La ce ascultati Rammstein?

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

La ce ascultati Rammstein?

La casti, doar pe drum
1
3%
La casti, si la scoala/munca
0
No votes
In masina
0
No votes
Acasa
6
16%
Si in masina si la munca
1
3%
Si acasa, si in masina, si la munca
14
38%
Si acasa si in masina
2
5%
Si acasa si pe drum, la casti
13
35%
 
Total votes: 37

User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

La ce ascultati Rammstein?

Post by Mihnea »

Cum, unde, cand si la ce (ca de ce stim cu totii :roll: ) ascultati Rammstein?
Eu ascult la casti, pe drum, cel mai mult in metrou (asa vad ce zgomotoase sunt) si foarte putin acasa, la calculator. In schimb in metrou se uita lumea la mine cu mutre ciudate. "Ce-o da si asta din gura atata?" Si mai grav e cand ascult Waidmanns Heil, ca pur si simplu nu pot sa ma controlez. :lol:
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ascult oriunde am posibilitatea..mai ciudat e cand merg cu troleul la facultate..si se nimereste Rein Raus(varianta live de pe dvdul Volkerball)..mai strig cat pot de incet(REEEIIINNNN RAAUUUSS) :roll: :roll: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Eu pana la urma tot am un avantaj ca pot sa strig destul de tare in metrou ca nu ma aude nimeni, dar atunci nici nu vreau sa imi imaginez ce mutra am. :lol: Die Kreatur muss STERBEEEEEN!
Esti pe drumul cel bun, ca si Till incerca "sa strige cat mai incet", ca sa nu-i deranjeze pe vecini. :lol: A, si parca facea asta sub o patura, nu? :lol:
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Cat de faini au fost austriecii. Inchipuiti-va 15.000 de oameni care stiu toate versurile si strigand cat ii tin rarunchii "Die kreatur muss STEREERBEEEEEN!!!" :)
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

ja ja, mi se ridica parul de peste tot :D
mii de brate ridicate si un urlet general din 15.000 de guri. mai mult decat impresionant.

http://www.youtube.com/watch?v=bWARawagE_Y

"Die kreatur muss STEEERBEEEEEN!!!"
Last edited by PEnTRU on Mon Nov 23, 2009 9:06 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Aaa, abia acum vad de ce ati pus aici comentarii despre concert: trebuia pusa si obtiunea "la concert". :lol:
Abia astept descrierea concertului. http://www.rammstein.ro/buda.htm Genul asta de prezentare ma face sa ma simt de parca as fi acolo. Parca transmite tuturor cititorilor fericirea de care au avut parte ce care au asistat.
Dar, PEnTRU sau Cristina, cine a filmat, cum de ati putut sa tineti mana nemiscata la Waidmanns Heil? :shock:
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

am avut bara de metal in fata si am sprijinit mana. in plus, nu bausem decat 2 beri :P Nu eram suficient de pilita ca sa imi tremure mana.

Gata, mutam comentariile astea la Live in Viena. Eu am si scris acolo. :)

Mihnea22, ma bucur mult daca te simti deja acolo. Asta este si intentia. As vrea sa fim cu totii acolo, impreuna, la multe concerte ale lor. Sau macar la unul :)
User avatar
Cri5tihp93
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:05 pm
Location: Bucuresti

Post by Cri5tihp93 »

Si acasa ,in casa sau afara daca am ceva treaba , si la scoala sau in drum spre scoala da acolo e mai nasol cand incep sa cant si colegii se uita ciudat la mine , o colega cand mi-a luat casca sa afle ce ascult a zis ca ascult Trinitas :roll: iar alte doua au zis "Ce muzica ciudata asculta Cristi"
Du riechst so gut
du riechst so gut
ich geh dir hinterher
du riechst so gut
ich finde dich
- so gut
ich steig dir nach
du riechst so gut
gleich hab ich dich

Jetzt hab ich dich
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Dar ce asculta colegele tale? :)
User avatar
Cri5tihp93
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:05 pm
Location: Bucuresti

Post by Cri5tihp93 »

Muzici dastea care intra pe o ureche si ies pe alta , care apar azi si peste 1 luna s-au invechit , poate chiar :oops: manele :roll:
Du riechst so gut
du riechst so gut
ich geh dir hinterher
du riechst so gut
ich finde dich
- so gut
ich steig dir nach
du riechst so gut
gleich hab ich dich

Jetzt hab ich dich
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

din pacate manelele nu ne parasesc memoria asa repede. eu inca aud in cap uneori "de ce ma minti" etc. e oribil.
User avatar
Karin
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 13
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:57 pm
Location: In the right place, at the right time.
Contact:

Post by Karin »

Haha... Nu numai tu :|

On topic... Ascult pe unde ma apuca cheful de ascultat, dar cel mai mult imi place cum se aude in masina :D Are acustica buna si imi place la nebunie cum vibreaza portierele :D
"The best days of our lives are the nights."
--- -- ---
shoppy
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 5
Joined: Mon Dec 28, 2009 4:20 pm

Post by shoppy »

Ca tot e vorba de ascultat, am comandat si mi-a venit acum varianta de 2cd de la LIFAD si, stupoare, nici unul dintre cd-uri nu merge pe writerul Optiarc de pe laptop, sta cateva minute scotand sunete ciudate si apoi zice ca nu e bagat nici un cd.
Am mers la plasticul de radio-cd din masina si acolo scoate niste sunete ciudate timp de vreo 2 secunde dar apoi merge perfect...

A mai avut (/auzit) cineva probleme asemanatoare?

(carcasa de la versiunea double cd arata traznet, o s-o pun pe post de bibelou :D )

(daaa, acustica buna in masina, cu amplificatorul de 2bani din radio-cd si boxele montate in plasticul usilor, una e acustica si alta e sa zangane ferestrele)
shoppy
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 5
Joined: Mon Dec 28, 2009 4:20 pm

Post by shoppy »

Mda, deci de la mine, dupa 3 ani singuru cd care nu merge pe laptopul meu dar in alta parte merge e cd-ul original LIFAD, noroc ca am caloriferu' pe inventar, ca alfel ma dadeam cu capu de el.
Deci bagam cd-ul la plasticele din fabrica dintr-un megan, nu-i chiar atat de groaznic pe cat ma asteptam.
Pentru laptop am descarcat flac-urile, se garniseste cu un Soundblaster Live! 5.1 pe usb si sistemul 5.1 de lemn de la Genius (primul scos acum mai multi ani, care da clasa la majoritatea sistemelor 5.1 de pe piata chiar si acum, si asta la un pret foarte ok (nu porcariile alea de sunt acum prin supermarket)), asa ca eu si vecinii arabi (ca in franta caminele-s pline de arabi nu de francezi), ascultam Ramms+ein, ma rog, eu de bunavoie ei din nefericire.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

cred ca ar fi bine sa iti schimbi laptopul :D
in ceea ce ii priveste pe vecinii arabi insista cu "zerstören", poate legati o frumoasa prietenie...
Post Reply