mi-am luat bilet la concert

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

Mi-am luat bilet...

VIP [ca imi permit]
6
15%
in GOLDEN CIRCLE [doar vreau sa simt flacarile pe fata]
24
62%
in NORMAL CIRCLE [usor frustrant, dar macar ii aud bine]
6
15%
nu-mi iau nici un bilet, imi vor povesti prietenii cum a fost
3
8%
 
Total votes: 39

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Rapunzel, du-te direct la Germanos, Vodafone, Carturesti sau Humanitas. Nu mai astepta atat de mult daca vrei in Golden Circle.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

se pare ca si eu o sa imi iau in Golden Circle. n-am de ales, cine venea cu mine in normal nu mai vine.. si restul oamenilor pe care ii cunosc merg in golden circle. deci, asta e
edit: mi-am luat deja. abonament pt trei zile in golden circle.. see you there guys, I guess :P
apropos, cine v-ati luat din alta parte decat de la Germanos, tot asa, de hartie va e biletul? nu e cartonat? al meu e tare subtire si mi se pare ciudat :P
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

mi-am luat BELET daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, in normal circle, si ce daca nu ma duc la metallica, si ce daca e sesiune, o sa-i vad pe RAMMSTEIN, asta conteaza...................
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
un fan
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 53
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:13 pm
Location: Timisoara

Post by un fan »

dm lucia eu mi-am luat bilet de la Humanitas s e cartonat
mi se pare ciudat ca ai biletul imprimat pe o foaie subtire deoarece initial am mers la germanos sa imi iau bilet dar li s-a stricat imprimanta; dar si ei tot foaie cartonata aveau :roll:
who knows
important e ca ai biletul si ca ii vom veea in sfarsit pe rammstein :twisted:
felicitari rocky_stein
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Na ca mi-am luat si eu bilet, in Golden Circle, dupa multe ezitari :D . Acum ce o fi, o fi! Mai am timp pana in iunie sa inspectez podul alor mei in cautarea unor perechi de sandale cu platforme de 10 centimentri, de pe vremea cand Spice Girls erau la moda :lol: ca sa vad si eu bine concertul. Sau sa conving pe careva sa ma ridice in brate o data la 5 minute sa mai vad pe unde se plimba Till pe scena :twisted: Glumesc, oricum ma gandesc ca si daca ma trag mai pe margine tot o sa vad foarte bine!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, o sa-i vezi foarte bine :)
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

ioi, Rapunzel. si eu ma gandeam sa imi iau sandale cu platforma, da nu stiu cat or sa suporte picioarele mele tinere efortul ala :)) poate ma descalt
Cristina, nu e FOARTE subtire, da noah. mi se pare nasol. o sa fac tot posibilul sa nu mi se deterioreze in vreun fel.
ati vazut ce scrie despre bilete? in momentul in care iesi din spatiul festivalului, nu mai poti intra la loc.
adica? nu imi dau bratara sa ma plimb cum vreau? da ce ,e inchisoare acolo?
sa ia si ei model de la artmania de organizare, ca au de unde. :|
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Daca in spatiul festivalului e si o toaleta, atunci e ok, daca nu, e naspa daca vrei sa iesi si nu poti intra inapoi :evil: Mai ales vara, pe caldura si dupa vreo 2 litri de apa/bere :lol:
@dmLucia, eu din start o sa ma duc in adidasi, ca pe tocuri nu o sa rezist nici 10 minute. Si in sandale nu risc, ca imi e groaza sa ma gandesc cat o sa ma calce ceilalti pe picioare!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

dmLucia, nu stiu cum arata biletul si nu stiu cat de gros trebuie sa fie. Eventual compara-l cu al altcuiva care si-a mai luat bilet.
Destul de nasol daca nu se mai poate iesi.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

biletul meu e identic cu al lui draqdla, doar ca e pt trei zile
Image


eu cred ca risc sa fiu calcata pe picioare si ma duc in sandale :P e mai mare riscul altfel sa imi ia foc in adidasi
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

daca toata lumea e cu incaltatu', hai sa zic si eu in ce ma-ncalt, surpriza........................oare in ce ?! in bocanci, da', asa am zis de cand am auzit c-o sa vina, am o pereche de bocanci la care tin foarte mult, sunt foarte vechi si fiind o ocazie speciala.......o sa fie si ei prezenti :lol: :lol: :lol:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 87
Joined: Mon Sep 21, 2009 12:07 pm
Location: Bucuresti
Contact:

biletele VIP

Post by justme »

O sa spuneti ca am innebunit sau ca ma dau banii afara din casa....nici una, nici alta, dar, din cauza inaltimii pe care o am (too short...) as prefera in tribuna, ca poate vad si eu ceva...problema este ca i-am sunat pe cei de la
eventim sa-i intreb cand vor pune in vanzare biletele VIP si...surprise!!!! raspunsul a fost: "nu s-au pus in vanzare si nici nu se vor mai pune!" ...voi ati mai auzit asa ceva??!! :oops: :oops: asta doar in Romania se poate intampla !!! :evil:

...episodul 2: sun si la D&D East Entertainment, ca nu ma pot abtine....astia mai optimisti, zic ceva de genul ba se vor pune in vanzare cand se vor rezolva problemele de ordin logistic, etc, bla, bla, bla....se va da un comunicat oficial pe eventim.ro...hmmmm, halal!

...ca-mi vine sa mor, nu alta! ce sa fac, sa-mi iau in Normal Circle - macar sa ii aud bine...?? voi ce spuneti?
thx,
s
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

ia-ti mai bine ceva pantofi/bocanci cu platforma sau cu talpa mai groasa si vino in golden circle.
si daca esti baiat gasesti ceva newrock boots :) cica nu iti mor picioarele de cald in ele, asa am auzit.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

eu prefer sa vin imbracat ca si cum nu ar fi niciun eveniment important (tricou pantaloni sport si adidasi)..deci...daca vedeti pe cineva imbracat ciudat pe 27 acela sunt eu :D
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Sylar, si eu voi veni cat se poate de "casual" :D
Image
Post Reply