Impresii dupa concert - Bucuresti 27-06-2010

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

@SUNET
In zona mea de VIP-ist sunetul a fost impecabil pe durata intregii zile. I-am spus-o personal si lui Laurentiu cand faceam incursiuni in normal circle.
@Sylar
Iti amintesti ce ai spus cand ai ajuns la Hard Rock Cafe? Eram prezenti urmatorii: Mihaela, Lovecraft89. Csabi si subsemnatul. Eu sincer iti spun ca am crezut ca esti de pe alte meleaguri.
@Cristina (WEB)
Felicitari pentru ideea de cronica la comun. Asta spune multe despre solidaritatea celor de aici. A iesit o treaba excelenta!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

adi wrote:...sunetisti prosti. ... idioti si lipsa de profesionalism a sunetistilor clar.
Prietene, cei pe care tu ii porcesti in halul asta extrem de nonsalant, sint cei mai buni din lume la capitolul productie concerte. Probabil vei fi multumit in totalitate daca vei apuca sa vezi vreun concert pe Marte sau intr-o galaxie foarte foarte indepartata... :wink:
Madalina
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 34
Joined: Wed Jun 30, 2010 3:08 pm
Location: Resita

Post by Madalina »

Cristina wrote:avem in pagina de stiri, cronica de care vorbeam. ordinea in care am pus posturile nu are legatura cu nimic deosebit, decat cu ordinea in care am primit mesajele pe e-mail, cu marimea posturilor si cu spicuirile din topic.
daca vor mai exista persoane care vor dori sa posteze, le vom afisa fara probleme si de maine incolo. astept inca impresii pe e-mail sau forum.
sper ca va place ce si cum a iesit :)

Superba cronica :) ...Se pot pune si cateva cuvinte de la mine care am trait concertul la maxim in fata moniturului?:D;))...Au fost niste emotii inexplicabile...Daca accepti si cateva randuri de la mine, sa ma anunti si iti trimit pe mail:D
Du liebst mich denn ich lieb´ dich nicht!
Madalina
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 34
Joined: Wed Jun 30, 2010 3:08 pm
Location: Resita

Post by Madalina »

The Chaser wrote:Faptul ca nu am putut ajunge la concertul Rammstein, este cea mai mare dezamagire din 2010. S la pamant, neaparat trebuie sa-i vad live. Citesc, citesc, vizualizez fotografii, caut pe youtube filmari si imi vine sa ma impusc...
Si eu ma simt la fel de ingrozitor ca tine...acum ar trebui sa facem o intalnire noi cei care nu am fost la concert si sa ne plangem de mila;))...sa ne dam cu capul de pereti pe melodia Sehnsucht (una din preferatele mele)...si pe altele...ca doar 1 ora jumate cat a durat concertul avem si noi timp probabil sa ne varsam toata frustrarea (desi mi-e cam greu sa cred asta) ... Aaa si neaparat ceva tarie, dar cu masura:)) ca daca ma imbat eu iese urat:P. Poate totusi mai avem vreo sansa vreodata sa-i vedem in Romania... mi-as dori din tot sufletul sa se intoarca, si nu o data, de mai multe ori:). Pana atunci sa mai cresc si eu si sa nu mai fiu la mana parintilor...
Du liebst mich denn ich lieb´ dich nicht!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Madalina, poti sa imi scrii pe e-mail pentru prima pagina. Dar vrei sa scrii despre faptul ca nu ai fost la concert?

Pipes, ma bucur mult ca ti-a placut cronica si imi pare rau ca nu am avut de la tine un mesaj... Chiar as fi vrut tare mult sa fii si tu acolo.
Asa... avand in vedere ce a scris Pipes despre sunetul perfect la VIP, nu mai aveti dreptul sa va plangeti deloc de sunet. A fost bestial in toate directiile, si Pipes si un alt prieten mi-au confirmat ca la VIP s-a auzit impecabil si ei erau cel mai in spate! La fel la Normal, cei care au filmat au fost extrem de incantati de ce si cum au auzit! Ma gandesc serios sa nu existe ceva probleme cu auzul in cazul celor care spun ca s-a auzit rau...

adi... in primul rand vreau sa te rog mult, pentru a nu stiu cata oara sa scrii cu punctuatie, ca nu te pot urmari. In al doilea rand, vorba lui PEnTRU, erau acolo sunetistii sunetistilor din lumea asta... Sa ii faci incompetenti e chiar prea mult, iar problema cred ca a fost la tine, nu la ei. Nu ai auzit din alte motive, nu ca sunetul a fost prost.

