LIFAD Romania la Rock the City, Bucuresti, 2013

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Buuuun, ca sa nu batem pasul pe loc incepem cu tricourile.
Vom proceda ca in 2010. Va reamintesc ca noi nu avem voie sa comercializam niciun fel de produse cu logo-ul Rammstein, asa ca fiecare trebuie sa se ocupe de producerea tricoului.
Nu e greu... Modele se pot vedea la adresa:
http://www.rammstein.ro/tricou2013.html

Am optat pentru aceste trei variante (argintiu/negru, argintiu/rosu, negru/rosu), urmand ca fiecare dintre voi sa isi aleaga un model. Unde veti merge sa le faceti cereti sa fie facute cu FOLIE DE TRANSFER ARGINTIE!
Mai ales pentru cele cu fundal rosu. In cazul in care nu au, va sfatuiesc sa faceti cu folie neagra/rosu, sau folie gri deschis/negru. De preferat insa este folia argintie fiindca asta e culoarea LIFAD.

Fisierul de productie, cel cu care veti merge fiecare la centrele de productie, poate fi descarcat de aici:
http://www.rammstein.ro/tricou_ramm_2013.cdr

Daca aveti nevoie de alt tip de fisier sau aveti orice altfel de problema legata de tricouri, luati legatura cu mine si se va rezolva imediat.

Bafta si sa ne vedem imbracati frumusel pe 28 iulie!

ps - pt. Assasimon: ai marker argintiu? :D
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Rosu pare fain :D
Live long , live happy and be free !
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

@PenTRU: Exact la asta ma gandeam in timp ce citeam si cred ca am, da'i mic; ori imi iau marker calumea, ori imi imprim si eu ca tot omu' :D
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ca sa nu existe confuzii, vin si eu cu o subliniere la cele scrise de PEnTRU, doar pentru a ne asigura ca se intelege bine:
SIGLA LIFAD este ARGINTIE (pe fond negru). Am ales pentru acest concert numai trei tipuri de tricouri cu trei combinatii:
1. Tricou negru, cu sigla si scrisul cu FOLIE ARGINTIE.
2. Tricou rosu, cu sigla si scrisul negru.
3. Tricou rosu, cu sigla si scrisul cu FOLIE ARGINTIE.
Subliniem acest lucru, pentru a va ruga sa evitati a va imprima tricourile cu folie gri mat. Daca insa imprimeria nu are folie argintie si doriti aceasta varianta, va sfatuim sa optati pentru tricou negru cu folie gri mat, NU tricou rosu, intrucat pe rosu nu exista contrast suficient. Tinem foarte mult la acel argintiu, pentru ca este culoarea originala.

In alta ordine de idei, va rog pe toti daca puteti, sa scrieti in ce zile veti fi in Bucuresti. Daca se aduna suficient de multi oameni si pe 27, vom face un filmulet si atunci, ca sa fie mai liber 28. In data de 28 ne vom strange cu totii si vom face si fotografii cu steagurile, din care cel putin una va ajunge in proiect. Dar vom si filma. Detaliile vor veni in curand pe pagina pe care o va urca pe site PEnTRU.
Ca si idee, nu trebuie decat sa pregatiti un mic speech, chiar si de un minut sau mai putin, in care sa va exprimati idei, ganduri, sentimente, pareri si experiente din concertele Rammstein, despre cum va influenteaza si ajuta toate acestea. Speech-ul trebuie sa fie cat se poate de relaxat, cursiv si daca e din suflet, orice mic speech va fi si foarte frumos.
Detaliile tehnice le vom gandi noi, dar orice ajutor din partea voastra e binevenit, iar despre asta veti vedea dupa ce veti citi pagina :)
Mai mult de atat, veti putea sa va faceti propriul film si asta va fi si mai frumos. :)

Proiectul "Wir halten zusammen" este un proiect international, la care noi am dorit sa ne afiliem. Chiar daca suntem o comunitate mica, chiar contam si suntem vazuti :)
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Eu voi fi prezent din 27 de la ora 6 dimineata chiar in Bucuresti

Nu se poate un alt tip de fisier cu tricourile ?Pentru ca nu imi merge asta sa il deschid dupa ce il donwloadez
Live long , live happy and be free !
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Fisierul din download iti trebuie pt. producerea tricoului. Mergi cu el pe un stick la cei care se vor ocupa de asa ceva. Nu trebuie sa il deschizi tu. Le precizezi doar ce varianta vrei din cele 3 si gata.
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

ok ms . in jur de cat i pretul 60 70 ron?
Live long , live happy and be free !
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Depinde de imprimerie, asta noi nu stim exact.
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

In legatura cu discursul , in limba germana ,engleza sau romana ?
Live long , live happy and be free !
User avatar
gabi19319
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 69
Joined: Sun Jun 26, 2011 4:07 pm
Location: Rasnov

Post by gabi19319 »

Cristina wrote:Haideti, va rog, mai anuntati-va prezenta :) Vreau sa fim multi.
Salutare,
Vin pe 28, cat de devreme posibil.
Abia astept!!!!
Toate alea bune!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

AndreiO wrote:ok ms . in jur de cat i pretul 60 70 ron?
Tricoul si-l procura fiecare de unde poate (ideal ar fi sa fie simplu, fara niciun alt logo pe el), iar o imprimare de genul asta ar trebui sa aiba un pret corect in jur de 30-40 lei. Acum, depinde de cat de mare au adaosul comercial cei la care apelati:)
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Și eu o să fiu în ambele zile.
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Mai sunt mai putin de 2 luni ,ce repede or trecut lunile de cand sa anuntat concertul.
Live long , live happy and be free !
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

AndreiO wrote:In legatura cu discursul , in limba germana ,engleza sau romana ?
Evident ca in romana, pentru ca este pentru toata lumea. Oricine doreste sa vorbeasca in fata camerei e binevenit!
Traducerea o facem noi separat.


Tricoul trebuie sa fie negru sau rosu, simplu, fara nimic pe el, ca sa poata fi imprimat.
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Bai, discursu... in romana, engleza? Germana nu stiu.., pacatele mele :lol:
Si... despre concerte/muzica? sau putem dramatiza cum vrem despre ce mindfuck is baietii/versurile/etc.? :)
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
Post Reply