Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Peninsula 2013
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
AndreiO
General
General

Data inscrierii: 30/Noi/2012

MesajTrimis: Dum Apr 28, 2013 5:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu mai vin vremurile bune la peninsula...
Sylar
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Dum Apr 28, 2013 1:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

primul nume mare - DragonForce (dpmdv ii fac pe Dream Theater sa para amatori de liga a 5-a)

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Sam Mai 25, 2013 8:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ceva nume noi aici, mai interesante , mai metal macar ?
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Iul 19, 2013 10:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Kaiser Chiefs, La Roux, Dragon Force - OUT.S-a dus dracului Peninsula.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Sam Iul 20, 2013 7:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Au adus ceva in locul lor ?
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Sam Iul 20, 2013 11:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si Peninsula crapa? Dar ce se intampla de avem asa piata concertistica rahitica?
Sylar
General
General

MesajTrimis: Sam Iul 20, 2013 12:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Evident ca nu.Dar din ce-am citit..DragonForce nici nu stiau ca sunt programati iar La Roux (desi siteul peninsula ii dadeau confirmati semnat totu) au spus ca au primit un mail cu invitatia de a participa la Peninsula si-au raspuns scurt:NU... Laughing Laughing Laughing Poate la anu le vine mintea la cap si o fac la Tg.Mures cum e normal.

Sus
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Sam Iul 20, 2013 8:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Anul acesta nu prea a fost un an reusit pentru festivalurile de la noi .
Sylar
General
General

MesajTrimis: Sam Iul 20, 2013 8:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in afara de Artmania (pe care-l ratez din cauza ca e la data apropiata cu Summerwell-ul) si B'estfest (Tiamat ca Tiamat, dar Soilworkul a fost fabulos..unu de langa mine care a vazut si Slipknot live, a zis ca Soilwork live ii bat la curu gol pe Slipknot)

Sus
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Dum Iul 21, 2013 6:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din ce am inteles, mutarea Peninsulei la Cluj are legatura cu candidatura pentru capitala culturala europeana. Asta pentru ca, in afara TIFF-ului si a festivalului de jazz, lipsesc evenimente culturale cu un profil cat de cat vizibil.
Insa, se pare ca Peninsula se va intoarce la Mures (e o informatie "pe surse" Very Happy , nu as pune mana in foc pentru asta).

Una peste alta, Peninsula de anul asta a reusit sa fie un dezastru organizatoric. De exemplu: ieri au anuntat ca azi nu va veni o formatie... Mi se pare inacceptabil avand in vedere ca vorbim de un festival cu o istorie de 11 ani deja. Ei dau ca motiv faptul ca unii sponsori nu s-au tinut de promisiuni, dar asta mi se pare o scuza care ar merge la cineva fara experienta.

Eu unul consider ca greseala cea mare a fost mutarea festivalului. La Mures aveau garantati 40.000 de platitori de bilet, toti veniti din Harghita, Covasna si evident, Mures*. Venind la Cluj au reusit sa puna ~125 de km intre ei si clienti. Daca mai adaugi la asta line-up-ul dezastruos, era clar ce putea sa iasa.

* nu ma leg de minoritati, e o simpla constatare

LE: ar fi avut totusi o sansa daca puneau festivalul acum 2 saptamani in vacanta dintre sesiune si restante. Dar, daca nu te duce capul...
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Dum Iul 21, 2013 8:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca nu am ales anul acesta peninsula.
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Iul 22, 2013 11:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HerrMess, aprob "pozitiv". Astept ziua cand Peninsula isi ia catrafusele si se intoarce la Mures Smile Si astept sa si merg acolo cu ocazia asta.

Nu voi uita niciodata Nine Inch Nails la Mures. Impresionant si socant de fascinant. Sau altfel spus, pana de cuvinte pentru a descrie asa ceva...
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Iul 23, 2013 12:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un comunicat interesant din partea organizatorilor: "60 de mii de vizitatori la prima editie Peninsula in Cluj": http://www.maximumrock.ro/stiri/3640-60-de-mii-de-vizitatori-la-prima-editie-peninsula-in-cluj.html

ce aberatii pot scoate Laughing Laughing Laughing

Sus
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Mar Iul 23, 2013 12:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Or fi fost 60000, dar nu "unici" Rolling Eyes .
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Mar Iul 23, 2013 12:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca chiar or fi fost 60000 , au venit doar pentru renumele ce si la format Peninsula .
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro