GAMES

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
Post Reply
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

GAMES

Post by Assasimon »

Hai s'avem un topic si cu jocuri. :D

Personal, recunosc, sunt gamerita, in mod clar; daca dispar fara absolut niciun motiv de pe forum pt. ceva timp, ori m'am reapucat de Warcraft, ori am dat de un joc nou. :oops: :P

Momentan am descoperit un joculetz din anul 2000, care se numeste "Rune", un fel de third-person shooter cu "melee weapons" (=arme gen sabie/secure), in care joci rolul lui Ragnar, un viking trimis de Odin sa opreasca eliberarea lui Loki de catre Conrack (the bad guy) si aliatii lui.
E destul de nice si ai nevoie de ceva rabdare ca sa'ti gasesti drumul. :)
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

mie imi place genul "racers"...adica cu masini frate :lol: in fine, jocul meu de-o viata este Need for Speed Hot Pursuit 2........masini deci, poti sa concurezi in ceva competitii cu altii fraieri, cu sau fara urmariri (pursuituri) ale politiei "romane", care, 'traiti !!!' isi face datoria..... :lol:

am mai jucat si ceva strategii gen "Red Alert" sau "Caesar" in fine.....'Zuma' sau Chicken Invaders :lol:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

jucatorii de spider solitaire (nu am mai jucat acest joc de ani de zile :roll: dar e singurul pe care il stiu) se accepta la discutii? :roll:
Last edited by AVA on Mon Aug 23, 2010 12:00 am, edited 1 time in total.
User avatar
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 245
Joined: Thu Jul 01, 2010 10:57 pm
Location: Brasov/Tg. Mures
Contact:

Post by Sabeen »

Heh, am jucat Rune acum vreo 8 ani? :)) Dar doar in multiplayer :P

Pot sa spun ca iubesc RPG-urile...sau le iubeam, caci de vreun an m-am cam lasat de gamereala.
Am jucat vreo 3 ani de Guild Wars (MMORPG) hardcore, ajungand la PvP pe undeva prin primii 1000 din ~5 milioane de conturi, dar mi-a trecut.
In afara de RPG-uri, imi plac action-urile(gen Gears of War, Batman Arkham Asyum, etc.) si mai joc cate o DOTA now and then.
Am avut si un XBOX360(pe care am terminat vreo 25 de jocuri) acum vreo 2 ani, dar l-am maritat and am intrat la facultate :P
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Iooooi!
Am avut si eu un joc, prin 2002, pe care l-am jucat 3 luni fara oprire. Nox ii zicea, tot rpg. Mamaaa, ce mi-a mai placut! Nici la cursuri nu m-am dus o luna, ca inca nu o omorasem pe Hecuba aia :lol: Si nici nu am reusit... Dar ma prinsese extrem de tare jocul, si de atunci mi-am propus sa nu mai joc jocuri din astea. Ma mai jucam Diablo o perioada, dar mi se facea groaznic de frica de la muzica de fundal, mai ales ca il jucam noaptea :twisted: Si Unreal Tournament ma prinsese vreo 2 saptamani, pana m-am enervat si l-am dezinstalat, ca eram deja adult responsabil!
Aaaah, si primul Sims, l-am jucat vreo doua luni non stop prin facultate, pana m-am saturat de amenajat case si curti :lol:
User avatar
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 245
Joined: Thu Jul 01, 2010 10:57 pm
Location: Brasov/Tg. Mures
Contact:

Post by Sabeen »

A fost intradevar, foarte fain Nox...stiu ca l-am terminat cu 2 charactere. Diablo nu mi-a placut.
Si am jucat si Sims :">, prin generala :))

Si ca sa detaliez RPG-uri, o sa spun asa: Seria Gothic, Seria SW:KOTOR, Dragon Age, The WItcher, Fable, Mass Effect, Fallout, Vampire: The Masquerade-Bloodlines... :-"
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Diablo 2 pe mine m'a priiiins :lol: Jucam la unchiu'meu la Tg. Ms. (care avea 3 PC'uri in retea).. tot asa am jucat si Starcraft, Warcraft corridors si DOTA si AoE/AoK fiecare cu calulatorul lui, in general 2 pe unq'meu, si aproape mereu ne luam bataie :lol:
Frumoase vremuri... :P :D

Dupa ce termin cu "Rune", ma pun sa caut "Nox" ca n'am auzit de el inca :D

Nimeni cu CS pe'aici? :wink:
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Nu am fost un fan al jocurilor. Nu prea sunt multe care m-au prins. Sunt fan insa tot ce inseamna Manager. Fotbal Manager in cazul meu. Inca nu gasesc pe torenti Tenis sau Cicling Manager..

Si jocuri..cele de pe facebook..nu zic care :oops: :oops:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

vezi ca este pe facebook un joc gen football manager..top elev en sau ceva de genul se numeste

si eu sunt cu facebookul...farmville si ala de care ziceam mai sus
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Sylar wrote:vezi ca este pe facebook un joc gen football manager..top elev en sau ceva de genul se numeste

si eu sunt cu facebookul...farmville si ala de care ziceam mai sus
Mersi..Gata..deja am echipa :P :P . O sa ma lamuresc in zilele urmatoare cum e. Mai joc EA Sports Fifa Superstars ca joc de fotbal..
User avatar
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 245
Joined: Thu Jul 01, 2010 10:57 pm
Location: Brasov/Tg. Mures
Contact:

Post by Sabeen »

Sorine, cauta Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 pe filelist ;)
Si ca manager de fotbal, online, iti recomand Hattrick, un browser game extrem de dragut, pe care l-am jucat vreo 4 ani. Iti mananca intre o ora pe saptamana si 4-5 ore pe zi, depinde de tine tho :P
User avatar
m1a1carabine
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 261
Joined: Mon Jan 11, 2010 12:04 am
Location: Bucuresti

Post by m1a1carabine »

Eu sunt cu FPSurile clasice si RTSurile.
Half Life, Unreal Tournament, Halo, Company of Heroes, Age of Mythology etc. si desigur facebook
Yeaaah \m/
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Jucat la greu Age of emipres2, Heroes3&5, Starcraft, WarCraft3, Half Life...
Cel mai nou joc incercat e Starcraft2, pacat ca nu mai am timp liber ca pe vremuri :lol:
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

AM jucat si eu ceva jocuri la viata mea, dar n-am dezvoltat o manie pentru niciunul dintre ele.
Sa le luam pe rand: Starcraft, Quake3 si Warcraft2, pe vremuri, cand nu aveam calculator si le jucam la internet cafe :D

Mai apoi, Age of Empires2, Empire Earth, un pic de Warcraft3, muuult Rome - Total War, la fel de mult Hearts of Iron 2, si mai mult Total Club Manager 2004, si ceva Delta Force - Black Hawk Down si Call of Duty (aproape toate dintre ele).

Dar de ceva timp m-am lasat. A, si inca ceva: urasc jocurile de pe Facebook al caror nume se termina in "-ville" :D Le-am blocat pe toate, asa ca va rog sa nu-mi dati invitatie sau sa-mi cereti cine stie ce dovleci :D
Image
Post Reply