CINE ESTI?

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

Dragilor, in dezbaterile voastre profunde si tumultoase cred ca ati uitat de umilul "perfectul simplu". dar oare de ce ma mir, atunci cand simplitatea devine aproape damnata de obsesia cautarii a celui ce se numeste mai multa ca perfect? Si atunci, spasiti pasim in lumina unui viitor simplu caci "Future proche" nu avem
Last edited by Amon on Sun Jul 18, 2010 5:54 am, edited 1 time in total.
Manche führen, manche folgen
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Nu s-a uitat de Perfectul Simplu. N-ai fost tu atent. S-a mentionat :)
"Avem di tăti" aci pi forum :)
Cristina wrote::lol: nice to meet you, Herr Heinrich! Shilo, ai cuvantul! :D
Eu abia acum vad ca intre Heinrich si Shilo se afla un "!". Eu cand am citit prima data am crezut ca l-ai facutu pe Herr Heinrich - Shilo :D. De-asta si commentariul meu dupa aceea.
Imi cer scuze pentru neatentie.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

comentariul a fost binevenit. le-ai potrivit. pentru ca ai devenit legenda pe forum :P
User avatar
icecherry_ale
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 6
Joined: Wed Jul 21, 2010 9:01 pm
Location: Bistrita

:)

Post by icecherry_ale »

well...sunt noua pe aici si ca toti incepatorii mai dau cu "bata-n balta" :lol:
oricum timp este suficient pt. a ne cunoaste mai bine...sincer la ora asta nu prea am "inspiratie" pt. un "describe myself".... :cry:
totusi, consider ca decizia de a ma alatura voua spune mult mai mult decat as putea probabil exprima acum....cam asta e :wink:

merci :)
(o_0)
"Let me hear you speaking just for me!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Multumesc si eu. Esti binevenita! :)
filledesable
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 19
Joined: Tue Oct 26, 2010 9:02 pm
Location: Bucuresti/Galati

Post by filledesable »

Buna seara, dragilor.
Am vrut sa ma apuc de germana din cauza lor, pana am descoperit traducerile. La concert am stat in al treilea rand si nu am putut sa ma agit absoult deloc. M-a fascinat.
S-a spus despre mine ca fac cele mai bune clatite si ca pierd timpul aiurea. Eu stiu ca pe Rammstein am deraiat cu masina intr-un bolovan. Masina nu era a mea.

Va spionez de cateva luni si acum m-am hotarat ca decat sa stau cu nasu'n carti mai bine va trimit o salutare.
Salutare!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ne bucuram foarte mult sa te avem printre noi, "fiica a nisipului"! :P
Te salutam si noi si speram sa ne mai scrii si sa te si cunoastem.
Daca faci clatite bune, o putem pune de un restaurant al fanilor Rammstein. Mai avem talentati intr-ale bucatelor. :P
Iar daca pierzi timpul aiurea, e de bine! Cu totii o mai facem si suntem mereu in cautarea timpului pierdut. :P
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@filledesable
Bine ai venit!

Votez si eu pentru restaurantul cu specific Rammstein! Clatite, ciocolata neagra de casa, minunatiile lui Sabeen :D Si multa, dar muuuulta bere!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Si neaparat sa luam si reteta de gogosi a doamnei Hermann, doamna cu pensiunea "Hermann" la care au stat Rammstein in Magura cand au filmat "Rosenrot". Cand m-am dus la ei la masa i-am gasit cu un platou mare cu gogosi facute acolo, pe care le devorau pofticiosi. :D
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote:Si neaparat sa luam si reteta de gogosi a doamnei Hermann, doamna cu pensiunea "Hermann" la care au stat Rammstein in Magura cand au filmat "Rosenrot". Cand m-am dus la ei la masa i-am gasit cu un platou mare cu gogosi facute acolo, pe care le devorau pofticiosi. :D
Cristina, nu te-am admirat niciodata ca pana in momentul asta, cat se poate de sincer! Sa ai o masa plina de Rammsteini pofticiosi, si tu ai observat pana si gogosile! Eu cred ca faceam scurtcircuit din pragul usii :lol: :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

eu credeam ca-s placinte (din pozele de pe site) :lol: :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
filledesable
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 19
Joined: Tue Oct 26, 2010 9:02 pm
Location: Bucuresti/Galati

Post by filledesable »

specialitatea casei Rammstein: platou cu clatite si ...6 gogosi, una mai delicioasa ca alta. :D

@Rapunzel: Moltomesc!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:P Rapunzel, pai... am observat gogosile, pentru ca drumul meu catre ei a fost de aproximativ 15 metri din momentul in care am intrat in pensiune... si deci cateva secunde, timp in care ei (toti sase pe o canapea!) ma priveau indreptandu-ma spre ei (chiar nu pot descrie ce simteam in acele secunde pana am ajuns la ei...), mancau gogosi dintr-un platou mare si le mestecau tot mai dezinteresat pe masura ce ma apropiam cu hanoracul meu cu Rammstein in creierii muntilor, unde nu vedeai decat case, capite de fan, localnici, oi si vaci... Cu alte cuvinte am reusit sa le trezesc curiozitatea si sa mai lase gogosile alea deoparte. :lol: Nu se prea asteptau sa vada un personaj hotarat indreptandu-se spre ei, cu un hanorac cu si despre ei, intr-un asa loc uitat de lume.
Dar gogosile pareau bune, din moment ce se infipsesera toti in ele. :P

Deci specialitatea casei: platou cu clatite cu ciocolata de casa si gogosi "Rosenrot" :lol:

PS - Rapunzel, luasem ceva inainte cu vreo ora, ca sa pot suporta momentul... Pana sa iau, am simtit ca in orice moment pot claca... De fapt de-asta am si luat, ca nu ma mai simteam bine deloc din pricina emotiei. E a naibii de insuportabila emotia si tensiunea cand e vorba de asa ceva. Eu nu le-am putut depasi singura, am avut nevoie de un ajutor.
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Cam tarziu am vazut topicul acesta , dar mai bine mai tarziu decat niciodata

Sunt Satanist de aproximativ 5 ani ( nu este asa rau pe cat suna )
Sunt vesel
Stiu sa fac lumea care e trista sa zambeasca .
Narcisist , ma cred destept si bun la toate , dezordonat acasa ordonat la lucru
Putin rasist .
Live long , live happy and be free !
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Satanist vesel?:)) Bun asa....
Post Reply