Un an de la Rammstein la Bucuresti!

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

Post Reply
User avatar
gabi19319
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 69
Joined: Sun Jun 26, 2011 4:07 pm
Location: Rasnov

Un an de la Rammstein la Bucuresti!

Post by gabi19319 »

Pentru cea mai mare parte a celor care-am fost acum un an la Sonisphere, atunci a fost singura data cand i-am vazut de-adevaratelea! Pentru unii (putini, intre care si eu) a fost o revelatie, pentru altii a fost "doar" fantastic, sigur e ca nimeni nu poate ramane acelasi dupa primul Rammstein live!
Nu ma pricep destul la vorbe, dar i-am descoperit pe Rammstein acum un an si de-atunci nu i-am mai scapat din ochi:))... de-aia am zis sa deschid un topic aniversar, ca sa zic asa, pentru cei care i-au vazut singura data pe Rammstein atunci la Bucuresti: cum se mai simte impactul acuma, la un an dupa concert?
Toate alea bune!
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Da chiar.. ce repede a trecut timpul :o Inca am imagini clare in minte de parc'a fost ieri :)
Ce pot sa zic, inca e formatia mea preferata (desi in ultima vreme am ascultat predominant doar Moonspell) si inca cred ca fac cel mai bun show (si nu la modul ieftin).
S'au intamplat multe anul asta, dar inca o saritura zdravana de bungee = un concert R+ ar fi p.e.r.f.e.c.t.a., acum la un an; exact cat sa ma tina'n priza pana anul viitor. :D Astept cu nerabdare ceva nou (clip/album/DVD) si ma delectez ocazional cu piesele vechi care inca imi dau stari mereu surprinzatoare.

R+ fur immer! \m/

http://www.youtube.com/watch?v=Sn0tvKGLIGE
Tripant moment. :shock:
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Un an de zile
WOW! Can't believe it!
Trebuie sa ne intalnim sa aniversam momentul :)

Eu am sa Vin tot Rosu
Sau poate Alb

Sau daca nu ... am sa ma Whiskyesc.
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ar fi frumos sa ne mai vedem. Dar e atat de greu sa ne strangem cu totii :( Suntem imprastiati prin toata lumea. Eu sunt aici, la Brasov si astept doar un semn de la voi ca puteti si cand puteti si eu organizez intalnirea :)
Post Reply