Off-topic

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Off topic: ma mut la bucuresti, care sunteti de'acolo? (in ideea "be' gu mine!") :)
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Assasimon wrote:Off topic: ma mut la bucuresti, care sunteti de'acolo? (in ideea "be' gu mine!") :)
Eu sunt..dar doar pana in decembrie..revin cu detalii unde plec, soon :P
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Ar putea careva sa ma cazeze de pe 27 pe 28 pe mine si pe mama la Bucuresti, pls? <Dau>_<)
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

http://www.nightwish.com/en/news

HAHAHA...a plecat si olzon.Totusi, eu unu nu inteleg..vad ca nu merge cu soliste..de ce dracu nu baga un solist? :lol: :lol:

de exemplu...Burzum :lol: :lol: :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, subscriu. Olzon a fost the pain in the ass. Poate ii pregatesc revenirea Tarjei, cine stie... Dar Burzum ar da bine si ar deveni fan Nightwish si draqdla4. :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ia uita-te aici Cristina..cat de epic poate sa fie

http://www.youtube.com/watch?v=B6pa3OWmk9Q
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

wow. acum de doua zile citeam pe blogul lui Anette cum ca e suparata pe ei ca au invitat pe doua soliste de la Kamelot sa cante in locul ei live fara acordul ei, cand ea era in spital cu ceva probleme de chist la ficat descoperit abia atunci. si se pare ca atunci cand i-a confruntat i-au dat un sut in fund, in maniera bine-cunoscuta lor...
oricum cred ca deja o considerau "uzata"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

o solista de la Kamelot si alta e de la The Agonist.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Cristina wrote:Da, subscriu. Olzon a fost the pain in the ass. Poate ii pregatesc revenirea Tarjei, cine stie... Dar Burzum ar da bine si ar deveni fan Nightwish si draqdla4. :D
revenirea Tarjei nu se va mai intampla, probabil, niciodata. imi amintesc ca a publicat pe site-ul ei oficial un comunicat, acum un an, in care spunea ca dupa turneul What Lies Beneath va lua o perioada "nedefinita" de pauza de la muzica. dar poate ca a calcat peste comunicatul asta, obisnuiesc sa faca asta muzicienii. oricum la Nightwish ar fi mirarea lumii sa se intoarca. cat de faliti trebuie sa fie si ei, si ea, sa se reuneasca, sa-si calce peste orgoliile alea colosale pe care le ingrijesc cu atata atentie? :D
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

S-au vazut reveniri si abandonuri de orgolii mai spectaculoase. Vorba fotbalistului roman: "eu sint profesionist si imi fac treaba acolo unde joc" (in traducere libera: "azi injur Dinamo, maine Steaua")...
Nu m-ar mai mira nimic la Nightwish:)
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Nici ei si nici tarja nu sunt profesioniști, dacă erau, nu exista despartirea in primul rând.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Ca o completare...Rammstein..in 2002, din ce-am citit, dupa finalul turneului Mutter erau pe cale sa se desparta, dar, au luat o pauza fara sa se vada deloc unul pe altul si-apoi au revenit si-au inceput lucrul la Reise, Reise.Asta inseamna profesionalism.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

da. Nightwish s-au comportat (si Tarja) ca niste copii rasfatati. si Nightwish dau cu bata in balta si cu Anette acuma. probabil ca motivul concedierii ei este de fapt varsta ei (arata ca o matusa deja... din pacate.) vocea nu poate fi problema pt ca a cantat la fel de aiurea de la bun inceput.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

dmLucia wrote:Nici ei si nici tarja nu sunt profesioniști, dacă erau, nu exista despartirea in primul rând.
Subscriu. In orice exista profesionalism si pasiune, despartirea nu este decat o stupiditate. Un razboi al orgoliilor si atat. Oamenii sunt din pacate indobitociti de propriile ego-uri mai mereu, iar ceea ce exista cu adevarat bun si de valoare capata alura de anexa a ego-ului. Asta este valabil si zi de zi, in relatiile dintre oameni in general.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sylar wrote:ia uita-te aici Cristina..cat de epic poate sa fie

http://www.youtube.com/watch?v=B6pa3OWmk9Q
M-ai lovit cu asta, Sylar! Il ador pe Tomy Joutsen, asa voce rar a avut metalul de cand este el pe lume, iar pe Marco il iubesc. Niste mari fraieri ca nu-l pun solist in Nighwish. Plus ca Marco este delicios de charismatic.
Doamne, cat ii iubesc pe Amorphis. Mi-ai amintit ca-mi mai trebuie si un tricou cu ei :P
Post Reply