Ce spun altii despre noi?(forum,TV,presa,comentarii)

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Cri5tihp93 wrote:Doamne ajuta ca peste 2 ani sa am servici si sa am bani.
Iti doresc mult succes! :D
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Cri5tihp93 wrote:Multumesc pentru sustinere :D . Foarte de treaba sunteti...Doamne ajuta ca peste 2 ani sa am servici si sa am bani. Atunci Till va avea 49 deci ar mai merge de un concert pe la noi. Oricum distractie placuta :) Mai e asa putin...
Am uitat sa-ti mai zic ceva. De peste 20 de ani sunt si fan Billy Idol(l-am placut de pe vremea cincinalelor ,eram destul de mica). Il vedeam rar si doar cand nimeream din intamplare cate un clip la televiziunea sarba ,il ascultam rar pe la vreun disco la neamurile de la sat,sau cand reuseam sa imprumut cate o caseta uzata. Normal ca mi-as fi dorit sa-l vad in concert dar era de domeniul fantasticului. Ei uite ca au trecut anii el s-a drogat , a stationat vreo 10 ani,ba vuiau agentiile de stiri prin'93 ca a murit si uite ca a revenit in forta si este in ascensiune desi are aproape 56 de ani. Mai mult decat atat ,merg la concert la el la Belgrad si voi fi si in primele randuri...Mi se implineste o dorinta. Deci bucura-te ca esti tanar, bucura-te ca atunci cand vei avea banii nu te va opri nimeni sa mergi la concertul Rammstein. Da... cel putin pana la 50 de ani(dupa declaratiile lui), Till va canta. Multi dintre noi am trait in vremuri in care chiar daca aveai banii ori nu venea nimeni sa-ti cante ori nu aveai voie sa iesi din tara...Vorba Cristinei, ramai tot un fan chiar daca nu-i vezi acum si ii vei vedea la anul sau peste doi ani :wink:
Si ca sa fac o paranteza Billy Idol in turneul din aceasta vara din SUA va canta si alaturi de Slash(acesta din urma va avea calitatea de invitat)...pacat ca nu vin in aceasta formula si la sarbi :wink:
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Nu ai fost la Bucuresti, in 2006, sa-l vezi?
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Din pacate nu am fost , din cauza unor probleme personale...Nici nu mai credeam ca il vad de curand. Am ratat tot atunci si Depeche cu biletul in casa ca apoi urmatorul concert sa se anuleze...tot ghinioane!Dar Billy Idol a fost foarte incantat de atmosfera de la Belgrade Arena din 2006 si a acceptat repede un concert la Belgrad. Programat initial la Arena, anul acesta,concertul a fost mutat la Usce Park. Tu ai fost la Bucuresti la Idol? Sincer , nu-mi displace ideea de a-l vedea la sarbi :wink: ...ai vazut si tu ce atmosfera faina este asa ca sigur voi fi incantata mai ales ca sunt destul de aprape si se scena si de Serbia... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai intr-adevar, sarbii sunt extraordinari cand vine vorba de atmosfera. E bine ca-l vezi acolo. Ma indoiesc ca in Romania ar fi mai bine.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Ioiii, acum imi dau seama de ce mi-ati spus sa aduc cu mine la concert o gaina si trei lumanari in forma de pentagrama :twisted:
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Eu imi pun in rucsac capul de tap insangerat... :twisted: Il tai maine dimineata, ca sa fie fresh la concert...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ceva mai potrivit pt bloggerul ala

http://www.youtube.com/watch?v=SVBf3DcFv6E

sa se duca unde spune O'Neil in secunda 14
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Ce site :lol: :lol: :lol:
Eu chiar am un dubiu :?: Acolo se vorbeste serios sau sunt doar ironii? Eu cred/sper ca e varianta a doua, dar mai bine verific :lol: :lol:
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Acolo e ironie, in schimb daca te uiti la sursa... Acolo totul e chiar pe bune :twisted:
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:lol: :lol: :lol:
saracul om... el chiar crede ca antichristul vine in europa prin AC/DC :lol: :lol: :lol: dar cand venea bush oare nu se cutremura? :lol: :lol: :lol: atunci venea satana din america. dar venea sa negocieze frumos, nu sa raga ca dementul la prostime :wink:
Last edited by Cristina on Fri May 14, 2010 9:38 pm, edited 1 time in total.
User avatar
engel
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 111
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:17 pm

Post by engel »

e articolul ala pe bune?! :shock: caci nu stiu ce sa fac: sa rad de sarcasmul omului sau sa plang de mila lui?
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Plina biserica de ipocriti! Se iau de AC/DC si Rammstein cand ei nu te crestineaza fara sa le dai o gramada de bani si mai stiti voi ce fac...Stiati ca Patriarhia in vremea raposatului Teoctist era actionara la fabrica de oale de pe langa Alba-Iulia? Macar membrii formatiilor mai sus mentionate , muncesc, creaza sunt toata viata pe drumuri spre deosebire de elita preoteasca care ...mai bine nu mai zic!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

scuze ca ma iau iarasi de nemti..dar e mai bine sa existe niste tampiti care sa spuna ca rockul = satanism..decat niste tampiti si mai mari (culmea..nemti) care sa indexeze un album din cauza versurilor
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply