Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Ce posturi de radio rock ascultati?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2010 7:00 pm    Titlul subiectului: Ce posturi de radio rock ascultati? Raspunde cu citat (quote)

Tot caut de ceva timp un post de radio cu muzica rock (amestecata, nu neaparat pe subgenuri), dar nu am gasit niciunul care sa imi placa. Si nu sunt pretentioasa Laughing M-am uitat si pe forum si nu am vazut sa fi discutat acest subiect, asa ca va intreb acum: Ce posturi de radio (preferabil online) rock imi recomandati? Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2010 7:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dar cand mai ai timp sa asculti si radio? Smile exista niste posturi, dar nu le stiu. o sa incerc sa le aflu pentru tine. poti asculta muzica on-line la munca?
Rapunzel
General
General

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2010 7:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu, la birou nu se pune problema, ca nu avem voie din motive de trafic... Si tocmai aia e problema, ca nu prea am timp sa ascult muzica in general. Asa ca ma gandeam sa impac si capra si varza si sa ascult muzica seara tarziu, cand vorbesc cu voi pe forum Laughing Si ma gandeam la un post radio, ca sa fie mai diversificata (eu am tendita sa ma fixez pe cate un album pe care il ascult obsesiv, si din cauza asta cam am lacune la capitolul cultura genrala - muzica rock).
Sus
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 04/Mar/2010

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2010 8:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La un moment dat era guerilla, dar n'am mai ascultat de mult... mai nou e city fm... O perioada am folosit si pluginul launchcast de la Y!Msngr si am selectat posturi de muzica rock; a fost chiar fain Smile am nimerit muzica destul de buna. De la launchcast le recomand si pe cele de jazz.
http://www.radioguerrilla.ro/
http://www.cityfm.ro/content/streaming-0
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2010 8:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, City e destul de ok, dar au playlistul destul de monoton si repetitiv. Daca asculti 3 zile la rand iti ajunge...

E fain de ascultat in masina cand ajungi in Bucuresti, mai ales cand esti in traficul infernal din intervalul orar 17.00 - 19.00, moment cand eu de obicei ajung in capitala pt diferite concerte. Fac cam o ora si ceva din Baneasa pana in locatiile de eveniment Evil or Very Mad

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2010 9:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

parc-am mai scris eu da' na, http://www.heavymetalradio.com/ . chestii heavy mai mereu, o singura data am auzit Rammstein cu Mein Herz Brennt sau Pussy, nu mai stiu Laughing
Rührt euch nicht!"
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2010 9:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din pacate deocamdata radiourile online transmit la o calitate proasta, cel mult 128kb... Nu suport sa aud chitarile ca suna pitigaiat, iar toblele infundate... Twisted Evil

Mult mai sfant e discul bagat in unitatea de citire. Numai asa auzi cu adevarat ce a vrut sa spuna artistul Wink

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Rapunzel
General
General

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2010 10:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PEnTRU a scris:
Din pacate deocamdata radiourile online transmit la o calitate proasta, cel mult 128kb... Nu suport sa aud chitarile ca suna pitigaiat, iar toblele infundate... Twisted Evil

Ei vezi, eu aici ma bucur ca inca nu am auzul asa de format Laughing Disting doar daca bazaie ceva sau daca sunetul este infundat, dar nu imi pot da seama de diferentele astea de care zici tu... Norocul prostului, cum se zice Twisted Evil
Sus
engel
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 7:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu ascult http://www.landeswelle.de/lwt/home/index.html iti trebuie Windows media player pt asta
tre' sa dai click undeva in dreapta , pe albastru. e un buton "Jetzt live reinhören" e muzica buna Smile din anii '70 , '80 , '90 actuala, rock si uneori si pop Wink
General
General

MesajTrimis: Mie Mai 12, 2010 9:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mersi mult, engel, de asta chiar nu stiam Very Happy
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro