Ce-am vazut, ce ne-a placut...

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Revenit din Bucuresti de la concertul Amon Amarth. Cred ca cea mai buna formatie de death metal la ora actuala! Un concert senzational, cu un public senzational! Arenele Romane, in cort, dar un cort incalzit. Insa s-a tot fumat acolo si asta nu mi-a placut, pentru ca inspre final aveam ochii foarte rosii, ma usturau si-mi curgeau lacrimile fara oprire. Pana nu am iesit la aer nu mi-am revenit. Eu nu le-as da voie sa fumeze acolo, m-am saturat ca nefumatorii sa fie mereu agresati de fumul de tigara peste tot... pub-uri, crasme, locuri de concert. Nu mi se pare normal si de bun simt!
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Da, Cristina, ai dreptate !
Asa a fost si la U.D.O., la "Biserica de argint"; la inceput a fost ok, dar spre sfarsitul concertului nici nu a mai fost nevoie de "fumul" de pe scena, ca era destul in sala.

Dar asta n-a eclipsat deloc prestatia lui Herr Udo, care, desi a inceput sa fie mai rotunjor, are aceeasi voce pe care o stiam ... de exceptie!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Uau! Chiar ma intrebam cati au fost la UDO. Cam cata lume a fost in Silver Church, Gaby? Daca eram din Bucuresti nu-l ratam pe "batranel" :)
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Sala a fost plina, Cristina ! Aproape numai peste 35 - 40 de ani.
Din cate vazusem pe eventim, au fost puse in vanzare 600 de bilete.
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

ceea ce voi scrie acukm este oarecum despre un concert live, pt ca am stat fain-frumos in pat si am vizionat un concert bestial, de 3 ore cu trupa Amon Amarth.. ma gasesc inca sub impresia fantastica lasata de acest concert si regret inca si voi regreta mult timp de aici inainte ca n-am fost vrednic de a-i vedea la Bucuresti.. suna extraordinar si recomand tuturor trupa asta...
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

http://redhotchilipeppers.com/news/264- ... a-bulgaria

Pana la Bulgari as face drumul - insa poate vor ajunge si la noi..
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

http://www.eventim.hu/en/tickets/prodig ... rId=200001

Tocmai am dat comanda de bilet (42 euro) la The Prodigy...heppi heppi heppi (abia astept sa-i vad pt prima oara in viata mea :D :D )
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

O da! Curata experienta senzationala! :)
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ok..reactualizarea listei

The Prodigy (Budapesta) - Cred ca The Prodigy este una din putinele trupe non-metal pe care se poate incinge un pgo de zile mari.Stelistul a fost unul de zile mari (practic..un best off).Publicul a fost si el destul de activ (nu la fel, totusi, ca la Rammstein) dar..mi-au lasat o impresie buna.

Lake Of Tears (OST Fest) - O trupa suedeza la 35 de grade (rotunjit).Mi-a placut intr-o oarecare masura prestatia lor (s-a vazut la toate trupele ca membrii au fost afectati intr-o oarecare masura de caldura de-afara).Poate daca-ar fi fost o vreme ca la Sonisphere (ziua 3) atunci cu totul altfel ar fi fost.

WASP si Megadeth - ambele la fel.Mediocru spre bine.Nu spun nimic de setlist fiindca orice ar fi cantat, la fel de multumit as fi fost.

Motorhead - Tin , pe aceasta cale, sa-i multumesc lui PEnTRU pentru ce-a zis despre ei pe forum cat si pe rockxpress (ori el..ori unul dintre redactori) fiindca acele cuvinte m-au facut sa aleg ziua 3.Motorhead e una din acele trupe pe care merita sa le vezi macar o data.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Despre Motorhead am scris pe forum, dar fiindca mi-a placut atat de mult am scris si pe site, dar cred ca am uitat sa postez linkul:

http://rockxpress.ro/cronici/ost2012.html
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Concert de percuţie:
http://youtu.be/R5mMRiiCwak

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
PS: 1? 2? 3? sau 4? Votaţi.
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

rhcp live :) bucuresti 10 minute sa aplaudat incontinuu incat bateristu facea semne sa tacem pt a face un jam
Live long , live happy and be free !
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

O sa vad si sigur o sa-mi placa concertul Muse de la Londra (concert organizat in scopuri umanitare) transmis de youtube la ora 23.30 pe canalul oficial al trupei http://www.youtube.com/user/muse

http://www.infomusic.ro/2013/02/concert ... rie-video/
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Uaaaaaaaaaaaaaa! Multumesc mult! :P
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

omg..the time has come..to dessstrooy...thiii siupreeeeemaaacyyyyaaaaahhhhh :lol: :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply