mele si nu m-as putea plictisi niciodata de ea). Si de atunci... Rammstein sunt preferatii mei:X, sunt cei mai buni si nimeni nu ma va convinge vreodata de contrariu :))
Du liebst mich denn ich lieb´ dich nicht!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Salutari mamei tale, pare o femeie destoinica! :D
Madalina
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 34
Joined: Wed Jun 30, 2010 3:08 pm
Location: Resita

Post by Madalina »

PEnTRU wrote:Salutari mamei tale, pare o femeie destoinica! :D
E o nebuna:)) am cu cine semana:))...dar m-a suprins atitudinea ei, eu pot sa zic ca sunt extrem de indragostita (sau nu stiu, oricum il ador pe Stancioiu), si ea intr-o zi imi spune..."ia hai sa vedem ce muzica asculta viitorul meu ginere" (ca sa intelegi de ce zic ca e nebuna) :)):)), dar nebunia ei mi-a adus numai lucruri bune. Ii voi transmite salutarile tale cand va veni de la lucru:)
Du liebst mich denn ich lieb´ dich nicht!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Atunci, salutari si lui Edi Stancioiu! :lol:
User avatar
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 245
Joined: Thu Jul 01, 2010 10:57 pm
Location: Brasov/Tg. Mures
Contact:

Post by Sabeen »

Tin minte ca eram clasa a 8-a sau a 9-a... in orice caz, acum vreo 4-5 ani. Si am primit de la un amic un disc cu Nightwish, Rammstein si nu mai stiu ce. Initial m-a prins mai mult Nightwish, dar m-am plictisit repede de ei. Si apoi am inceput sa ascult Rammstein din ce in ce mai mult... si am ajuns in stadiul in care pot sa spun ca imi plac toate melodiile lor...unele mai putin, intradevar, dar tot le ascult cu placere. Si nu sunt multi artisti carora le pot asculta toate melodiile. Rammstein si Moby cred, dar tot R+ ramane <3
Madalina
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 34
Joined: Wed Jun 30, 2010 3:08 pm
Location: Resita

Post by Madalina »

PEnTRU wrote:Atunci, salutari si lui Edi Stancioiu! :lol:
Cand vorbesc cu el pe mess (ca acum e in cantonament in Austria) ii spun:D
Du liebst mich denn ich lieb´ dich nicht!
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

1997-1999 - la TV - videoclipurile Engel (tin minte ca atunci m-au atras riff-urile si vocea copilei - ce vremuri!!), Du riechst so gut, Du Hast...
1999 - la o taraba de la magazinul Unirii - am cumparat casetele originale, respectiv albumele Herzeleid si Sehnsucht.
2000 - ongoing - cumparat CD Mutter, iar restul strict online.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Madalina, te rog sa ii spui mamei tale ca m-a cucerit si pe mine, iar lui Edy Stancioiu multumirile mele ca te-a ghidat frumos :)
Madalina
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 34
Joined: Wed Jun 30, 2010 3:08 pm
Location: Resita

Post by Madalina »

PEnTRU: si mama te saluta
Cristina: acum cand isi da si mama seama ce a facut se simte mandra:)...cat despre Edy, ne lungim pe mess de fiecare data cand vorbim despre vreo melodie sau videoclip... in momentul asta si el trebuie sa fie macar putin frustrat, ptr ca nu a ajuns la festival (off cantonamentul asta)...
Du liebst mich denn ich lieb´ dich nicht!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai sa-i dai linkul sa vada fotografiile, sa-i citeasca pe oameni pe prima pagina si da-i si ce s-a mai postat din filmari.
Madalina
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 34
Joined: Wed Jun 30, 2010 3:08 pm
Location: Resita

Post by Madalina »

Nu e chiar asa fana:))...dar e multumita ca nu ascult narozi dinaia care sa urle fara rost...uneori ii mai citeam traducerile melodiilor, si asa a observat si ea ca defapt Till e un om sensibil, care se lasa inspirat de ceea ce se intampla in lumea asta:)...
Du liebst mich denn ich lieb´ dich nicht!
Post Reply