METALLICA

ce mai ascultam, discografie diversa, ce ne place, ce nu...
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

Cristina , daca imi arati unde am comparat eu trupele, jur ca iau radiera si frec monitorul pana dispare scrisul :P

p.s. Morala este un foarte simpla "de gustibus et coloribus non disputandum"
Last edited by Amon on Tue Jul 20, 2010 12:04 pm, edited 1 time in total.
Manche führen, manche folgen
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

mai da' nu mai aruncati asa cu replici ca sar scantei, hei ! asta e topicul meu si nu va dau voie :lol:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

Atata timp cat numitorul nostru comun este Rammstein, nu prea au cum sa sara scantei ;)

p.s. Stiti la ce m-am gandit? sa-i trimit lui James Hetfield un atlas geografic :))
Manche führen, manche folgen
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Ei acum si tu, Amon. Nu cred ca ar trebui condamnat chiar asa de rau.Si noi de-am fi in locul lui am putea gresi...poate si mai rau.E omenesc ...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Metallica vor sustine ultimul concert din turneul mondial World Magnetic in data de 21 noiembrie in Melbourne, Australia.

'Toate datele pentru acest turneu sunt in acest moment ocupate si nu vom adauga noi concerte. Acesta va fi ultimul concert din turneul mondial. Ne pare rau, mai mult de atat nu se poate.'

'A fost un turneu incredibil si vrem sa multumim tuturor celor prezenti la concerte, multa dragoste si respect din partea Metallica. Am avut o calatorie magica, nu ne-am imaginat niciodata o asemenea experienta.' declara formatia.

Din luna mai 2008 Metallica au sustinut 212 concerte in 153 de orase.

Pentru ultimele concerte formatia a apelat la Lamb Of God si Baroness drept trupe de deschidere.

Foarte bune trupele de deschidere
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

No! In 153 de orase e imposibil sa nu confunzi numele a doua dintre ele. Pentru ca se confunda niste nume de orase, in concentrare maxima in timpul concertului, nume care pentru straini de continent cu atat mai mult suna sensibil apropiat.
Putin imi pasa de confuzia asta de forma. Valoarea muzicii si a trupei e in mod clar aceeasi. :wink: Mie confuzia imi place. Daca ar fi zis "hello, Bujumbura", in loc de "hello, Budapest", poate atunci as fi avut o problema. :D
"A fost un turneu incredibil si vrem sa multumim tuturor celor prezenti la concerte, multa dragoste si respect din partea Metallica. Am avut o calatorie magica, nu ne-am imaginat niciodata o asemenea experienta.' declara formatia." No, din nou! Cam cate formatii mari fac asemenea declaratii la terminarea unui turneu? Si cam cate formatii mari tin mereu sa aminteasca de dragostea si respectul lor pentru fani?!... (intrebare retorica, evident)
rocky_stein, asezam frumos pe forum replicile, nu le aruncam. :D ne dam si noi cu parerea, ca suntem pe topicul tau, on-topic sper. :P foarte placut topic ai creat. :P
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Fanul din Christchurch, Noua Zeelanda care a reusit sa aduca Metallica in orasul sau natal a primit un telefon din partea managementului grupului in care a fost intrebat daca doreste doua biletele gratuite pentru unul din cele doua concerte pe care Metallica le va sustine in aceasta locatie.

Woods a scapat telefonul in momentul in care managerul l-a intrebat daca ar vrea sa ii cunoasca personal pe membrii trupei.

'Nu am plans, am inghetat.' declara acesta

'Am crezut ca este o gluma. I-am spus ca nu este frumos sa faci asa ceva. In final am realizat ca nu glumeste.'
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Am citit si eu chestia asta, ca s-au decis sa mearga acolo sa cante, ca o surpriza pentru ei, dupa ce au primit o petitie din partea fanilor. Mai mult, canta in doua seri consecutive! :D :D :D Bravo lor, nota 100 ca chiar asculta de ce vor fanii lor! :D
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Tinand cont de faptul ca maine, adica peste mai putin de o ora la noi, va fi ziua de nastere a lui James, si ca implineste frumoasa varsta de 47 de ani :D (na ca e mai tinerel ca Till al nostru cu cateva luni :oops:), nu pot sa ma abtin sa nu ii urez...
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Si din partea mea numai bine ,sa traiasca si sa ne incante in continuare cu muzica si vocea lui!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Si cu prezenta mai des pe la noi prin tara :D :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

The Metallica family is here James..HAPPY BIRTHDAY 8) 8)

http://www.youtube.com/watch?v=ziu3AtaFS6c

searchin..SEEK and DESTROOOYYYYYY
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sylar wrote:'Nu am plans, am inghetat.
este tot ce poti face cand te vezi cu idolii tai sau cand afli ca-i vei vedea. Ingheti! Si-ti ingheata si mintea si ingheata si timpul. Intri in alt film, devii alt om pentru cateva momente interminabile.

LA MULTI ANI, JAMES!
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Setlist-ul primului concert din Australia a fost:

01. That Was Just Your Life
02. The End Of The Line
03. For Whom The Bell Tolls
04. Fuel
05. Fade To Black
06. Broken, Beat & Scarred
07. No Remorse
08. Sad But True
09. Welcome Home (Sanitarium)
10. All Nightmare Long
11. One
12. Master Of Puppets
13. Blackened
14. Nothing Else Matters
15. Enter Sandman
- - - - - - - -
16. Am I Evil?
17. Whiplash
18. Seek and Destroy

hmm...Cyanide marea absenta..desi, ca si la Rammstein, Metallica ar trebui sa cante intreaga discografie ca sa-i multumeasca pe toti fanii :D
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply