Rammstein in Romania

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Acum si eu cu drobul de sare: in iunie in Bucuresti va fi deja extrem de cald, oare pe la ce ora vor canta ai nostri? Imi imaginez cu oroare, pentru mine, cum va fi sa cante pe o caldura sufocanta, la asta adaugandu-se si spectacolul lor pirotehinc... Oricum, inca nu am lesinat de caldura, desi nu am fost departe de cateva dati, dar daca ar fi sa dau ochii peste cap, macar sa o fac pe muzica mea preferata :twisted:
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Mda, asta ar putea fi o problema, mai ales ca accesul, dupa cum scrie si pe bilet, se face inca de la ora 12... parca vad ce preturi vor fi la apa si la bere... :roll:
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu cred ca in iunie va fi caldura atat de mare. Cei care se aseaza in primele randuri la ora 12 au nervii tari. Eu n-as avea rabdare sub nici o forma sa stau acolo. Si daca bei multa bere mai trebuie sa te duci si la toaleta. Cum faci sa te intorci tot in primele randuri? :)
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

are dreptate Cristina, in iunie nu e inca ASA de cald.
concertele probabil vor incepe dupa-masa si vor tine pana la miezul noptii. mama ce maraton, o sa fiu rupta dupa festival.:\
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

E totusi 27 iunie. Adica aproape iulie :D Poate ploua in dimineata respectiva...
Image
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

draqdla4 wrote:E totusi 27 iunie. Adica aproape iulie :D Poate ploua in dimineata respectiva...
Si oricum de pe 28 sunt in concediu asa ca nu conteaza cat de obosit voi fi dupa concert. :P :P
User avatar
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Thu Sep 17, 2009 1:24 am
Location: Braila
Contact:

Post by Mihai »

Cristina wrote:Nu cred ca in iunie va fi caldura atat de mare. Cei care se aseaza in primele randuri la ora 12 au nervii tari. Eu n-as avea rabdare sub nici o forma sa stau acolo. Si daca bei multa bere mai trebuie sa te duci si la toaleta. Cum faci sa te intorci tot in primele randuri? :)
if we stick together we might have a chance :)
Image
User avatar
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 87
Joined: Mon Sep 21, 2009 12:07 pm
Location: Bucuresti
Contact:

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Post by justme »

ce frumos se vede pe harta lumii...:

http://www.rammstein.de/Tour.html?lang=de

...jaaaaaaaaa!!!!!!!
florinmatinca
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 25
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:05 am
Location: Bucuresti, Romania

Post by florinmatinca »

Salutare,

Sper sa nu ma repet, dar stiti cumva daca in cadrul Sonisphere Romania concertul Rammstein va fi mai scurt decat in mod normal sau daca vor lipsi efecte pirotehnice, etc ?

Am tot auzit zvonuri despre ce am scris mai sus si nu stiu ce sa cred ...

Thanks.
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HerrMess »

Vin cu scena normala de turneu, adica o sa fie cu efecte.
Cat despre lungimea show-ului, sa nu uitam ca vorbim de nemti nu de tzi..., pardon, alta natie.

BTW: ma distreaza si, simultan, scarbeste, ce satisfactie perversa au unii daca isi aud gura (ma refer la zvoneri).
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Nu, nu vor avea program special pentru Romania. In Serbia au cantat tot in premiera si au mers cu playlistul turneului.
Cand vor canta in primul festival anul asta (28 mai - Pinkpop, Olanda) vom vedea care va fi programul in festivaluri si ne vom edifica astfel asupra playlist-ului din Bucuresti, fiindca va fi identic.
Last edited by PEnTRU on Thu Mar 25, 2010 10:34 am, edited 1 time in total.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Singurele mofidificari ar putea fi o piesa-doua inlocuite de altele. De exemplu, la Belgrad nu au mai cantat "LIFAD", ci "Du Riechst So Gut" Asa modificari ne plac tare.
:D :P
florinmatinca
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 25
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:05 am
Location: Bucuresti, Romania

Post by florinmatinca »

Atunci va fi perfect :D
adi
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 39
Joined: Mon Mar 22, 2010 4:13 pm
Location: gafasdf

Post by adi »

Ma bucur enorm ca avem in romania primu festival de amploare la fel ca marile tari . In legatura cu ce o sa faca rammstein nu cred ca vor venii cu scene dupa ei prestatia o sa fie sigur la fel ca aia de la rock am ring la festivale destia nu se vine cu scene dupa tine vor instala doar decoru lor pe scena de la festival atat sau cine stie daca vin la rock am ring cu scena dupa ei inseamna ca asa o sa fie si la noi sigur ce o sa faca la rock am ring o sa faca si la noi asa ca urmariti rock am ringu e pe 4 iunie sa vedeti cam ce o sa fie .Marcel avram a zis ca festivalu o sa fie de amploarea rock am ring.
fasdfasdfasdgsdf asdfgs asdfgasdfa
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Nu stiu ce legatura are cu Rock Am Ring, in afara de anuntata amploare... dar in Sonisphere (in toate locatiile) vor veni cu scena lor.
Post Reply