LE: The Chaser si eu as fi vrut tare mult sa intarim echipa cu inca un brasovean. Data viitoare nici tu, nici AVA nu veti mai lipsi motivat. Va luam pe sus. :P
Gaby, imi pare rau ca nu am apucat sa ne vedem decat atat de putin... Data viitoare sper sa fie mai bine cu timpul. :)
alexramm, ai o cinste de la mine pentru acel steag... iti multumesc din suflet ca ai tinut de si la el si ca ni s-a simtit prezenta astfel. :) e o onoare si pentru noi.
rocky_stein, mare pacat ca nu ne-am vazut deloc la concert. Sper sa ne vedem si sa te cunoastem curand :)
Last edited by Cristina on Thu Jul 01, 2010 10:02 am, edited 1 time in total.
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Cris-ule, existenta mea efemera pe r.ro nu se compara cu statornicia si devotamentul altora. Asa ca din respect pentru ei am evitat sa intervin. Este clipa lor. Si o merita. Respect!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Asa este. Ai mare dreptate: este clipa lor, o merita din plin si de asta apar acolo, pe prima pagina. Imi vine sa le multumesc mereu pentru ca au fost mereu aproape :)
Dar si tu esti foarte binevenit aici si ai acelasi drept pe prima pagina. :) Dar nu insist, este alegerea ta si o respect :)
adi
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 39
Joined: Mon Mar 22, 2010 4:13 pm
Location: gafasdf

Post by adi »

Am incercat toate zonele pentru un sunet mai bun in toate la fel de prost suna m-a plicitisit enorm de mult sunetu prost care a fost la festival.Sper la anu sa nu mai se intample asta.Ori fi fost cei mai buni sunetisti la butoane da daca se aude prost si nu isi fac treaba degeaba.
fasdfasdfasdgsdf asdfgs asdfgasdfa
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Sarutmana pentru intelegere! :P
User avatar
Mache
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 6
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:18 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mache »

Ups! Ce-am facut de m-au dat la gazeta? :oops:

Revenind la cantarile de la Romexpo. Cateva pareri personale, de ins caruia profesoara de muzica i-a interzis sa mai cante vreodata. Nici macar in baie, cand e singur. Sunetul a fost foarte bun. Majoritatea trupelor s-au auzit bine spre foarte bine. Exceptia a fost Alice in Chaines, groaznic.

Pe laterala cu berici, langa Beer Hall of Fame, sunetul a fost bun. Poate ca, uneori, a fost cam puternic basul. Dar nu atat de mult cat sa te deranjeze. La Rammstein nu au fost probleme.

Spunea cineva ca la unele trupe s-a auzit ceva mai bine in spate, in zona de intrare, dupa cele doua turnuri de boxe, decat in zona de langa turnul de "control". Asa o fi fost.
Obosit si haituit.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Cristina wrote:Asa este. Ai mare dreptate: este clipa lor, o merita din plin si de asta apar acolo, pe prima pagina. Imi vine sa le multumesc mereu pentru ca au fost mereu aproape :)
Dar si tu esti foarte binevenit aici si ai acelasi drept pe prima pagina. :) Dar nu insist, este alegerea ta si o respect :)
foarte fain ai compilat impresiile, dar voiam sa va intreb, nu va amintiti pe ce piesa a facut Richard un solo de chitara fain? din cate stiu ei nu fac asa ceva nici pe albume, daramite live, Richard le considera pierdere de vreme si o atitudine prea "glamorous" pt ei. Daca intr-adevar nu au facut-o pana acum, sunt incredibil de onorata! :D end of the world but we love it! si faza cu barca nu prea o mai fac in ultima vreme, se vede ca le-a placut ca au ajuns in sfarsit aici!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Faza cu barca o fac la toate concertele.
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

@Cristina: Da asa este, inca un brasovean in tren ar fi fost si mai ok. Numai ca acel brasovean, adica subsemnatu in loc sa fie in tren spre Bucuresti, a petrecut 9 ore in tren sa ajunga de la Zalau la Brasov. Stateam cu capul scos pe geam in vant si ploaie ascultand Rammstein in casti si ma gandeam "As fi putut fi acolo daca aveam mai multa vointa si putini banuti. Nu stiu ce naiba caut aici tocmai astazi, la peste 500 de km de locatie"
Cat despre intalnire, dupa cum am mai spus-o in topicul "Poze cu noi", noi deja ne-am intalnit. Desi sunt membru doar din februarie, find un cititor vechi al acestui forum, te-am recunoscut perfect. Tu nu m-ai cunoscut, nu aveai de unde. Poate in viitorul apropiat... Aaa, si cum facem cu absenta aia, pot veni si eu cu o scutire? :lol:

@draqdla4: Pai poate ne intalnim noi vreodata, nu e mare lucru ca doar brasoveni suntem ambii si ne impiedicam unul de altul :)
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

The Chaser: glumind, cred ca aveai nevoie de mai putina vointa si de mai multi banuti ca sa fii la concert...
in rest, cred ca trebuie sa respect indicatiile si sa merg pe la orl... pe de alta parte, am revazut playlist-ul si m-am convins ca intr-adevar piesele cantate nu au fost cea mai buna alegere.. in fine, astept sa apara dvd-ul.. atunci imi voi pune castile si voi avea o sonorizare asa cum mi-am dorit-o
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@Cristina
Mi-a placut foarte mult cronica ta personala, ai o atentie nemaipomenita la detalii :D Din cauza emotiei eu nu mai imi aduc aminte de 80% din ce au facut ei pe scena...

Si cronicile voastre ale tuturor sunt foarte faine. Se simte ca sunt scrise direct din suflet, am avut un nod in gat cand le-am citit :D
Post Reply