Peninsula 2013

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Nu mai vin vremurile bune la peninsula...
Live long , live happy and be free !
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

primul nume mare - DragonForce (dpmdv ii fac pe Dream Theater sa para amatori de liga a 5-a)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Ceva nume noi aici, mai interesante , mai metal macar ?
Live long , live happy and be free !
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Kaiser Chiefs, La Roux, Dragon Force - OUT.S-a dus dracului Peninsula.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Au adus ceva in locul lor ?
Live long , live happy and be free !
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Si Peninsula crapa? Dar ce se intampla de avem asa piata concertistica rahitica?
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Evident ca nu.Dar din ce-am citit..DragonForce nici nu stiau ca sunt programati iar La Roux (desi siteul peninsula ii dadeau confirmati semnat totu) au spus ca au primit un mail cu invitatia de a participa la Peninsula si-au raspuns scurt:NU... :lol: :lol: :lol: Poate la anu le vine mintea la cap si o fac la Tg.Mures cum e normal.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Anul acesta nu prea a fost un an reusit pentru festivalurile de la noi .
Live long , live happy and be free !
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

in afara de Artmania (pe care-l ratez din cauza ca e la data apropiata cu Summerwell-ul) si B'estfest (Tiamat ca Tiamat, dar Soilworkul a fost fabulos..unu de langa mine care a vazut si Slipknot live, a zis ca Soilwork live ii bat la curu gol pe Slipknot)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HerrMess »

Din ce am inteles, mutarea Peninsulei la Cluj are legatura cu candidatura pentru capitala culturala europeana. Asta pentru ca, in afara TIFF-ului si a festivalului de jazz, lipsesc evenimente culturale cu un profil cat de cat vizibil.
Insa, se pare ca Peninsula se va intoarce la Mures (e o informatie "pe surse" :D , nu as pune mana in foc pentru asta).

Una peste alta, Peninsula de anul asta a reusit sa fie un dezastru organizatoric. De exemplu: ieri au anuntat ca azi nu va veni o formatie... Mi se pare inacceptabil avand in vedere ca vorbim de un festival cu o istorie de 11 ani deja. Ei dau ca motiv faptul ca unii sponsori nu s-au tinut de promisiuni, dar asta mi se pare o scuza care ar merge la cineva fara experienta.

Eu unul consider ca greseala cea mare a fost mutarea festivalului. La Mures aveau garantati 40.000 de platitori de bilet, toti veniti din Harghita, Covasna si evident, Mures*. Venind la Cluj au reusit sa puna ~125 de km intre ei si clienti. Daca mai adaugi la asta line-up-ul dezastruos, era clar ce putea sa iasa.


* nu ma leg de minoritati, e o simpla constatare

LE: ar fi avut totusi o sansa daca puneau festivalul acum 2 saptamani in vacanta dintre sesiune si restante. Dar, daca nu te duce capul...
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Ma bucur ca nu am ales anul acesta peninsula.
Live long , live happy and be free !
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

HerrMess, aprob "pozitiv". Astept ziua cand Peninsula isi ia catrafusele si se intoarce la Mures :) Si astept sa si merg acolo cu ocazia asta.

Nu voi uita niciodata Nine Inch Nails la Mures. Impresionant si socant de fascinant. Sau altfel spus, pana de cuvinte pentru a descrie asa ceva...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Un comunicat interesant din partea organizatorilor: "60 de mii de vizitatori la prima editie Peninsula in Cluj": http://www.maximumrock.ro/stiri/3640-60 ... -cluj.html

ce aberatii pot scoate :lol: :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HerrMess »

Or fi fost 60000, dar nu "unici" :roll: .
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Daca chiar or fi fost 60000 , au venit doar pentru renumele ce si la format Peninsula .
Live long , live happy and be free !
Post Reply