Ich Tu Dir Weh

ce apare la tv sau pe net in materie de clipuri...

Moderator: Cristina

Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 114
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:28 pm

Post by Freezerator »

Devin Townsend ar trebui sa renunte la cariera sa si sa se specializeze in a face numai coveruri comice la diverse trupe, intrucat la asta se pricepe binisor. Si celelalte doua coveruri sunt interesante. Cover-ul de la Ich tu dir weh imi palce cel mai tare, totusi.
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Mai era un remix numele caruia l-am uitat :roll:
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 114
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:28 pm

Post by Freezerator »

Stie cineva cand va aparea videoclipul la Haifisch? nu prea gasesc nicaieri informatii detaliate.
User avatar
engel
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 111
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:17 pm

Post by engel »

http://www.metalhammer.co.uk/news/ramms ... weh-video/ un making-of la Ich tu dir weh :) se pare ca Till chiar si-a facut piercing in obraz pentru cablurile alea :D
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

da, si-a facut piercing si cam sta cu el infectat. asta da sufeinta pentru actul artistic. tot RESPECTUL! si are de stat cu el asa inca vreo 2 ani cel putin, pentru vreo 200 de concerte... eu zic ca ar trebui sa se gandeasca baietii din staff la o solutie rapida: piulita de aur :)
daca observati, Till nu vorbeste nimic in filmul asta. oare efortul de a canta cu gaura aia e prea mare?
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Am tot cautat making of pt ITDW, vad ca in sfarsit a aparut. Hmm, partea cu piercingul infectat este demna de respect. Totul pentru muzica! Totusi, nu este normal sa se infecteze, se poate ajunge la niste situatii nasoale... In fine, nu mi-a prea parut un MAKING OF in adevaratul sens al cuvantului; mai degraba o serie de interviuri in timpul filmarilor, nu s-au dat prea multe detalii despre video in sine si nici nu au arata "behind de camera".
Was bist du doch nur ein TIER?!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

asta cam asa e. si mie mi s-a parut un making off static, fara actiunea care ne intereseaza. ar fi putut da mai multe detalii legate de machiaj, de pirotehnie, de scena in sine, de echipa de filmare etc.
am fost dezamagita de making-off-ul de la "pussy". nici un pic de detalii, de dezvaluiri de culise :D
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Un singur lucru nu-l inteleg. De ce nu au facut clipul la versiunea de pe album? Au fi putut include acea parte cu cada in care e "parlit" Flake....mai ales ca faza apare in making off :roll:
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Posibil pentru ca, avand turneu si in 2010, sa nu scada interesul publicului pentru faza cu pricina. Este de mare efect in concert si atunci ar fi dezvaluit surpriza. Posibil, nu stiu ce sa zic...
Post Reply