R.I.P. Peter Steele (Type O Negative)

ce mai ascultam, discografie diversa, ce ne place, ce nu...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

R.I.P. Peter Steele (Type O Negative)

Post by PEnTRU »

:( Desi stiam de mult ca era varza, nu ma asteptam sa ii cedeze inima atat de repede! S-a dus una din cele mai tari voci din metal!....

Image


http://www.youtube.com/watch?v=uVaHG_QMvNk
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:( ma gandeam ca il va da gata curand o ciroza. dar se pare ca i-a cedat inima. avand in vedere in ce cantitati bea, cred ca nu i-a pasat ca isi grabeste moartea. pacat... e o voce din alta lume... si o figura din alta lume...

R.I.P., Peter!
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

RIP Pete! mare pacat, nu pot spune ca e un soc, dar totusi si Ozzy si-a batut joc de organismul lui si nu a murit inca. ma asteptam sa traiasca cel putin inca vreo 7-8 ani. :(
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

ce frumusete de barbat... http://www.youtube.com/watch?v=UPDD19l_ ... re=related

iar acum... surpriza! uitati-va pana la final si spuneti-mi va rog ce motive a invocat, ca eu nu inteleg, nu aud ce spune:
http://www.youtube.com/watch?v=X-wOi24Oymo
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cand am citi si eu chestia asta prima oara, era inca la stadiu de zvon, si speram sa ramana asa.... :( Dupa mine, avea una dintre cele mai interesante voci pe care am auzit-o vreodata, si o prezenta pe masura. RIP
A murit destul de tanar, totusi (si Till e pe aproape de varsta asta, noroc ca e in forma). Nu stiu ce viata a avut, dar banuiesc ca a trait-o la maxim...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ce viata a avut Peter Steele? Sex, drugs, alcohol and rock'n'roll. In cantitati considerabile...
Sunt curioasa daca voi auziti ce spune in filmuletul de mai sus spre final.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

L-am ascultat de cateva ori, si asta am inteles eu ca zice:
Because they upset both left wing people and right wing people!...and they set themselves on fire!

Primul filmulet ar trebuit aratat tuturor groupie-urilor (asta o fi pluralul? :P ), sa il vada si sa bage bine la cap ce spun baietii aia!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Merci fain, Rapunzel. Eu nu disting nimic acolo.
Cred ca acele fete sunt groupies tocmai pentru ca nu le pasa ce spun baietii de ele. Ele bifeaza tot ce prind. Este tot prostitutie, dar in numele artei :)
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cu placere, oricand! :D
Partea trista la toata faza asta cu fetele de genul respectiv este ca mi se pare ca pun foarte mult suflet in chestia asta, si nu pot fi decat dezamagite si deziluzionate dupa experientele despre care vorbim. Ma gandeam cat de sincer impresionata era fatuca aia din filmulet, de zicea ca Peter Steele e cel mai frumos barbat din lume...
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Cristina, nu sunt de acord ca e in numele artei. e in numele amorului lor propriu, sa se laude in stanga si dreapta ca si-au tras-o cu cutare roacher.
in "numele artei" ar fi sa se culce cu cineva servind ca model pentru un pictor/sculptor/etc
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

pai si eu am spus-o in sens peiorativ. indiferent care ar fi motivul, chestiunea e ca fetele respective se simt bine in pielea lor. cel putin asa par.
e posibil ca fatuca aia sa-l considere pe Steele cel mai frumos barbat din lume si din patul ei. avand in vedere ca intr-adevar, Peter a fost un barbat frumos frumos, i-as gasi o scuza fetei daca l-ar fi avut doar pe el in calitatea lui de "cel mai frumos". dar cine stie ce portofoliu o avea fata...
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Adevarul e ca eu vorbesc doar din citite, ca inca nu am cunoscut nici o tipa din asta in realitate, si nici nu am vazut fenomenul asta pe la concerte (mda, la experineta mea de un singur concert...). Dar partea asta cu laudatul in toate colturile cu palmaresul de rockeri bifati, mi se pare aiurea rau de tot :shock: .
Pe mine ma mira insa altceva, si anume faptul ca a participat la o emisiune de genul asta. Cu toate ca s-a mentinut destul de serios, din cate am putut vedea in fragmentul respectiv.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

eu am vazut fenomenul si e scarbos rau.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Rapunzel wrote:Pe mine ma mira insa altceva, si anume faptul ca a participat la o emisiune de genul asta. Cu toate ca s-a mentinut destul de serios, din cate am putut vedea in fragmentul respectiv.
Peter Steele a fost destul de constient de cum arata si de talentul lui, asa ca nu ma mira ca a venit sa mai faca niste furori la emisiunea aia. A fost destul de serios si de detasat de fenomen, dar mai ales de persoanele de fata, desi a recunosut-o pe cea de langa el. Ca el, sunt zeci de trupeti care fac asta. SI fiind barbat, n-a avut nici o inhibitie sa se prezinte si sa spuna ca si el practica asta :D
Am vazut ca a pozat si nud in cateva editii din "Playgirl", revista pentru femei. Chiar am vazut niste fotografii hard cu el. Nu stiu daca or fi pe bune sau or fi fake.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

sunt reale.
la 2 metri, era dotat :P
Post Reply