Hilfe!! (Help!!)

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

User avatar
Armin
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 15
Joined: Mon Jun 28, 2010 3:11 pm
Location: Galati

Hilfe!! (Help!!)

Post by Armin »

Imi puteti spune si mie de unde pot cumpara tricouri si accesorii R+ de calitate.
Am un tricou cumparat de la Maniac Music si am 15 lei pe el si nu-i de calitate buna. Ma intereseaza ceva in Romania .. asa am gasit multe lucruri frumoase pe www.rammstein.de dar... 50 euro un inel !

Sunt recunoscator!
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Au fost tricouri de vanzare la festival. Totusi, cele de pe rammstein.de sunt scumpe din cauza transportului. Daca ai rude in Germania care sa va mai viziteze sigur ar fi mult mai putin costul :)
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

De pe rammstein.de poti scoate transportul gratis daca va strangeti mai multi si cumparati obiecte in valoare totala de peste 125 E.
Totusi, pe site sunt preturile mai mici decat preturile de vanzare la concerte.
Daca ai pe cineva inscris in "R+ community", preturile sunt ceva mai mici.
User avatar
Armin
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 15
Joined: Mon Jun 28, 2010 3:11 pm
Location: Galati

Mersi

Post by Armin »

Multumesc! Am gasit un site http://www.bestial.ro mi se pare interesant si are o multime de lucruri! Inca odata mersi.
User avatar
blueYurble
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 16
Joined: Mon Jun 28, 2010 2:44 pm

Post by blueYurble »

de pe bestial iti iei multe tzepe, nu sunt de o calitate chiar asa de mare produsele de acolo :P am cateva tricouri si se decoloreaza imediat , etc ... dar merge, e o solutie buna daca nu vrei sa dai un car de bani :)
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

mai avem un topic cu "imbracamintea rammstein". Bestial e aici la mine in oras. De la ei a meritat sa cumpar tricou sau hanorac dar in negru. Hanoracul este fain si de calitate dar de tricou nu sunt multumita. In cazul in care doriti sa le imprimati mai costa ceva si nu sunt nici originale nici de o calitate extraordinara. Dupa un an de cautari pe tot internetul, eu cel putin , am ales varianta comenzii pe situl oficial.Da , e drept 16 euro este taxa de transport si eventual daca vrei sa fie mai ieftine produsele platesti taxa anuala de 25 euro(sau pe acolo) dar asta doar in cazul in care cumperi 10 produse/an ca sa renteze(se specifica clar ca fiind membru la rammstein.de ai dreptul la 10 produse cu reducere/an). avantajul e clar-produse de calitate, originale dar nu este un avantaj,musai, din punct de vedere financiar.
inca ceva...am preferat situl oficial si pt ca de acolo am putut sa-mi cumpar pahar , si logo-uri pe care vreau sa le cos pe pantaloni...dar nu-mi gasesc pantaloni...care sa se potriveasca logourilor... :lol:
User avatar
Armin
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 15
Joined: Mon Jun 28, 2010 3:11 pm
Location: Galati

Re:

Post by Armin »

Poti sa-mi dai topicul ? Scuze dar nu-l gasesc sau poate nu stiu sa-l caut.
"Ein Weg , Ein Ziel , Ein Motiv"
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

pai tot " la altele" Shop -women clothing Rammstein
desi ai cam aceleasi informatii!
User avatar
Lovecraft89
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 32
Joined: Wed Mar 31, 2010 10:04 pm
Location: Alba-Iulia

Post by Lovecraft89 »

Daca cumperi de pe bestial sa ai grija la marimi la tricouri pentru ca nu prea corespund.
User avatar
Armin
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 15
Joined: Mon Jun 28, 2010 3:11 pm
Location: Galati

Ok

Post by Armin »

Aha mersi . Au cumva marimi XXXL ? Sau cam ce marimi sar potrivi la 1.90 m
"Ein Weg , Ein Ziel , Ein Motiv"
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Re: Ok

Post by draqdla4 »

Armin wrote:Aha mersi . Au cumva marimi XXXL ? Sau cam ce marimi sar potrivi la 1.90 m
Depinde cat ai si in diametru :wink: Dar XXL cred ca e suficient, nu e nevoie de 3 de X.
Image
User avatar
Armin
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 15
Joined: Mon Jun 28, 2010 3:11 pm
Location: Galati

Post by Armin »

Eu am un tricou cu R+ (Sehnsucht) cumparat de pe Maniac Music si mi-am luat XXXL si imi vine bine adica vorbesc in lungime.De aia intreb daca marimile sunt la fel.
"Ein Weg , Ein Ziel , Ein Motiv"
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Armin wrote:Eu am un tricou cu R+ (Sehnsucht) cumparat de pe Maniac Music si mi-am luat XXXL si imi vine bine adica vorbesc in lungime.De aia intreb daca marimile sunt la fel.
Stiu oameni care si-au luat tricouri cu aceiasi marime pe eticheta, dar care in realitate erau vizibil diferite. Eu tot ce mi-am luat de la ei a fost ok, n-am avut surprize. Dar cred ca tine si de noroc.
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Incearca cu un telefon, inainte de a plasa comanda!sau mail. Cei de la Bestial sunt de treaba...mie mi-au raspuns la mailuri si m-au si sunat apoi sa ma intrebe masura la inel. Acum ,ce sa-ti zic,eu sunt fata dar pentru masuri la haine ,confirm si eu. S-au potrivit.
User avatar
Armin
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 15
Joined: Mon Jun 28, 2010 3:11 pm
Location: Galati

Post by Armin »

OK! Merci! Scuze ca va pun asa multe intrebari ,dar sunteti singuri care ma pot ajuta , de unde pot cumpara o bratara,medalion,inel cu R+ din Romania?
"Ein Weg , Ein Ziel , Ein Motiv"
Post Reply